Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Co bude dnes u vás k obědu..polotovar nebo menu o více chodech?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Tak doufám, že tady nebudu psát sama!
    Kluk měl Poctivou slepičí polívku Vitana a na druhé opékané brambory a kuřecí řízek, já s chlapem Vitana Šikovné recepty " Těstoviny se špenátem a česnekem ", ke konci se zamíchanou nastrouhanou nivou.
    Je to dobré, ale příště si to udělám ještě se šlehačkou a brambory místo těstovin.
    anina s.

    Comment


    • #47
      Ahojky Jani, já musím do šesti něco uvařit a nevím co, mám útlum Začala jsem tím, že jsem vytahla z ledničky velké čerstvé žampiony.......které bych měla už zpracovat. Tak nevím, asi je naplním a zapeču a nebo udělám obalované. Jenže to zas nemám tatarku a do krámu se mi nechce. AACh jo. Tak si dám prozatím decku vínka a třeba mě něco nakopne Ahoooooj
      Iris

      Comment


      • #48
        Ahojky IRIS, KÁMOŠKA JE PLNÍ NIVOU NASTROUHANOU SE SALÁMEM NA DROBNÉ NUDLIČKY, OBALÍ V TROJOBALU A USMAŽÍ. JINAK MĚ NAPADÁ OMÁČKA A BRAMBORY.
        Zmáčkla jsem Caps Lock a už se mi to nechtělo mazat.
        anina s.

        Comment


        • #49
          Jani, Nivu nemám, ale už mě to nakoplo, udělám bramborák, to bude mít despůtka radost a ze zbytku už vařím žampionový krém se sýrem a smaženýma kuličkama - polotovar.
          Backerpsen- dlabu je tak občas samotný... to mám z dětství.. Což není až tak dlouho jen pár, asi 45 let.
          Iris

          Comment


          • #50
            Sice nevím, jestli někomu dávám inspiraci, jak jsem četla úplně na začátku tohoto tématu , ale dnes přišel chlap o 2 hodiny dřív, tak měl k té kaši smažák a kluk má rychlou polívku, na druhé něco vymyslím.
            anina s.

            Comment


            • #51
              Tak dnes bude mít kluk sýrovou polívku Vitana a uvařené brambory a sekanou z Glóbusu, kterou jsem našla v mražáku a chlapovi k ní udělám bramborový salát s tou osmaženou cibulkou, taky si dám.
              Na zítra nakládám krkovici do marinády dle Ivanky, kterou jsem vylovila taky z mražáku.
              anina s.

              Comment


              • #52
                Prosím vás o vyplnění dotazníku do mé bakalářské práce. Týká se sypkých ochucovadel do jídel. Pomůžete tak mě i poslední české firmě, která má své kvalitní výrobky v řetězcích. Děkuji! Klikněte na tento odkaz: http://sypka-ochucovadla-do-jidel.vyplnto.cz/

                Comment


                • #53
                  Ahojky, včera měl kluk smažené plátky brambor a velký kuřecí řízek, já si osmažila Romadur a chlap měl vepřová játra na cibulce s rýží.
                  Dnes musím něco vykutit z kýty.
                  Pěknou sobotu !
                  anina s.

                  Comment


                  • #54
                    Ahojky.
                    Dnes měl chlap těstoviny s vepřovým masem na kousky a jakoby gulášovou šťávou, co jsem vařila včera, kluk měl cibulovou polívku ze sáčku a opékané plátky brambor s volským okem.
                    Já jsem si dala na pánev trochu oleje, nakrájenou cibuli a česnek, osmahla, zalila mlíkem, přidala máslo a tavené sýry s klobáskovou příchutí, koření a plátkový sýr se zeleným pepřem. Ten se roztopil a pěkně se táhnul a pak jsem tam vmíchala ty těstoviny - vrtule. Pro někoho lahůdka, já to snědla spíš z hladu.
                    Tak jsem si potom na pánvi osmahla taky plátky brambor i se slupkou, potom posypala kořením Americké brambory a k tomu jsem si umíchala nakrájenou salátovou okurku se zakysanou smetanou a dressingem s koprem. A tím jsem si spravila chuť, protože nejvíc mám ráda brambory.
                    Tak zase někdy tady...
                    anina s.

                    Comment


                    • #55
                      Ahojky, to jsem zase já.
                      Tak dnes si kluk "uvařil" instantní česnekovou polívku a na druhé jsem včera zapekla brambory s grilovací sýrovou klobáskou a omáčkou na brokolici rozmíchanou ve šlehačce. Brokolice tam ale nebyla, neměla jsem ji a kluk ji stejně nejí.
                      Omáčka výborná, kluk si pochutnal, ale "bylo toho málo".
                      anina s.

                      Comment


                      • #56
                        Oběd: domácí polívka s nudlemi, na druhé - chlap kuřecí na vegetě s rýží dle mého vloženého receptu "vepřové na vegetě", kluk fritované brambory na půlměsíčky a kuřecí řízek, tatarka Hellmannska.
                        Večeře: rohlíky ve vajíčku, kluk si na to maže tavený sýr.
                        anina s.

                        Comment


                        • #57
                          Těstoviny s vajíčkem - na pánev olej, cibulka, uz. špek na kostičky, oloupaný a nakrájený špekáček - 2 ks, ze včerejška uvařené těstoviny, to vše zalité vejci a pak posypané zelenou natí z cibulky. K tomu naše domácí čalamáda.
                          Snad nevadí, že tu píšu jen já, i když bych uvítala i inspiraci od jiných...
                          anina s.

                          Comment


                          • #58
                            Domácí polívka, teď jsem dovařila na druhé rýži v sáčcích a k ní omáčku z vepřových jater, trochu mi ujela ruka s pepřem.
                            Já si dávám plátky brambor, které jsem včera uvařila v MVT - program "vaření brambor ve slupce", které jsem na talířku pokladla plátky másla a Vltavínu. Máslo se krásně rozpustilo a sýr se krásně táhne. Já jsem prostě na brambory.
                            anina s.

                            Comment


                            • #59
                              Janino, vypadá to, že vaříš opravdu jen ty. Děláš , jak vidím jednodušší jídla, to já taky, protože musím denně vařit pro 13-letého syna, pro sebe a pro manžela.
                              Syn také zbožňuje rýži, my s manželem jsme spíš bramboroví.
                              Takže včera měl syn špagety (ty on také miluje) a já s manželem pangasius a k tomu rychlovka brabory s cibulkou vařené 3min. v tlakovém hrnci bez vody, jen na másle.
                              Dnes synátor - kuřecí řízek s hranolkáma, a pro nás jsem udělala na pánvi mexické fazole s klobásou a k tomu jen čerstvý celozrný chléb (teda ten jsem koupila.

                              Doufám, že se jsem tě taky trochu inspirovala

                              Comment


                              • #60
                                Původně odeslal Kety Zobrazit příspěvek
                                Janino, vypadá to, že vaříš opravdu jen ty. Děláš , jak vidím jednodušší jídla, to já taky, protože musím denně vařit pro 13-letého syna, pro sebe a pro manžela.
                                Syn také zbožňuje rýži, my s manželem jsme spíš bramboroví.
                                Takže včera měl syn špagety (ty on také miluje) a já s manželem pangasius a k tomu rychlovka brabory s cibulkou vařené 3min. v tlakovém hrnci bez vody, jen na másle.
                                Dnes synátor - kuřecí řízek s hranolkáma, a pro nás jsem udělala na pánvi mexické fazole s klobásou a k tomu jen čerstvý celozrný chléb (teda ten jsem koupila.

                                Doufám, že se jsem tě taky trochu inspirovala

                                Ahoj Kety, to jen tak vypadá, mi se ta kolonka líbí, ale ostatní píšou spíš do pokecu, co vaří.
                                Mám ráda jednoduchá jídla, i zapékaná, abych nemusela stát "půl dne" u sporáku.
                                Ale když mám volno, čas a náladu, uvařím i "domácí" poctivou rajskou.
                                U nás je to tak, že chlap je rýžový, já s 18-ti letým synem bramborová.
                                Já dnes vařila kuřecí guláš s brambory, jinak kuřecí řízek taky kluk miluje. Mám friťák, tak někdy frituju brambory se slupkou na půlměsíčky, dělá se to samo a já mezitím vařím něco jiného.
                                Chlap ryby nemá rád, ale pangase jsme grilovali a byl dobrý.
                                Klukovi někdy stačí smažák nebo brambory a volské oko, není náročný.
                                Mexické fazole nebo fazolový guláš taky ráda dělám.
                                To víš, že jsi mě inspirovala a jsem ráda, že už tu nepíšu sama, chacha,

                                Tak někdy zase tady?
                                anina s.

                                Comment

                                Pracuji...
                                X