Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Co bude dnes u vás k obědu..polotovar nebo menu o více chodech?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Chlap dojedl vepřové ve vegetové omáčce a vařené brambory, s klukem se ještě domluvím.
    anina s.

    Comment


    • Aby ani kluk nešel úplně hladový na párty tak měl trochu polívky - do vařící vody z brambor jsem dala koření, sušenou petrželku - zelenou, a vlila jsem tam těstíčko z obalovaného květáku na zahuštění.
      Na druhé mu smažím kousky uvařených brambor a k tomu kousky kuřecího masa, které mi zůstalo z ražniči, jen jsem je obalila ve strouhance. Asi si zase vezme tatarku.
      anina s.

      Comment


      • Uvařené těstoviny a ze zbytků naloženého kuřecího masa z ražniči a kýty jsem uvařila směs jakoby trochu gulášovou na ty kolínka.
        anina s.

        Comment


        • Dnes dělám rizoto a ze včerejška máme gulášovou polévku.
          Večer si dáme smažené korbačíky a nějakou zeleninovou oblohu k tomu

          Comment


          • Unás dnes zapečené brambory s uzeninou,mám tam i zbytek šunky a zbytek udušených hřibků,co mi nevešlo do sklenic,zaleju,postrouhám sýr a zapeču.K tomu okurkový salát. Hezký den!!
            Maruna

            Comment


            • Dnes cibulová polívka ze sáčku, no, klukovi moc nejela, protože cibule křupala , na druhé kuřecí řízek a opečené uvařené brambory. A tatarka.
              Na zítra jsem upekla kuřecí bábovku, k tomu budou asi vařené brambory, možná uvařím zbytek hlávkového zelí a za chvíli nám naroste peří.
              anina s.

              Comment


              • Tak mládež má pro první fázi těstoviny s rajčatovosýrovou omáčkou, to kdyby vstali a měli hlad, ale vstávají pozdě (přišli kolem půl jedné po půlnoci z práce) a jedí ještě později, tak až přijdu dom, tak udělám od Ivanky brambory zapečené s nivou, akorát je víc navrstvím na sebe, protože ti dva všechno co se mihne kolem brambor a nivy žerou za čtyři, takže nás vlastně bude 5 , myšlenka, že by zbylo i na véču, je určitě zcestná . Ještěže máme hodně rajčat, k večeři si je vezmou s cottage sýrem a dorazí se jablkovým perníkem a bude vymalováno . Hezký den. Jana V.

                Comment


                • Janino děkuji za přivítání, myslím, že tu určitě vydržím, jak jde o jídlo, mám úchylku . Guláš bez míchání zbožňuju, sice vařím ráda, ale ještě radši vařím to, co se vaří skoro samo . O kamnech ani nemluvím.... strašně ráda vařím na chatě, protože tam máme ještě klasický sporák na dřevo a to je vařeníčko, vejde se tam hrnců.., krásně si je šoupu podle potřeby, chjo, hnusný panelák . Z těch konzervovaných fazolí dělám "čili kon karne" - na osmaženou cibulku dám orestovat mleté maso, dusím tak 15-20 minut, přidám k tomu koření chilli con carne - podle chuti, když je maso měkké, přileju fazole (já dávám na půl kila mletého dvě piksly fazolí, protože fazole můžeme), někdy přidám kukuřici, nechám ještě chvíli vařit, aby se případně odpařila voda a zbyla hustá omáčka, po vypnutí česnek podle chuti, ten ale být nemusí. K tomu buď jenom chleba, nebo když je nálada, tak toust, nebo topinku. Jana V.

                  Comment


                  • Tak to jsme měli zrovna včera, dnes bude na dojídání, druhý den je nejlepší. Já si fazole kupuji v Tescu suché a uvařím, když to má jít rychle i s konzervy. Směs koření jsem dala kdysi někde do receptů. Luštěniny můžem
                    Renata

                    Comment


                    • Ahojte kuchařinky, dnes dělám na oběd čínské nudle s kuřecím masem a zelný salát s mrkví, polévku pórkovou s opečenou houskou

                      Comment


                      • Ahoj holčiny,

                        dneska jsem vařila až večeři a to smažila obalené růžičky květáku, ještě jsem obalila pár žampionů......jako příloha bramborová kaše, okurkový salát.

                        Zítra ještě netuším co uvařím, ale vím co upeču. Zkusím Ivančinu bábovku z vaječného koňaku. Už se těším na kafíčko a tu dobrůtku
                        Papa EMKA

                        Comment


                        • Ahoj nejen RENAT, KETY, JANAVEVI A EMKO !
                          Dnes chlap snědl to hovězí hotovku s rýží, včera přijel pozdě, kluk dnes přijel od kámoše, kde spal, tak měl slepičí polévku ze sáčku ( může je ) a ufritované brambory a tu kuřecí bábovku, podivoval se nad složením, které ale může na zítra vařím brambory, ať se bábovka dojí a pak budu kutit, co dál.
                          Moc vás zdravím.
                          Renat, že se postupně rozepsala.
                          Kety, že jsem si nepsala sama se sebou, chacha.
                          Janavevi, vítám ráda, ale radši jsem, když setrvají a přidají receptíky, za které díky ( rýmuje se mi to ).
                          Emku, mávající ruku, s kterou jsem často sovila, ale "čas je proti nám"
                          Papapa.
                          anina s.

                          Comment


                          • Jani moc děkuji za pozdrav, já sovím pořád, ale méně u netu. Pořád mám pocit, že nic nestíhám, tak si občas musím počítač zakázat a chopit se třeba žehličky

                            Jak vidíš ale, dneska jsem si také pc zakázala a podívej jak to dopadlo........
                            Papa EMKA

                            Comment


                            • Ahoj Emko, to já PC zapínám skoro každý den, i ekucharku.
                              Žehlení nemám ve slovníku, jen "haleny" moje žluté do práce, jinak košili chlapovi na ples, jinak skládám nebo je to nemačkavé.
                              Já si nevyčítám, že nic nestíhám, ale možná je to povahou, něco musím mít eňoňuňo a jindy opravdu "neobracím hrnky naruby" a prach utřu, až si ostatní "opíšou z toho prachu tel. čísla".
                              Krásnou noc.
                              anina s.

                              Comment


                              • Ahojte!
                                Dnes jsem dělala zapečené těstoviny s anglickou a houbami, zalité vejcemi.
                                Já nejraději dělám takové jednoduché jídla, zamíchat, strčit do trouby a ne se celé dopoledne motat kolem sporáku a pak se to třeba nepovede nebo to někomu nechutná,
                                Tu kuřecí bábovku znám, už jsem to několikrát dostala maielem, ale ještě se mi do toho nechtělo Asi jsem líná
                                Zítra asi udělám špenát s volským okem a brambor
                                Mějte se hezky

                                Comment

                                Pracuji...
                                X