Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Žampionové chlebíčky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Žampionové chlebíčky

    Click image for larger version

Name:	chlebíčky žampionové.JPG
Views:	1
Size:	87.1 KB
ID:	147656

    recept z blogu Dolce vita, s mou úpravou

    Potřebujeme:
    veku
    žampiony
    mascarpone
    majonézu
    zelenou petrželku
    máslo
    sůl a bílý pepř
    křepelčí vejce na ozdobu

    Postup:
    Na trošce másla zpěníme oloupané a na kousky nakrájené žampiony + několik žampiónů necháme nakrájených na pěkné plátky na ozdobu spolu s drobně nakrájenou petrželkou, podusíme je do měkka, počkáme až se z nich vydusí voda, osolíme, opepříme a necháme vychladnout. Vychladlou žampiónovou směs promícháme s mascarpone, můžeme, ale nemusíme spojit troškou majonézy,mažeme na veku, ozdobíme plátky křepelčího vejce, kytičkou petrželky, či jinak dle svých představ. Žampiónovou směs si můžeme nachystat dopředu a druhý den jen namazat na veku, veka směsí pěkně rychle změkne. Chlebíčky mají velmi zajímavou, takovou jemně houbovo - máslovou chuť, a je to zase něco jiného než klasické chlebíčky. Dobrou chuť
    ZDENY

  • #2
    Dnes jsem dělala. Jak píšu v galerce, žampióny smažené, zapečené a omáčky
    už byly, jen mascarpone jsem ještě nikdy nekupovala, tak jsem dala pomazánkové máslo (jako někdo u tiramisu ).
    A křepelku jsem taky neměla.
    Snad to nevadí, je to luxusní pomazánka.
    Attached Files
    anina s.

    Comment


    • #3
      Zdeny, to musíš tolerovat.....mascarpone není vždy v dosahu.
      PAVEL

      Comment


      • #4
        Jani a Pavle, nejen, že to toleruju, přímo to vítám, však jsem původní recept taky upravila do své chuti, takto známe novou variantu a nejdůležitější je, že recept takto "žije" a jsem ráda, že rodině Janiny chlebíčky chutnaly
        ZDENY

        Comment

        Pracuji...
        X