Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zavařování v mikrovlnce od marušky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Tak to určitě chodíte na hříbky...a nebo rostou i borůvky??,tady u nás lesy nejsou.Na tý větší zahrádce jsem měla asi před 4 rokama dvouletou třešni,ale tenkrát se po vydatných deštích vylila říčka z koryta a všechno bylo pod vodou několik dní,takových dobrých 30-40cm nad půdu.Bylo to zrovna po jahodách.Nesklidili jsme už nikdo nic...a ta třešeň tolik vody nevydržela.Od podzimu ještě hrušeň-letos na jaře začala pučet,pak se zarazila.Ta jsem ji vytzáhla ze země a zastřihla kořínky.Začala znovu růst,ale jen chvíli-neroste.Má malé lístky ze 3-4 pupenů,které jsou nahnědlé a konec.Asi ji vadí vysoká hladina spodní vody z říčky.Přitom mi ji v zahradnictví doporučili na tyhle podmínky...Na předzahrádce jsem měla druhým rokem meruňku, letos na jaře začala růst a pak najednou zaschla...Tak stromky už nekupuju.No,ale zase nektarinka to všechno zachránila,ta nemá chybu a úžasně plodí...
    Radka

    Comment


    • #32
      Bohužel Raduš já na houby nechodím, udělám každou práci, ale sběr čehokoli nemám ráda. Lesík je taky ve stráni a hodně bříz, letos našli chlapy spoustu lišek. Borůvky tam nerostou, ale nedaleko od nás jo. Já je ale kupuju z jedné vesničky poblíž, lidi tam nemají práci, tak si přivydělávají sběrem, letos byly za 50kč litr, ráda jim je dám. Asi vypadám divně, ale sbírat brrrrr.
      Renata

      Comment


      • #33
        Bývalý tchán zase rád chodí na houby,ale nerad je jí,tak někdy doveze.Mají chatu vu Boskovic kde chodí sbírat.Ono sbírání borůvek-to chce mít asi hodně času a trpělivosti,tak na tom že si je koupíš není nic špatného není.A pak aspoň víš,že jsou tam od vás z lesa a čerstvý atd...Takhle je kupovat někde u marketu...nevím.
        Radka

        Comment


        • #34
          Ty borůvky jsou perfektní, vyčištěný, nenajdeš tam lísteček, rozprostřou je do krabic od rajčat, aby nebyly stlačený. Moc jich nekupuju, jen do mrazáku na pečení. Jsem zato ráda.
          Renata

          Comment


          • #35
            ja jsem myslela,ze se nesmi dat kovove vicka do microvlnky,ja mam ty s cervenou gumickou.

            Comment


            • #36
              Lentilko1 můžeš, je to vyzkoušené. Bílé í červené gumičky
              Renata

              Comment


              • #37
                Tak to rada slysim a vyskousim.Bude ale stat trochu dale od te mickrovlnky

                Comment


                • #38
                  Neboj se toho, do mikrovlnky nesmíš dávat hlavně co tvoří elektrický oblouk, to je kovová obroučka nahoře na hrncích, zlaté a stříbrné okraje na porcelánu a keramice apod.
                  Renata

                  Comment


                  • #39
                    Mám léta vyzkoušené proto je tady propaguju,myslím zavařování v MTV
                    MARUŠKA

                    Comment


                    • #40
                      SUŠENÍ ZELENINOVÝCH NATÍ A BYLINEK V MVT

                      OTRHANÉ LISTY NAŘEŽEME NA KOUSKY ASI 1,5-2 CM
                      NA VÁZE ODVÁŽÍME 50 gramů lístů, dáme do plastové pokličky na zakrývání jídla.
                      MVT nastavíme na LOW nebo na DEFROST ,dobu nastavte na 30 minut.
                      Po uplynutí 30 minut necháme nať v MVT ještě 10 minut.
                      Pak otevřeme a sušenou nať dáme do čisté suché sklenice se závitem a pevně zašroubujeme.
                      Z této dávky máte asi 38gramů usušené natě/bylinek/
                      MARUŠKA

                      Comment


                      • #41
                        Právě zavařuju 750 ml, 5 sklínek, zmáčkla jsem jen START (sice nejvíc mě to "pustilo" na 10 minut, ale potom zase nacvakám). Máme od včera naložených
                        15 kilo, dělali jsme s chlapem oba a nechce se mi stát u sporáku.
                        Tak jsem zvědavá.
                        Ještě musím zkusit ty škvarky.
                        Už slyším "pukání" některých víček, že by ?
                        Last edited by janina s.; 25.07.2011, 19:34.
                        anina s.

                        Comment


                        • #42
                          ŠKVAŘENÍ SÁDLA V MIKROVLNCE:http://www.iq666.cz/recepty/Sadlo%20...mikrovlnce.doc
                          MARUŠKA

                          Comment


                          • #43
                            Maruško, moc díky za odkaz, určitě zkusím a potom dám vědět.
                            anina s.

                            Comment


                            • #44
                              Mtv zavařujeme ořechy

                              Dnes se naučíme zavařit ořechy v MVT
                              NĚJAKÉ POKUSY UŽ TADY BYLY ALE NEDOPADLY DOBŘE,OŘECHY BYLY HOŘKÉ.
                              Za chvíli budou dozrávat ořechy,tak je pěkně usušíme a zavařime si je aby byly na vánoce po ruce a nedali se do nich moli.
                              Vyloupaná jádra usušených ořechů dáme do suché sklenice obsahu 720 ml ,zavíčkujeme.Nejlepší jsou šroubovací víčka,která utáhneme na pevno.
                              A teď pozor: MVT dáme na 700-800 watů,na otočný talíř dáme 1 zavíčkovanou sklenici s ořechy a mikrovlníme POUZE 2 MINUTY.A je hotovo,ořechy nezhořknou a vydrží dlouho a bez molů.
                              zdroj informací: kuchařka pana Balaštíka
                              osobně vyzkoušeno
                              Last edited by maruška; 07.09.2012, 14:58.
                              MARUŠKA

                              Comment


                              • #45
                                Maruško, poradíš mi ? Můžu tak zavařit vepřové ve vlastní šťávě ? Možná jsem tuto informaci přehlídla. Néé, že bych byla líná, ale byl by to rozdíl, než zavařovat 2 hodiny a pak hodinu (Ivanko, promiň ) na druhý den.
                                A škvarky jsou v pořadí.
                                anina s.

                                Comment

                                Pracuji...
                                X