Oznámení

Collapse
No announcement yet.

BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

    Zdravím všechny,které zajímají bylinky Věřím,že je nás víc a mohli by jsme si trochu radit,jak na ty naše neduhy,co vy na to?
    Protože,mě teď aktuálně, zlobily dvanácterníkové vředy, možná máte některá,nějaký tip, jak se toho úplně zbavit Samozřejmě, přírodními prostředky Díky
    Hančí

  • #2
    Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

    Ahoj Hančí,to je od tebe dobrý nápad.Mám ráda bylinky a dost jim věřím.Já naštěstí moc
    nemarodím,ale ráda si vařím různé čaje.Doufám že se tato kolonka bude líbit.Dnes jsem konečně udělala ten džem z bezinek.V týdnu jsem uvařila podle Ivanky ten likér a chodím ho
    tajně koštovat.Je moc dobrý.Manželovi jsem řekla že se ještě nedá pít,že se musí uležet on
    by ho chutnal tak,že by tam za měsíc nic nebylo.Ještě pořád jsou bezinky asi udělám ještě
    jednu dávku.Tak bylinkám zdar ahojky JanaP :P
    Jana P

    Comment


    • #3
      Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

      Holky, moje bývalá kolegyně si nechávala posílat bylinky od paní Podhorné, myslím, že někde Konice u Prostějova. Já si vzpomenu. Ta v nabídce má všechno. Já se podívám, má i webové stránky a zabývá se vším možným. J.H.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

        http://www.nadeje-byliny.eu/, to je adresa na Mgr. Podhornou, je tam o ní i povídání. J.H.
        Jana H.

        Comment


        • #5
          Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

          Tak je to Brodek u Konice, jinak si zadej do vyhledávače Mgr. Podhorná a vyjedou ti i jiné adresy. J.H.
          Jana H.

          Comment


          • #6
            Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

            JaniH+P, děkuji oběma a díky i za odkaz.Prozkoumám ho.
            Pokud se dovíte nějakou radu, zatím o vředech dvanácterníku, budu ráda. :P
            Pomáhá prý čerstvá šťáva ze zelí,ale zase prohání a to moc nepotřebuji, mívám spíš často běhavku!!! Ale je prý opravdu moc léčivá!!!
            Zatím vím třeba určitě ,že
            kozí mléko,je vynikající lék na různé neduhy jako alergie a lupénka,dnes jsem se dověděla,že i dokonce na vyléčení těch, mých blbých vředů.,Mluvil o tom jeden pán v TV -Barvy života,poradil mu to nějaký lékař a on se jich opravdu zbavil nadobro ,když šel v důchodu,na vesnici a opatřil si kozy a pil denně to jejich mléko a jedl sýry!!
            Teta se strejdou, už dobrých 20 let, pijí jen kozí mléko,protože mají své kozy, kolem 10ks,teď to zredukoval na 2 ks .Jedí hlavně, ovoce a zeleninu doma vypěstovanou,domácí marmelády,hnojivo do záhonů- jen hnůj,žádná chemie,mají i slepičky,takže i zdravá vejce a králíky, mají taky pořád svoje a to je jim už 80 a jsou pořád celkem fit,ještě jezděj 2x denně,asi 1 km na kole, na tu zahradu,kde to vše mají a teta i po městě po nákupech,bydlejí v Norimberku,je tam tedy rovina,ale kolem dokola města, všude lesy,krásný kraj.
            Městskou dopravou,to mají několik zastávek, do lesa na houby a že tam rostou!!!Jen větší věci, nákupy přiveze strejda autem.To přitom, teta zvládá ještě, stále sama, celou domácnost,včetně vaření,ráda i peče,oken a prádla,no,skrátka vše,nemá tam nikoho, vždycky říkám,klobouk dolů.
            Jestlipak,by jsme to taky zvládli,jestli se toho dožijem Léky brali pouze v závažných případech,jinak si vždy vystačili pouze s bylinkami!!!Jen zjara a na podzim, jim manžel jede trochu pomoct, na zahradu,s kouskem políčka, se senem a pak sklidit ovoce a řepu a různé větší opravy- plotů apod. :P
            Co říkáte,zvládnem to taky??Byla bych ráda,ale někdy mám pocit,že jsem už větší lazar a to je mi o 24 let míň
            Tak jsem se nějak rozepsala, tak pro dnešek končím a pá,pá,pá a pište budu se těšit :P :P :P
            Hančí

            Comment


            • #7
              Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

              Hančí, já má takový dojem, že mamka říkávala, že má pít studené kléko. Prý říkal doktor. Jenže mamka měla i žlučník, tak to nešlo. Ověř si to. Pá, J.H.
              Jana H.

              Comment


              • #8
                Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                Hančí, na vředy je to zelí dobré a má se jíst zelí ne jen šťáva. Ta šťáva to vydesinfikuje a zelí vytře. Ale všeho s mírou. Také jsem koukala na bylináře pavla. Je to Pavlův Bylinářský Vševěd-čajové recepty a koupele. Je toho tam víc ne jenom na vředy. Ještě mě napadlo, jestli by tě nedělala dobře syrovátka, ta se dá koupit i sušená a prý není vůbec špatná. Věrka.
                Věrka.

                Comment


                • #9
                  Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                  Ahoj Hančí mně sice netrápí vředy ale mám zánět žaludku a vůbec se toho nemůu zbavit ale vždy když si uvařím Mátový čaj tak to zaručeně pomůže.Takže to můžeš vyzkoušet třeba by ti to mohlo pomoct zdraví Jitule

                  Comment


                  • #10
                    Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                    Jani,Věrko,Jitule, :P :P díky vám všem,vyzkouším asi nejspíš to zelí,to mám ráda a taky mi nijak nevadí,ještě nevím jestli i kyselé,šťáva má být ze syrového,to vím!!!To by v tom byl čert,aby to nedalo pokoj.Budu tedy pít mátový čaj,ten mám taky ráda.Jani,mlíko moc nemůžu,nesnáším ho, mám hned průjem!!! Zajímavé je ,ale když jsem měla možnost pít čerstvě nadojené, ať kozí nebo kravské,nepasterizované,nic mi to nedělalo!!! Věrko,ta syrovátka,to by možná stálo za pokus,o tý jsem taky slyšela chválu,máš pravdu!!!Zkusím pátrat,kdyby jste jí někde objevily, dejte vědět!!Nebýt v paneláku,pořídím si kozu!!!! Do paneláku,jako domácího mazlíčka,by to asi bylo blbý,co??? Tak zatím díky :P :P :P
                    Hančí

                    Comment


                    • #11
                      Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                      Hančí, ta sušená syrovátka se myslím kupuje ve zdravé výživě, ale možná, že se dá sehnat i jinde, kde jsou bylinky. Tak pátrej, snad tě to pomůže. Věrka.
                      Věrka.

                      Comment


                      • #12
                        Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                        Ahojky,mám doma sušenou syrovátku moc mi chutná.Jím to někdy jen tak.Je to stejné
                        jako sušené mléko.Koupila jsem ji normálně v Interspáru,je toho půl kila a stálo to kolem
                        40 nebo 50 Kč.Doporučila mi jí ségra,že je to dobré na zažívání.Jo,teď to tady čtu,,čistí
                        střeva,podporuje tvorbu střevní mikroflóry a je dobrá na cholesterol.Teď jsem se všimla
                        že se má užívat pravidelně 3x denně,což nedělám a beru kdy mě napadne.Tak se honem
                        polepším.Vidíš jak nečtu návody.Takže se syrovátkou nemůže nic pokazit.Zdraví JanaP
                        Jana P

                        Comment


                        • #13
                          Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                          Ahojky děvčata ta syrovátka se dá už koupit v lékárně a v té zdravé výživě už jí mají snad všude. Já jsem jednou měla takové úlety s hubnutím a tak jsem jí pila, no ale vžycky jsem si jí udělala takovou hutnou a tak hubnutí vzalo za své.
                          :P Jinak kdyby někdo věděl něco co pomáhá na NÁVALY , tak to beru. Teď si už asi 14 dní vařím 1x denně šalvěj. No uvidíme.
                          Tak zatím se mějte. Zdraví vás :P Ivana M :P
                          Ivana M

                          Comment


                          • #14
                            Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                            Ještě jsem se zapomněla zeptat,kdo mi poradí čím mazat nohu.Bolí to v té jamce pod
                            kolenem a často to jde až dolů ke kotníku.Nejhorší je to když si sednu na bobek a pak
                            vstát.Pořád to jen pobolívalo ale tento týden už je to dost citelné.Také se bojím aby mi noha
                            na ulici nějak nepodklesla a já sebou nepráskla na zem.To se mi stalo vloni,ale naštěstí
                            nikdo nešel tak jsem vyskočila.Myslím si,že je to následek toho,jak jsem měla loni v sádře
                            tu druhou nohu a po této jsem pár dnů skákala.Díky za radu JanaP
                            Jana P

                            Comment


                            • #15
                              Re: BYLINKY+DOMÁCÍ MEDICÍNA

                              Ahoj Jani P. - a nemáš v té jamce pod kolenem vodu nebo tzv.sulc? Je tam totiž možnost, že se ti tam hromadí a mazání ti v tom případě nepomůže.Je třeba navštívit ortopéda a ten ti vodu ev.sulc vysaje stříkačkou a máš úlevu. Podotýkám, že to NEBOLÍ!!!Zdravím Dagmar 2

                              Comment

                              Pracuji...
                              X