Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kouřová sůl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Kouřová sůl

    Ahoj Jani,tak to jste se měli posezení u krbu!U nás je dneska tak šílený vítr,že jsem všechny okna pozavírala,nedá se ani vylézt do zahrádky.Dnes jsme měli naložené kuřecí řízečky-sice doma na pánvičce smažené,ale k tomu salátek ze skleníku,nádherný hlávky,křehoučký tak to bylo taky dobré.Po té zimě zase vitamínky ze zahrádky a ze skleníku!
    Tomík dnes odjel na školu v přírodě a už se těší jak přijede,že budem zase grilovat,tak naložím masíčko a nějakou klobásku,rozpůlím a polívám marinádou!
    Tak pěkný den Lenka
    LENKA

    Comment


    • #17
      Re: Kouřová sůl

      Ahoj Leni, u krbu to sice nebylo , ale máme ohniště, nad tím konstrukci otočnou se sundávacím roštem, dá se posunovat nahoru, dolů, klička je z heveru od škodovky. Manžel má i fén, rukavice atd., prostě vybavení na gril.
      A jak foukalo, tak kouř se nepříjemně točil.
      Salát ze skleníku je super, jdeš a utrhneš. Manžel tam kdysi pěstoval meloun, ale náš něm.ovčák - fena Míša si tam šla jednou zahrabat rohlík - nevím proč, nikdy u nás neměla hlad, ale je to nalezenec, tak asi proto, a u melounu se jí to nějak hodilo a pak už meloun nerostl, tak jsme ho měli na ozdobu v míse.. Manžel zapoměl zavřít u skleníku dveře..
      Jinak kuřecí děláme i kvůli 17-ti letému synovi, ale je rychleji a křehké.
      Děláváme i kuře se zelím v alobalu a jednou makrely plněné marmeládou, prostě vymýšlíme. Takové kostičky chleba napíchané na špejli a střídat to se stroužky česneku a POMALU grilovat - to je mňamka. Česnek změkne a z chleba je topinka.
      Tak už foukat trochu přestalo, snad bude hezky.
      Zdravím, Jana S.
      anina s.

      Comment


      • #18
        Re: Kouřová sůl

        Jani jestli je to na krbu,roštu nebo ohništi to je úplně jedno,hlavně dobrá nálada,nějaká ta mňamka a super lidičky a to je pak príma.Dá se na ohni vymýšlet cokoliv,kolikrát si dáme do popela jen brambůrky a pak je jíme jen tak -chuťovka,nebo kluci opékají jablka,dělají kuličlu z rohlíku...co je prostě napadne!Jen ten vítr by měl přestat foukat,u nás je dnes úplná vichřice!Nemůžu ani otevřít okna a vyvětrat,je to hrůza,pořád přemýšlím co ten můj klouček na škole v přírodě dělá?Jsou na Vysočině někde u Strážku a tam je vždycky větší zima než v Brně a určitě i větší povětráč.Jani ty máš syna 17 let?Já 2-Tom 8 a Romík bude mít 13.Ahoj Lenka [attachment=0erpv1zq]DOVOLENÁ jESENÍKY o6 210.jpg[/attachmenterpv1zq]
        Attached Files
        LENKA

        Comment


        • #19
          Re: Kouřová sůl

          Ahoj Leni, dík za zprávu i fotku, to já vložit neumím, ani kolonku Bydliště..
          Máš pravdu, důležité je osazenstvo a ugrilovat se dá skoro cokoliv..
          Ano, mám Honzu, je mu 17, a je to moc fajn kluk. Chodí do druháku Elektronik-mechanik. Skvěle si rozumíme, doma pomáhá, je slušný, rádi zajdeme někdy po obchodech na nákupy oblečení - dle mých šichet, pak si někam sednout..
          Teď šel na Moravskoslezský hrad, je tam nějaká studentská akce, hrad je zrekonstruovaný.
          Já si vzpomínám, jak chodil na základku, s kámoškou - sousedkou jsme šly naše ratolesti doprovodit ke škole na bus, jeli do školy v přírodě. Byla to rychlovka, nastoupili, tašky do úložného prostoru a s pusou na tvář se bus rozjel. Jenže když jsme chtěly mávat, zjistily jsme, že okna jsou tmavá, tak jsme nevěděly, kde sedí !!
          Já mám od zítra 4 dny volno, tak si to užiju, dělám v potravinách na úseku - maso, párky, salámy, saláty, sýry...
          Dnes z odpolední, tak jsem pojedla čočku, která se mi povedla a spolupracovnice se divila, že tam dávám i kečup - prostě mě to nějak kdysi napadlo - ráda experimentuju.Teď TV Paprika o receptech jako kulisa a jinak červené suché a PC a ICQ..
          Pa, zdravím a zase někdy...
          Jana S. ( Janina S.)
          anina s.

          Comment


          • #20
            Re: Kouřová sůl

            Jani tak pěkné dny volna,pěkně si to užij!Dnes se vrací Tomík odpoledne,tak se už moc těším!Počasí je zatím fajn,taky nefouká,tak proběhne grilovačka!Pěkný 1.máj a nezapomeň na polibek pod rozkvetlým stromem!Lenka
            LENKA

            Comment


            • #21
              Re: Kouřová sůl

              Ahoj holky,prosím kde se dá koupit ta kouřová sůl ?Dík
              Lilie

              Comment


              • #22
                Re: Kouřová sůl

                Já jsem jí dostala a nevěděla co s ní!Ale dá se koupit v kořenářství-bylinkářství,kámoška zase kupovala nějakou bylinkovou sůl,tak snad jí tam budou mít!
                LENKA

                Comment


                • #23
                  Re: Kouřová sůl

                  Děkuji.Marie (Lilie)
                  Lilie

                  Comment


                  • #24
                    Re: Kouřová sůl

                    Maruško,lilie není zač,snad se sehnat dá v nějakém tom speciálním obchodě-bylinky,koření.Lenka
                    LENKA

                    Comment


                    • #25
                      Re: Kouřová sůl

                      Původně odeslal lenka24
                      Jani tak pěkné dny volna,pěkně si to užij!Dnes se vrací Tomík odpoledne,tak se už moc těším!Počasí je zatím fajn,taky nefouká,tak proběhne grilovačka!Pěkný 1.máj a nezapomeň na polibek pod rozkvetlým stromem!Lenka

                      Ahoj Leni, tak jaká byla grilovačka? Určitě super.
                      My jsme se sousedy grilovali 1.května - žebra, bůček,kuřecí stehna naložené do medové marinády dle Ivanky, klobásky, párky... Bylo to moc dobré, počasí vyšlo a pivko vychlazené.
                      Dnes mám volno, tak zapékám Vitana Omáčka čtyř pepřů, k tomu koupený knedlík, nějak se mi nechce vyvařovat...
                      Piju Nesko a relaxuju u netkuchařky.
                      Tak se měj hezky, četla jsem v pokecu o Tomovi, to je radost.
                      Pa, Jana S.
                      anina s.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Kouřová sůl

                        Pěkný pozdrav z Brna,já jsem chvilku na netu,ale pak mě čeká žehlení a ještě nějaké to sázení ve skleníku,teď se nějak zatáhlo,snad nebude pršet!Knedlíky jsem také dříve nekupovala,ale teď občas koupím,když je čerstvý,u nás mají domácí a moc dobré,manžel říká,že se nemusím tolik honit a stát pořád u plotny,tak kupuji!!!Jani pěkný další prodloužený víkend a pěkné relaxování!!!L
                        Attached Files
                        LENKA

                        Comment


                        • #27
                          Re: Kouřová sůl

                          Ahoj Leni, ty máš určitě relax ve skleníku, já na slunku na lehátku...
                          Manžel má pravdu, vyvařovat a stát u plotny se pořád nemusí...
                          Domácí je domácí, ale i kupované věci jsou někdy dobré a ušetřený čas můžeme věnovat něčemu / někomu jinému..
                          Pa, Jana S.
                          anina s.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Kouřová sůl

                            Ahoj Jani,zdravím z Brna,nějak to nestíhám odepisovat,teď jsem dala do galerky nějaké fotky a jdu žehlit.Ahoj Pěkný den! Lenka
                            LENKA

                            Comment


                            • #29
                              Re: Kouřová sůl

                              Ahoj Leni, to neva, jsem ráda, že si přečtu něco nového, když se tu dostanu.
                              Taky tu nejsem pořád.
                              Ty fotky vkládáš odkud? Z PC ?
                              Tak se měj a někdy.
                              Pa, Jana S.
                              anina s.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Kouřová sůl

                                Ahoj Jani,zdravím do Ostravy!
                                Fotky dávám z PC co nafotím,uložím,zmenším a přidám !Strašně ráda fotím,všechno co je kolem,jen kluci už se neradi fotí!
                                Dneska bylo krásně,teploučko,sluníčko,snad to nějaký čas vydrží!
                                Lenka
                                LENKA

                                Comment

                                Pracuji...
                                X