Oznámení

Collapse
No announcement yet.

ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

    Ahoj děvčata už druhý rok zavářím ovoce v mikrovlnce,nemá to chybu letos zkusím i znojemské okurky.Slíbíla jsem vám návod tak tady je: zavářím po 5ti lahvích.Do láhve dám omyté ovoce cukr a zajeju vodou.Musí být 1cm pod okraj sklenice.Zavíčkuju víčkem/bez závitu/5 sklenis dám do mirovl nky – víc ne!! Mikrovlnku dám na plný výkon a zapnu na 26 minut.A je hotovo horké vyndám pomocí chňapky sklenice zakryju mokrou utěrkou a nechám zchladnout.Na každou 750 ml sklenici se počítá zavařovací čas 5,2 minuty.Takže na 2 tyto sklenice 10,4 minuty a dál 5 sklenic=26 minut.U sklenic 330ml je doba na jednu sklenici 2,6 minut takže 5 těchto sklenic=13 minut.Nebojte se nic nejiskří návod mám od ing.Dvořáka který už tak zavařuje dlouho chce vydat příručku ale nemá nakladatele.Mnoho mých známých už takto zavařuje.Mám s tím ty nejlepší zkušenosti zítra budu zavařovat meruňky.Svoje dota zy zodpovím na tel.737513121 ahoj a nebojte se zavařovat.

  • #2
    Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

    Maruško,prosím,jak je to s tou mokrou utěrkou ?Teplá nebo studená?A ty šroubovací sklenice,by mě taky zajímaly.Moc diky za odpověď,je to fantazie, jestli to vážně jde. Hančí
    Hančí

    Comment


    • #3
      Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky


      Maruška Napsal(a):
      7 Červenec 2008 v 18.58

      Ahoj děvčata teď jsem dozavařovala meruńky zítra budu pokračovat.Uterka se namočí do studené vody a dá se přes hotové kompoty.Ješté mi nic neprasklo!!zítra zkusím jednu šroubovací sklenici udělat snad to dobře dopadne.Děvčata u tohoto zavařování vám může uniknout trochu nálevu na otáčecí taliř mikrovlnky.To je zcela v pořádku.Pokud ovoce zasypáváte cukrem a zaléváte vodou tak po uzavření sklenice s ní zatřeste aby vám cukr nezůstal na dně!! Ivanko nemůžu se přihlásit do fora.Je to tím že je počítač přihlášený na syna??poraď mi,prosím.Ještě poznámka šroubovací sklenice se nemohou nechat povolené vytekl by vám nálev do mikra.Zítra budu vědět víc.
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

        Ahoj děvčata tak se mně podařilo konečně dostat do fora.Dnes jsem zkusila zavařit jednu sklenici se šroubovacím víčkem a šlo to!!Zkuste si napřed 1 sklenici a pak pokračujte.Já si na otočný talíř dávám obráceně kryt na zakrýváná ohřívaného jídla a na to dám teprve ty sklenice s ovocem.Když vyteče při zavařování trochu nálevu/to je úplně normální/ tak po ukončení jedné dávky to co vyteklo do krytu vyleju a pokračuju dál.Musíte mít samozřejmě ten kryt plochý!!!Přeji vám úspěch.Meruňky za 40kč se mi zdají drahé.Ale my ve Znojmě jich máme dost vůbec nevím za co je prodávají musím kouknout na trh.Přeji hezký den Maruška
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

          Ahoj Maruško, tak tady u nás na okraji Prahy mají České meruňky za šedesát. Jsem ráda, že jsi sem už dostala, ale koukám, že jsi ve svém jménu napsala místo písmena š písmeno ě. jsou vedle tak jsi se asi překlepla. Ono je to jedno, jenom aby jsi neměla problém při přihlašování. To já jenom jestli jsi si toho všimla. Jinak ještě jednou díky a měj se hezky. Ivana
          Ivana M

          Comment


          • #6
            Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

            To víš,že jsem se překlepla ale už to nejde zpravit Maruška
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

              Ahoj,jsem v zavařování začátečník, jen jsem si chtěla upřesnit. Voda na ovoce se leje převařená, horká?

              Comment


              • #8
                Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                Dávám tak studenou vodu přímo z vodovodu.AŤse ti daří napiš jak jsi dopadla Maruška
                MARUŠKA

                Comment


                • #9
                  Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                  Ahoj Maruško jdu zavařit tu hořčici. Zavařuji podle tebe a pak se ozvu. Já mám skleničky 400 ml, to jsou ty od majolky, tak snad udělám dobře když si ten čas odvodím od těch malých 330 ml. Na jednu dám tři minuty a pak napíšu. Ivana
                  Ivana M

                  Comment


                  • #10
                    Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                    Ivi 3 minuty budou asi dost dej na 5 skleniček obsah 400ml 14 minut.Posílám Ti recept na pomazánku na tousty z cuket.Je výborná:1,5kg cuket bez jader,3 lžíce sádla,6 středně velkých cibulí,2 paličky česneku/i víc/ 1lžička zázvoru,1lžička pálivé papriky,sojová omáčka 3 rajčata/blanšírovaná sloupnutá/.Na sádle zpěň cibuli do růžova,přidejnahrubo strouhanou cuketu,rajčata,koření,česnek,sojovou omáčku a osol dle chuti.Dusíme 30 minut i víc chcešli mít tužší konzistenci.Naplň do skleviček a zavař.Vhrnci stačí 5 min. při 80 stupních. Dobrou chuť!
                    MARUŠKA

                    Comment


                    • #11
                      Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                      :P Ahojky Maruško, to víš že stojím taky o ten recept s masem. A tahle toustová by šla taky zavařit v mokrovlnce ne ? Tak přeji ti dobrou já jdu do hajan. Já nejsem noční pták. Ivana
                      Ivana M

                      Comment


                      • #12
                        Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                        Toustovku klidně v mikrovlnce zavař nic se tomu nestane.Zítra pošlu ten recept na tu s tím masem když tak ji dej web
                        MARUŠKA

                        Comment


                        • #13
                          Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                          Dala jsem ván do receptů ty tousty s mnasem Maruška
                          MARUŠKA

                          Comment


                          • #14
                            Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                            ten recept je opravdu dobrej .Mohu to i zavařit ??

                            Comment


                            • #15
                              Re: ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE od Marušky

                              to musíš zavařit buď 5 minut na 85 stupních klasicky nebo jak radím v mikrovlnce Maruška
                              MARUŠKA

                              Comment

                              Pracuji...
                              X