Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Co bude dnes u vás k obědu..polotovar nebo menu o více chodech?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Původně odeslal Hančí Zobrazit příspěvek
    Modrásku,když se ještě maká,tak si musíme práci ulehčit,to je jasný,ale když bude čas,zkus a dáš za pravdu,to maso chutná jinak ,není uvařené,ale dušené a zatažené!!!To je rozdíl,jako uvařený maso z polívky a rychle krátce osmahlý plátek masa přírodně na pánvi,asi tak.Ale musí to být kližka.



    Ahoj Hančí, souhlasím, ale já kližku asi ještě nedělala ani přírodní plátky, vždycky to obalím nebo zapeču, mám obavu, abych to neměla tvrdé...
    A do tlakáče neliju vodu jak na polívku, ale trochu, ať se to dusí.
    Některé recepty mám jak na Hrad a některé ještě zkouším..
    A máš pravdu, když chodím každý den do práce na 8 hodin, ranní, odpolední, opravdu se mi nechce stát u sporáku, ať se nikdo nezlobí..
    Tak dělám CHUTNÉ rychlovky třeba dle Ivy nebo zapečené věci Vitana nebo Maggi se šlehačkou, to je maso VŽDYCKY měkké..
    Papa, ty rubriky jsou osvěžení a super !
    Last edited by janina s.; 18.07.2009, 00:00.
    anina s.

    Comment


    • #17
      Modrásku nic si z toho nedělej, barbar určitě nejsi, ja taky nemám čas a vše musí jít rychle, hlavně když jste všichni spokojený a o tom to je, já právě ten guláš od toho kuchaře jedla a to mě donutilo vyzkoušet, jinak ani moc míchat nemusíš, dělá se to pomalu a podlila jsem za celou dobu asi dvakrát, nevím jak na plynu já mám elektr. ta jde regulovat dobře. Ještě dojídáme dnes, je boží ale příště začnu už večer a ráno dodělám. Závidím Jaruš že je tak brzy ráno čilá a rychlá já po ránu vše pomalu, jsem
      Renata

      Comment


      • #18
        Renátko,souhlas!!!!Taky tlakáč využívám,přeci si práci musíme ulehčit,je to jen o tom někdy,když je chuť a čas.
        Modrásku,barbar vážně nejsi,taky hodně dělám jen rychle na pánvi a hotovo.To jen někdy,když mám náladu,tak to udělám jinak,teď jsme stejně samá dietka,tak taky nevyvářím hody.

        Zrovna dnes je u nás rajská,ale...
        jen vepřové plátky osmahlé jen na zpěněné cibulce,podlité a dušené,worčestr,thymián,bobk.list,sůl ocet,cukr a rajčatový protlak z půlkilové krabice z Lídla,podlít,převařit,zahustilo se to samo tím protlakem a hotovo, k tomu byl knedlík!!
        Co je u vás dobrého??
        Ahojky a hezký den.
        Last edited by Hančí; 18.07.2009, 17:48.
        Hančí

        Comment


        • #19
          Holky, dík, já to četla na meilu v receptech od kámošky, co mi přeposlala, snad 60 nebo kolik receptů jen na guláš a tam to bylo. Ale samo, že si z toho nic nedělám a guláš z tlakáče chutná.
          Já klukovi dělala rychlou polívku , je v receptech a ty kuřecí řízky a fritované brambory, začal jíst zase ke smaženému tatarku, a chlap dojedl ty kotlety ve šlehajdě a Vitana sáček omáčka na zapékání a těstoviny vrtule. Já dojedla zbytky, z každého pár soust, jsme pozvaní na grilovačku, tak zatím papa, je s vámi fajn...
          anina s.

          Comment


          • #20
            Já zrovna peču pangase s Nivou, jsem tedy zvědavá,je to recept od Ivy Vernerové, Ivča natočila ten druhý od ní.. Řek Zorba. Ivaver sem už nechodí, i tak ji děkuju, voní to tu náramně.
            ahojky
            Iris

            Comment


            • #21
              Iris, jestli děláš, ten s tou šlehačkou, tak ten jsem už dělala a mě to moc chutnalo.
              Věrka.

              Comment


              • #22
                Bohunko,mňam,úplně cítím jak to voní,to může být dobrý,mám ráda taková jídla.Pá,pá
                Hančí

                Comment


                • #23
                  Ahoj holky,
                  my jsme dnes měli křenovou omáčku.
                  Zuzana

                  Comment


                  • #24
                    Křenovku mám taky moc ráda!!!!
                    Hančí

                    Comment


                    • #25
                      Ahojky, Honzík měl sýrovou polívku instant, ale ne do hrnku, ale oba sáčky do talíře, moc mu chutná, chlap měl řízek z kotlety a koupený bramb. salát a kluk si zašel do stánku na langoše, měl na něj chuť a tady byly ty závody motorek, tak šel i zkouknout. Zítra mám ranní do 14 hod, tak vařím guláš z plecka a mám vystarané.
                      Pa.
                      anina s.

                      Comment


                      • #26
                        Ahojky,tak u nás byl ten květákový nákyp,co mi poradila Věrka 2x ,-bramb.kaše a okurkový salát.Zbylo i na zítra,tak mám volno,něco tedy upeču asi tvarohové šátečky a mužovi něco??.. no uvidím, co vymyslím
                        Hančí

                        Comment


                        • #27
                          Ahoj holky. Chvíli jsem tu nebyla a nestačím číst. Buď musím číst v pokecu nebo tady, ale nestíhám, je toho hodně. No už to musím vydržet. Jak bude barák dodělaný, budu mít zase konečně svůj počítač a navíc ještě v ložnici, už to mám slíbené!! , tak to teprv bude paráda!! Ale hlavně proč píšu. Jsem ráda a velmi vděčná za pochvalu, že jsem něco vymyslela
                          , ale ta myslím patří především Hančí, která co já jsem tzv. vymyslela, ona ještě v lepší podobě dořešila.
                          Modrásku, s tím tlakáčem máš pravdu. Barbar nejsi, výčitky neměj a vař jak vám chutná. Práce se má usnadňovat, ne přidávat!!! Ale je fakt, že náš tatínek dycky říkával, že nejlepší kuchařka byla paní Kašíková, ona bydlela asi o tři baráky dál, když jsme bydleli v Kvasicích, a to proto, že ona opravdu, coby klasická stará hospodyně vařila guláš nebo cokoli, co se dusí už od osmi od rána na kraji šporáku, až do poledne, nebo někdy roštěnky dusila pomalu v troubě a je fakt, že to bývalo jiný. Ale je fakt, že i to maso bylo kdysi jiný. Navíc oni měli vše domácí. A je fakt, že když jsem se vdala a byla na mateřské, tak jsem třeba polívku hovězí s knedlíčkama taky ráno postavilana kraj plotny a vařila celé půldne pomalu. Ale ono to dnes už není ani dost dobře reálné.
                          Za první času je míň a taky při dnešní ceně energií by takové vaření ani nebylo možné. A navíc šporák byl šporák. Ale je fakt, že ta vůně, která v tu chvíli byla v kuchyni, byla úžasná.
                          Jenomže někdy mám pocit, že ono už nic není jako dřív. Když maminka pekla na hody nebo na vánoce kačenu, voněl celý barák. Dnes to vůbec nevoní. Ani husa už tak ne. Když se peklo vepřové, vonělo to česnekem taky až ven. Dnes, mám pocit, že ať dám česneku kolik chci, nevoní to tak jak dřív.Ani to kuře tak ne. O uzeninách je úplně škoda mluvit.
                          Někdy, jak jsme s maminkou seděly a vzpomínaly na dřívější časy, tak jsme vždycky notovaly, tedy maminka, já neumím zpívat. Maminka ano, zpívávala v kostele sola, když byla ještě malá. Písničku " Když jsem já byl tenkrát kluk" , kterou zpívá Karel Gott. Ten text je tam strašně pěkný a vlastně je o tom, jak bylo kdysi vše lepší. Ale možná je to tím, že jsme byli malí a mladí a šťastní. Ale bez nadsázky. Je fakt, že kvalita masa se zhoršila.
                          Ale teď mám pocit, že jsem se zase do toho "románu " moc zamotala a napsala vlastně víc, než jsem chtěla. Takže sovičko, tlakáči zdar!!! a papa. Scarlet


                          ----------------------------------------------------------------------------

                          Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
                          Voltaire

                          Comment


                          • #28
                            Původně odeslal scarlet Zobrazit příspěvek
                            Ahoj holky. Chvíli jsem tu nebyla a nestačím číst. Buď musím číst v pokecu nebo tady, ale nestíhám, je toho hodně. No už to musím vydržet. Jak bude barák dodělaný, budu mít zase konečně svůj počítač a navíc ještě v ložnici, už to mám slíbené!! , tak to teprv bude paráda!! Ale hlavně proč píšu. Jsem ráda a velmi vděčná za pochvalu, že jsem něco vymyslela
                            , ale ta myslím patří především Hančí, která co já jsem tzv. vymyslela, ona ještě v lepší podobě dořešila.
                            Modrásku, s tím tlakáčem máš pravdu. Barbar nejsi, výčitky neměj a vař jak vám chutná. Práce se má usnadňovat, ne přidávat!!! Ale je fakt, že náš tatínek dycky říkával, že nejlepší kuchařka byla paní Kašíková, ona bydlela asi o tři baráky dál, když jsme bydleli v Kvasicích, a to proto, že ona opravdu, coby klasická stará hospodyně vařila guláš nebo cokoli, co se dusí už od osmi od rána na kraji šporáku, až do poledne, nebo někdy roštěnky dusila pomalu v troubě a je fakt, že to bývalo jiný. Ale je fakt, že i to maso bylo kdysi jiný. Navíc oni měli vše domácí. A je fakt, že když jsem se vdala a byla na mateřské, tak jsem třeba polívku hovězí s knedlíčkama taky ráno postavilana kraj plotny a vařila celé půldne pomalu. Ale ono to dnes už není ani dost dobře reálné.
                            Za první času je míň a taky při dnešní ceně energií by takové vaření ani nebylo možné. A navíc šporák byl šporák. Ale je fakt, že ta vůně, která v tu chvíli byla v kuchyni, byla úžasná.
                            Jenomže někdy mám pocit, že ono už nic není jako dřív. Když maminka pekla na hody nebo na vánoce kačenu, voněl celý barák. Dnes to vůbec nevoní. Ani husa už tak ne. Když se peklo vepřové, vonělo to česnekem taky až ven. Dnes, mám pocit, že ať dám česneku kolik chci, nevoní to tak jak dřív.Ani to kuře tak ne. O uzeninách je úplně škoda mluvit.
                            Někdy, jak jsme s maminkou seděly a vzpomínaly na dřívější časy, tak jsme vždycky notovaly, tedy maminka, já neumím zpívat. Maminka ano, zpívávala v kostele sola, když byla ještě malá. Písničku " Když jsem já byl tenkrát kluk" , kterou zpívá Karel Gott. Ten text je tam strašně pěkný a vlastně je o tom, jak bylo kdysi vše lepší. Ale možná je to tím, že jsme byli malí a mladí a šťastní. Ale bez nadsázky. Je fakt, že kvalita masa se zhoršila.
                            Ale teď mám pocit, že jsem se zase do toho "románu " moc zamotala a napsala vlastně víc, než jsem chtěla. Takže sovičko, tlakáči zdar!!! a papa. Scarlet
                            Ahojky Scarlet, dík za " dopis "
                            Jo, časy byly jiné, moje mamka už nedělá, ale dělávala domácí nudle, vypínala venku na rám záclony, škrobila je apod. Teď už to nedělá.
                            Ale je víc přístrojů, které zjednoduší život.
                            Já jen, že někdo to psal o tom tlakáči, mi je to jedno, já si vařím dle sebe a nehodlám stát u sporáku dýl, než je nezbytně nutné, mi stačí 8 hodin na šichtě skoro každý den na nohou.
                            Kvalita se u něčeho zhoršila, to je uspěchanou dobou, nábytek míň vydrží, salámy nejsou, co dřív... Ale co naděláme, že. Tak je třeba hledat i kvalitu i pomocníky, aby nás vaření bavilo a neotravovalo, protože jíst se musí.
                            Pa a měj se, Jana ( Janina )
                            anina s.

                            Comment


                            • #29
                              Tak dnes měl kluk na oběd sýrovou polívku do hrníčku - do misky Vitana a na druhé kuřecí guláš, chlap, až přijede, vařené brambory a květákový mozeček.
                              Je to mňam.
                              Včera těstoviny, kluk na ně sýrovou omáčku s nivou ze sáčku Apetito, polívku Čínskou " jinak ", chlap k nim čínu z kousků kýty.
                              Předevčírem kluk brambory a smažené rybí prsty, chlap řízek vepřový a bramborový salát se spoustou osmažené cibulky, ten, co je v receptech.
                              Papa.
                              anina s.

                              Comment


                              • #30
                                U nas dnes bylo k obedu Fish and Chips.
                                To je rybi filet v testicku a k tomu hranolky.
                                Jeste zbylo testicko, tak jsem do neho dala na kolecka nakrajenou cibuli.
                                Vse se frituje.
                                Mam na ty ryby recept od jedne kamaradky z Anglie.
                                Sveho casu to v Anglii bylo jedno z nejlevnejsich jidel k dostani na kazdem rohu.
                                Ja jsem se tim zivila skoro kazdy den, protoze jsem nemela dost penez jit do restaurace
                                ahojky
                                Uli

                                Comment

                                Pracuji...
                                X