Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zavařování v mikrovlnce od marušky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Zavařování v mikrovlnce od marušky

    Ahoj děvčata už druhý rok zavářím ovoce v mikrovlnce,nemá to chybu letos zkusím i znojemské okurky.Slíbíla jsem vám návod tak tady je: zavářím po 5ti lahvích. Mikrovlnku dám na plný výkon.
    Zjistila jsem že u zavařování ovoce i okurek je doba dost dlouhá a ovoce je nahoře moc měkké a tak prosím ZAVAŘUJTE následovně:
    U velkých sklenic s obsahem 750 ml dejte 5 sklenic na plný výkon/800w/ na 20 minut
    U sklenic 330ml dejte 5 sklenic na 10 minut
    Takže : 1 sklenice 750 ml 4 minuty na 800w
    1 sklenice 330 ml 2 minuty na 800w
    + - 1 minuta na tom už nic nezkazí.

    A je hotovo horké vyndám pomocí chňapky sklenice zakryju mokrou utěrkou a nechám zchladnout.Mnoho mých známých už takto zavařuje.Mám s tím ty nejlepší zkušenosti zítra budu zavařovat meruňky.Svoje dota zy zodpovím na tel.737513121 ahoj a nebojte se zavařovat.






    Last edited by Ivana; 26.07.2009, 21:35.
    Ivana M

  • #2
    Nakoukněte do sekce RADY tam je plno názorů a rad ode mne


    http://forum.ekucharka.net/forumdisplay.php?f=84
    Last edited by Ivana; 14.06.2009, 21:02.
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      Ahojky Maruško, přidala jsem sem odkaz, tak aby se rovnou dostaly na ty rady Doufám že ti to nevadí.
      Ivana M

      Comment


      • #4
        To víš že ne.
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Zavařování v mikrovlnce

          Maruško, hlásím, že zavařování pokračuje zdárně. Zítra se jedu pochlubit dětem a upozornit dceru na tvůj fantastický způsob zavařování a na tyhle super stránky.


          Ahoj a ještě jednou díky Jana

          Comment


          • #6
            Jani to jsem ráda že jsi to zvládla doufám že se uvidíme v září na srazu
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              ZMĚNA u zavařování v MIKROVLNCE !!!

              Děvčata POZOR ZMĚNA:
              Zjistila jsem že u zavařování ovoce i okurek je doba dost dlouhá a ovoce je nahoře moc měkké a tak prosím ZAVAŘUJTE následovně:
              U velkých sklenic s obsahem 750 ml dejte 5 sklenic na plný výkon/800w/ na 20 minut a ne na 26 minut
              U sklenic 330ml dejte 5 sklenic na 10 minut a ne na 13 minut.
              Takže : 1 sklenice 750 ml 4 minuty na 800w
              1 sklenice 330 ml 2 minuty na 800w
              + - 1 minuta na tom už nic nezkazí.
              MARUŠKA

              Comment


              • #8
                Původně odeslal Ivana Zobrazit příspěvek
                Ahoj děvčata už druhý rok zavářím ovoce v mikrovlnce,nemá to chybu letos zkusím i znojemské okurky.Slíbíla jsem vám návod tak tady je: zavářím po 5ti lahvích. Mikrovlnku dám na plný výkon.
                Zjistila jsem že u zavařování ovoce i okurek je doba dost dlouhá a ovoce je nahoře moc měkké a tak prosím ZAVAŘUJTE následovně:
                U velkých sklenic s obsahem 750 ml dejte 5 sklenic na plný výkon/800w/ na 20 minut
                U sklenic 330ml dejte 5 sklenic na 10 minut
                Takže : 1 sklenice 750 ml 4 minuty na 800w
                1 sklenice 330 ml 2 minuty na 800w
                + - 1 minuta na tom už nic nezkazí.

                A je hotovo horké vyndám pomocí chňapky sklenice zakryju mokrou utěrkou a nechám zchladnout.Mnoho mých známých už takto zavařuje.Mám s tím ty nejlepší zkušenosti zítra budu zavařovat meruňky.Svoje dota zy zodpovím na tel.737513121 ahoj a nebojte se zavařovat.






                Ivanko mám na tebe prosbu...dnes jsem zavařovala v mikrovlnce rajčata nakrájená na plátky s trochou soli a jen ve vlastní šťávě,jak píšeš u okurků:velká sklenice 4min +-...atd.Ona ta zavařenina začne od spoda bublat,tak to i odhadnu jestli ještě chvilku...Jenže já jsem zjistila,že po vytažení je zavařovačka u spodu hodně horká a u vršku jen teplá(udržím ruku),tak mám obavu jestli se mě nezkazí a z toho důvodu se rozmýšlím jestli je nemám ještě sterilovat v zavař.hrnci... Ivi nemáš prosím zkušenost s tímto zavařováním konkrétně rajčat???Já,ale myslím,že se dá takto zavařit cokoli...okurky nebo rajčata,mělo by to fungovat na vše...jen ta nejistota.
                Last edited by jesterka; 09.08.2009, 18:48.
                Radka

                Comment


                • #9
                  Mikrovlnka ,,jen" 700 W

                  Mám mikrovlnku pouze 700 W.To by snad nemělo vadit,tak je tam nechám o trošku déle...
                  Radka

                  Comment


                  • #10
                    Radko, já jsem ještě v mikrovlnce nezavařovala, ale jak to tak čtu, tak se 4 minuty zavařuje 1 sklenice a kolik dáš sklenic, tak tolikrát to násobíš. To je 4 minuty x počet sklenic. Když budeš dávat 5 sklenic, tak je to 20 minut. Nevím jestli jsem tě pomohla.
                    Věrka.

                    Comment


                    • #11
                      Věrko dík za ochotu,tohle je mi jasné,ale u těch rajčat si nejsem jistá-jestli se provaří celá sklenice-byla dole horká a na hoře jen teplá co udržím v ruce,tak z toho mám obavu-tak to riskuju,buď se všechno zkazí a nebo to vydrží a budu zavařovat jen v mikrovlnce.Je to totiž parádní v tom,že se jeden nemusí roztahovat s hrncem+ voda +napařovák+teploměr atd.Takhle si zavařím třeba jen 1,nebo 2-3 sklenice...Mám menší mikrovlnku 17 l,tak mi tam vejdou asi jen 4ks,ale to vůbec nevadí.
                      Radka

                      Comment


                      • #12
                        Dostala jsem nějaká rajčata tak je tady zavářím v MT s trochou soli do menších skleniček. Budou potom do rajské, nebo polívky, pod maso. Už se těším a jsem zvědavá jestli vydrží a nezkazí se.
                        Maruš

                        Comment


                        • #13
                          Radko, já mám MT na 700W a když po 2,5 minutách na plný výkon vyndám tu menší skleničku, bublá ještě nějakou dobu až nahoru. Je horká i u víčka.
                          Maruš

                          Comment


                          • #14
                            Maruško tak to budeme dvě...ale jestli se povedou a vydrží,tak radost bude veliká.Držím palečky.
                            Attached Files
                            Last edited by jesterka; 10.08.2009, 11:47.
                            Radka

                            Comment


                            • #15
                              Tak se povedlo, ale byla jsem zbaběle dost daleko, když to v MT bublalo a škvířilo). Abych stačila zdrhnout. Ale žádná katastrofa se nekonala.
                              Last edited by MaruškaC; 10.08.2009, 11:31.
                              Maruš

                              Comment

                              Pracuji...
                              X