Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Vanilkový oblak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanilkový oblak

    650 g polohrubé mouky
    250 ml mléka
    1 lžíce oleje
    1 lžička soli
    2 lžíce cukru
    2 vejce
    2 lžičky sušeného nebo 1/2 čerstvého droždí

    náplň:
    100 g margarínu
    1 žloutek
    1 vanilkový cukr
    2 lžíce moučkového cukru
    3 lžíce hrozinek

    poleva:
    150 ml smetany na šlehání
    1 vanilkový cukr
    promíchat, nešlehat!

    Po vykynutí těsto rozválím na obdélník,natřu náplní a stočím do závinu.Ten pak nakrájím na špalíčky,které ukládám do formy řezem dolů.Vše nechám 30 minut kynout.Po 20-30 minutách pečení (180°C ) zaleji polevou a dopékám 15-20 minut ( 150°-160°C).
    Špalíky jsem krájela cca 3 cm,protože jsem dávala do nízké formy.Pro lepší aroma můžete do polevy přidat štamprli rumu.
    Attached Files
    Last edited by Iva4; 16.11.2009, 14:51.
    Iva4

  • #2
    Ivo to někdy vyzkouším vypadá to báječně,díky za bezva receptík!
    LENKA

    Comment


    • #3
      Ivo to vypadá báječně,ale co kdyby se do rolády daly jablíčka,nebo tvaroh,to by taky šlo,nebo ne????
      Já mám něco podobného,ale to se dělají buchtičky,střídají se asi 3-4 náplně a dává se to do bábovky po vrstvách nebo i střídavě.Taky to vypadá dobře.

      Comment


      • #4
        Jaruško,fantazii a improvizaci se meze nekladou.Tím vlastně vznikají nové recepty.
        Iva4

        Comment


        • #5
          Tak jsem to dneska pekla a nějak jsem to měla tuhé a upečené potom taky je to tuhé,má to tak být?? Nebo jsem dala něčeho blbě,já si myslím,že ne.

          Comment


          • #6
            Jaruš,asi jsi někde udělala chybičku.Já mám těsto po upečení měkoučké.A to jsem jej pekla jak v pekárně,tak v el.troubě a výsledek byl suprovní.
            Iva4

            Comment


            • #7
              To si myslím,že se někde vloudila chybička.Adélka mi diktovala co mám dávat a já ještě při tom zadělávala další těsto a to je tak,když se dělá plno věcí najednou,příště si už dám pozor.Díky.

              Comment


              • #8
                Ivo dobrý recept - místo hrozinek dala kakao. Děkuji
                Eny

                Comment

                Pracuji...
                X