Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Co bude dnes u vás k obědu..polotovar nebo menu o více chodech?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Co bude dnes u vás k obědu..polotovar nebo menu o více chodech?

    Tady se můžeme navzájem inspirovat , co dnes uvařit...
    Hančí

  • #2
    Tak dnes je u nás klasika:Polévka se zeleninou a játrovými knedlíčky a knedlo, vepřo(ale musí být bohužel libové)zelo a co u vás???.
    Hančí

    Comment


    • #3
      Dnes byla Bavorská sekaná(z Globusu na dopečení doma) s bramborovou kaší a okurkový salát,polévka ještě od včera s játrovými knedlíčky.
      Hančí

      Comment


      • #4
        Ahoj Hančí i ostatní, ještě dělám čaj do termosky, tak koukám. Já na dnes včera - vlastně předevčírem na včera dle času - pekla kuřecí čtvrtky, kluk měl brambory, chlop rýži a kluk ještě rychlou polívku, co je v receptech.
        Na dnes jsem zapekla kotlety s Vitanou ze sáčku a šlehajdou a " dnes " dopo před šichtou uvařím brambory, než vypiju Nesko.

        Ty nové rubriky jsou prima.

        Pa.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Tak u nás dnes byl guláš a těstoviny, zkoušela jsem jej podle rady jednoho výborného kuchaře. Dobrý guláš se prý nedělá v tlakáči (jako já), ale pomalu dusit maso až změkne. Tak jsem hned zkoušela a je to tak. No musíte mít u kližky teda trpělivost, postavila jsem radši hned v osm.
          Renata

          Comment


          • #6
            Renatko ,ahojky,zato je ale z té klížky,výborná šťávička a opravdu nejlepší guláš,co znám.Moje mamka,guláš z vepřového nikdy nepovažovala za správný guláš,to pro ní byla pouze z nouze cnost.Hodně cibule,skoro do hněda osmahnout přidat i papriku a chvilku osmahnout ne hned zalít,ale míchat a míchat,nepřismahnout,aby nezhořkla,ale osmahnout to chce a pak hlídat a pořád přidávat jen po troškách vařící vodu.Až je maso napůl měkké,pak teprve přidat víc a dovařit!!!Chce to víc času,ale výsledek za to určitě stojí,nedá se přirovnat k tlakáčovému guláši.
            No a já dnes mám jen zeleninovou polévku,zoubek ještě trochu zlobí,muž má oběd v práci a pro syna těstoviny a zbytek omáčky s vepř.srdíčkem na majoránce.Dnes nevařím!!!Tak se mějte všechny hezky
            Hančí

            Comment


            • #7
              Tak já jsem si dnes dala jenom studený salát : rybí prsty, ananas a kysaná smetánka Nebot jsem sama doma a je děsný dusno
              Iris

              Comment


              • #8
                Ahoj Modrásku,jsem ráda,že se rubriky líbí!!!
                Hančí

                Comment


                • #9
                  Ahoj Iris,no v tom vedru taky dobrý!!!!
                  Hančí

                  Comment


                  • #10
                    Holky, já jsem měla doma zbytky, takže zozsekala jsem Gothaj, cihlu, měla jsem hodně scvrklou papriku, tu jsem nakrájela na kostičky, to všechno jsem spojila a šišky potom obalila ve vajíčku a ve strouhance, pak jsem to usmažila. K tomu brambory s máslem.
                    Zuzana

                    Comment


                    • #11
                      A tak vznikají ty nejlepší jídla......Ahojky určitě to bylo dobrý!!
                      Hančí

                      Comment


                      • #12
                        Zuzko, tohle je dost dobrý, taky miluji tyhle improvizace, co lednička dá....ahojky
                        Iris

                        Comment


                        • #13
                          Teda děvčata, já mám dojem, že přestanu stíhat a budu celý den tady. Takhle nestíhám moc psát, Hančí, ale je to perfektní. Scarlet měla dobrej nápad
                          Renata

                          Comment


                          • #14
                            Ahoj holky, četla jsem příspěvky, jsou super !
                            Takže se budu považovat za barbara, já většinou dělám guláš právě v tlakáči, omlouvám se, komu se to nelíbí, ale JÁ NEMÁM ČAS ANI CHUŤ stát u sporáku a míchat a hlídat !
                            Takto měkké a pro mě rychlé to chutná mi i mojí rodině a samo, ať si to každý uvaří dle sebe.
                            Tak zatím páčko.
                            anina s.

                            Comment


                            • #15
                              Modrásku,když se ještě maká,tak si musíme práci ulehčit,to je jasný,ale když bude čas,zkus a dáš za pravdu,to maso chutná jinak ,není uvařené,ale dušené a zatažené!!!To je rozdíl,jako uvařený maso z polívky a rychle krátce osmahlý plátek masa přírodně na pánvi,asi tak.Ale musí to být kližka.
                              Hančí

                              Comment

                              Pracuji...
                              X