Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kokosky s tvarohem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kokosky s tvarohem

    4 bílky
    špetka soli
    150g krupicového cukru
    1 vanilkový cukr
    70g měkkého tvarohu
    200g kokosu
    Bílky se špetkou soli ušleháme elektrickým šlehačem do polotuha (špičky by se po vytažení metel měly ještě ohýbat dolů). Přisypeme krupicový a vanilkový cukr a vyšleháme lesklý tuhý sníh. Nakonec opatrně vmícháme tvaroh a kokos. Pomocí dvou lžiček tvarujeme malé hromádky a pokládáme na plech s pečicím papírem. Pečeme asi 15 minut (záleží dle velikosti) na 150 stupňů (horkovzduch 130) dozlatova.
    Tyhle kokosky jsou báječné, díky tvarohu jsou měkké. Recept mám z jednoho časopisu už přes dva roky. Když jsem je poprvé upekla na Vánoce měly obrovský úspěch, od té doby peču trojitou dávku.
    Hanka

  • #2
    Tenhle recept je velmi zajímavý a určitě na vánoce vyzkouším. Kokosky mám moc ráda.
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Hani,díky za recept,to je dobrý nápad .Určitě vyzkouším.
      Iva4

      Comment


      • #4
        Hani, teď jsem byla na Radúzy receptech a tenhle recept je tam taky. Je z 20.10 letošního roku, mrkni se tam. Je úplně stejnej, že by ho někdo dělal i fotka je tam.
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Ahoj Věrko, máš pravdu. Jsou to ony, jen ta fotka je jiná než se povedly mě. Zkusím kouknout po fotkách z loňských a předloňských vánoc a zkusím sem nějaké fotky uložit.
          Je možné že to někdo zkusil nebo je máme ze stejného zdroje. Teda ale už strašně moc těším na letošní pečení, už aby byl prosinec. Vloni jsem napekla 32 druhů a už teď začínám vybírat recepty na letošek.
          Hanka

          Comment


          • #6
            Ahojky Hani, já dostala podobný recept, ale je v něm tvaroh z vaničky a trochu mouky. Jak na to nahlížíš? Asi zkusím i ten tvůj a uvidí se. Mám dost bílků, tak jdu na to
            Ivana M

            Comment


            • #7
              Hanislavo vypadá ten recept opravdu dobře,ale jenom chci vědět,jestli jdou spíš nahoru nebo se roztečou.Já je dělám lepené s krémeme na linecké kolečko a džem,tak aby nebyly moc vysoké,jestli je mám trochu pomačkat.Děkuji,udělám je teď na tu oslavu na neděli.

              Comment


              • #8
                Určitě vyzkouším. Dělám je úpně stejně jako Jaruš. Potřebuji je také malé.
                Mirka

                Comment


                • #9
                  Ahoj Ivanko,
                  myslím že tvaroh ve vaničce je řidší, proto ta mouka,na chuti si myslím že by to nemělo být poznat, ale nevím, nezkoušela jsem takový recept.
                  Jaruš, to slyším poprvé - kokosky na linecké .
                  Sice je to už rok co jsem je dělala naposled,ale pokud si dobře pamatuji ani moc nevyskočily, ani se nějak extra neroztekly. Dávám sem fotečku, posuď sama. Pokud chceš placatější,doporučuji je trochu lžičkou na plechu rozmáčknout.

                  Hezký večer Hanka
                  Last edited by Hanislava; 11.11.2009, 16:37.

                  Comment


                  • #10
                    Tak pak dej Jaruš vědět jak se povedly.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Taky jsem lepila na linecké a ještě polévala čokoládou, říkalo se tomu Brtníky.
                      Renata

                      Comment


                      • #12
                        Hani ty neznáš z cukrárny kokosky zákusek? Já dělám takové ty z minizákusků.Na linecké kolečko dám doprostřed džem,okolo čokoládový krém a přiklopím kokoskou.Potom strany otočím v čokoládě.Vyzkouším tyhle tvé určitě,protože vypadají dobře a ten tvaroh je určitě dělá měkké.Já dělám jak se mačkají v ruce a taky nebyly špatné.200 g kokosu,150 g moučkového cukru a 2 celá vejce.Jen se zpracuje rukou a tvoří hrudky.

                        Comment


                        • #13
                          Kokosky jsem vyzkoušela a jsou vynikající.Díky.

                          Comment


                          • #14
                            Tak to mám velkou radost.

                            Comment


                            • #15
                              Je tak to je fajn Jarus, taky se na ne chystam a jsou mekke? A barva? diky!!
                              Marie z Moravy

                              Comment

                              Pracuji...
                              X