Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

    Láďo, jsou to starosti , ale sladké . Já používám pod marcipán nejvíc krém nastavený moučnou kaší a dort před potahováním nechám pořádně vychladit - klidně i přes noc :P :P :P
    A k tomu slanému dortu - v zásadě je to velmi jednoduché - místo korpusu se upeče například chlebové těsto nebo plundrové nebo listové, je to celkem fuk ......každý, co má rád. Já upekla v podkově chlebové, prokrojila a naplnila česnekovou pomazánkou, salámem, sýrem (zase, co kdo má rád) a přiklopila druhou půlkou podkovy. Obmazala jsem ji česnekovou pomazánkou a nechala přes noc v ledničce. Pak jsem ji potáhla roztaveným tvrdým sýrem (30% - rozehřát v mikrovlnce) a dozdobila. Toť vše
    Láďo...a nevykat, prosím
    IRENA

    Comment


    • #17
      Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

      Irenko,dělala jsem včera takový kokosový zákusek / je v galerii/ a u tohoto receptu byl falešný marcipán.22dkg sušeného mléka,25 dkg cukru moučka,25 tuku/já dala máslo/.Vyválela jsem to nádherně,ale když jsem to chtěla přenést na plech,ouva.Úplně se to rozdrolilo.Tak jsem to musela kousek po kousku přenášet a mít krém hodně vychlazený a potom jsem to pocukrovaným válečkem rozválela přímo na krému a rukama uhladila.Pak to bylo dobré.Nevím,jak se pracuje s tvým marcipánem,musím to vyzkoušet.

      Comment


      • #18
        Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

        Jaruš, nevím, kde mohl být problém.....já bych tam přidala asi trochu vody a ubrala tuku. Vyzkoušej tu moji hmotu, ta se nedrolí a chce to taky pořádně propracovat, aby se uvolnil tuk, co je v mléce.
        IRENA

        Comment


        • #19
          Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

          Irenko,to je super,já myslela,že je to celé poskládané ze salámu a pak potažené sýrem. Chleba mě vůbec nenapadl. Jste opravdu šikulka.A ten sýr se jenom potře barvama? Se mnou je to strašné vše polopatě. S tím vykáním se omlouvám, ale jsem ze staré školy a trvá mi to dýl. Irenko krém nastavený moučkovou kaší slyšín poprvé,co to je ?
          Láďa

          Comment


          • #20
            Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

            Láďo, ten sýr, barva se přidává po roztavení sýra - on má takovou hňácavou konzistenci, takže se tam dá barva zapracovat
            A krém je s MOUČNOU kaší, ne moučkovou :P - viz v receptech Pečené sladké - tam jsem dala korpusy i krémy
            IRENA

            Comment


            • #21
              Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

              Irenko, moc děkuji. Já jsem tady vlastně nová a stále něco nacházím. Teď díky tobě i recepty od jiných děvčat. No počítač a já HRUZA !!!!!!!!
              Láďa

              Comment


              • #22
                Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

                dobrý den, zkoušela jsem také marcipán, vše šlo dobře, jen po vytažení z lednice mám problém, hmota je tvrdá, ale jak sní začnu pracovat lepí se mi po chvilce děsně na ruky, když se mi podaří něco vymodelovat, tak se to v lednici stejně rozjede.....mám přidat mléko nebo cukr děkuji za radu

                Comment


                • #23
                  Re: Falešný marciáp /dotaz pro Irenku/

                  Hmota by se po vytažení z lednice a propracování lepit neměla......lepila se i po prvotním zpracování a před vložením do ledničky? Určitě přidat suš.mléko a moučk.cukr - půl na půl a taky trochu Solamylu.
                  Pozor také na výběr mléka - z plnotučného to lepí furt a je to o nervy. Nejlepší je polotučné modré LAKTINO.
                  A postavičky do ledničky nedávat, nechat prvně vyschnout na vzduchu a teprve pak šup do ledničky, ale poctivě zavřené do vzduchotěsné krabičky.
                  IRENA

                  Comment

                  Pracuji...
                  X