Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zavařování v mikrovlnce od marušky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Děvčata nic to neudělá ale můžete po vyjmutí z mikrovlny sklenice na 5 minut!!!! otočit víčky dolů a pak zase otočit zpátky a zchladit mokrou utěrkou.Rajčata se vám nezkazí!! MaruškoC malá sklenička stačí jen 2 minuty jedna i při výkonu 700-750 watů.Jinak mám tel 737513121
    Last edited by maruška; 10.08.2009, 13:02.
    MARUŠKA

    Comment


    • #17
      Nemůžu říct,že by všechny byly u vršku méně teplé,dělala jsem na etapy...až u těch dvou malých posledních jsem na to přišla,ale otočila jsem je vždy dnem vzhůru,tak snad to bude dobrý.Maruško a tobě děkuju za útěchu,ty už jsi takto v MK zavařovala rajčata???
      Radka

      Comment


      • #18
        Původně odeslal MaruškaC Zobrazit příspěvek
        Radko, já mám MT na 700W a když po 2,5 minutách na plný výkon vyndám tu menší skleničku, bublá ještě nějakou dobu až nahoru. Je horká i u víčka.
        Maruško a to jsi je dělala taky jen ve vlastní šťávě,nebo ještě dolívala vodu?Asi by to bylo zbytečný přidávat vodu,já jen jestli se třeba špatně neprohřejí právě proto,že je mám hodně napěchované...a tak,aby bylo šťávy až k vršku sklenice.
        Radka

        Comment


        • #19
          Jenom je do sklenic napěchuj nic jiného ale obsah musíš mít 0,5 cm pod okrajem sklenice aby byl prostor pro šťávu která vznikne.Nesolit to pustí moc vody.
          MARUŠKA

          Comment


          • #20
            No vody je tam dost, příště nebudu solit a otočím po vyjmutí na těch 5 minut dnem nahoru. Maruško díky. Je to paráda, zavařování jak má být.))
            Maruš

            Comment


            • #21
              Maruško máš pravdu,dávala jsem včera téměř plné a v mikrovlnce mi trochu přetekly.Dnes jsem proto dala méně o toho 0,5cm a je to lepší.Můžou se otáčet dnem vzhůru i s těma obyč.víčkama?A to hned po vytažení...?Děkuji
              Solit teda příště taky nebudu,moc děkuji za užitečné rady.
              Radka

              Comment


              • #22
                Jenom se chci zeptat, zda můžu použít jakékoli zavařovací sklenice. Tzn. šroubovací i ty klasické, které zavírám hlavou. Díky Markéta
                Ketka 1957

                Comment


                • #23
                  To je úplně jedno jaké sklenice použiješ Ketko všechny pak můžete holky na těch pět minut otočit.
                  MARUŠKA

                  Comment


                  • #24
                    Tak mě jich pomaloučku přibývá a jde to i s těma klasickýma víčkama...
                    Attached Files
                    Radka

                    Comment


                    • #25
                      Hezky tě to přibývá, to je podívaná a to bude v zimě pochoutek.
                      Věrka.

                      Comment


                      • #26
                        Ty jsi Raduš taky šikovná holka, máš zahrádku?
                        Renata

                        Comment


                        • #27
                          Mám takovou malou pronajatou,velkou asi 80m čtverečních-za 70,-kč ročně.Nám to stačí...jen těch škůdců je tolik... Je to můj koníček
                          Radka

                          Comment


                          • #28
                            To je super cena a bohatě stačí, je to fajn i pro děti. Já už kvůli slimákům pěstuju jen jahody, salát trhací a bylinky. jinak samé kytičky.
                            Renata

                            Comment


                            • #29
                              No ještě mám takovou malou předzahrádku,před okny na jižní straně.Je vyvýšená asi 1,5m betonovou zítkou.Je velká asi 12 x 2m.Mám tam dvě broskvoně a jednu nektarinku-ta je 5-let stará,ale letos poprvý plodila a to s údivem hodně.Před tím vždy hodně kvetla,vloni se malé plody scvrkli a opadali.Jak se tu opírá sluníčko o zeď domu má nektarinka úžasné podmínky k růstu,akorát tam není voda,jen když zaprší.
                              Na tý větší zahrádce (pozemku)se letos urodily brambory,ale taky to s nima vypadalo bledě,bylo strašné sucho-tak ani nekvetly brzy zasychaly.Naštěstí pak přišla voda.Tak aspoň brambory,řepa,hrášek,jahody a rajčat je hodně,tak si zavařuji ve vlastní šťávě podle nápadu Marušky v mikrovlnce.
                              Reni a ty máš taky zahrádku?Přikládám pár fotek ze zahrádky...
                              Attached Files
                              Last edited by jesterka; 12.08.2009, 13:03.
                              Radka

                              Comment


                              • #30
                                Máme domek se zahrádkou, ale přilepený u kopce a u lesa, z prvního patra jdu na zahrádku, na pohled hezké, ale dobře se tam nepracuje. Závidím zdravě nektarýnky a spol. to tu neroste, jsme moc vysoko. Ale třešně, pološvesky a jablka to jo.
                                Renata

                                Comment

                                Pracuji...
                                X