Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kuřecí játra s těstovinami na kari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kuřecí játra s těstovinami na kari

    Všechny vás moc zdravím, dnes tu mám:
    Kuřecí játra s těstovinami na kari

    Jedná se o velmi jednoduché jídlo, vhodné na lehký oběd nebo večeři. Uvedené množství je pro 4 osoby a příprava trvá cca 25 minut.

    Budeme potřebovat:
    - 400g větších těstovin (co doma máme - vřetena, kolínka nebo bezvadně vypadají barevné těstoviny)
    - 500g kuřecích jater
    - 200 ml 12% sladké smetany
    - 1 ks menší pórek (očistíme a nakrájíme na drobná kolečka)
    - 150g sýru na strouhání
    - 4 až 5 pol. lžic kvalitního oleje
    - 1 káv. lžička kari
    - worcestr
    - sůl
    - pepř
    - vegeta cca 3/4 káv. lžičky (používám zásadně bez glutasolu nebo svoji domácí)

    Postup:

    Těstoviny dáme vařit běžným způsobem dle návodu do hrnce s osolenou vřící vodou.
    Během doby než se nám uvaří dáme na hlubokou pánev olej a rozpálíme jej. Přidáme očištěná na menší kousky nakrájená a umytá kuřecí játra, vegetu a vše zprudka opražíme. Neustále mícháme (nepodléváme), až jsou játra dokonale orestována. Pak játra vyndáme do samostatné čisté nádoby. Do výpeku přidáme nakrájený pórek, pár kapek
    worcestru a plnou lžičku kari. Vše znovu restujeme a mícháme až vše začne vonět. Pórek změkne a rozpadá se. Na pánev do rozpálené směsi přidáme uvařené, zcezené těstoviny a celou smetanu. Vše neustále důkladně mícháme až smetana začne houstnout a vstřebávat se do těstovin. Jde to velmi rychle! Když smetana zhoustne a dostatečně se provaří společně s těstovinami, ochutnáme a případně dosolíme. Pak servírujeme na talíře vždy hromádku pokrmu. Na vrch hromádky dáme přiměřené množství jater, ochutíme solí a pepřem. Na celý pokrm nastrouháme trochu sýru. To je vše.
    DOBROU CHUŤ !

    Attached Files
    Last edited by ; 28.05.2010, 08:14.

  • #2
    Bezva receptík,až na to kari,to já nepoužívám,ale játra mám ráda moc a dělám je často!Kari prostě nemusím,brrrrr
    Ale máš to moc pěkný,moc!
    LENKA

    Comment


    • #3
      Ahojky,taky dobrej nápad,hlavně to vyndání osmahlých jatýrek,určitě je to takhle větší mňamka..zajímala by mě ta domácí Vegeta!! To si děláš sám???Jestli ano,prosím receptík, jak na to!!!Díky
      Last edited by Hančí; 27.11.2009, 16:13.
      Hančí

      Comment


      • #4
        Ahojky Petře, to vypadá moc dobře a rychlá jídla jsou prima.
        Játra můžeme a s tím kořením to zní lákavě.
        Určitě co nejdřív vyzkouším, už jsem vařila i játra na tácku, co jsou naložená do bazalky.
        Pěkné odpoledne.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Ahoj Jani, bazalka je moc prima. Jinak játra se občas dají udělat, ale často asi ne.
          Tohle je dobré, fofr teplé jídlo. Je to zase něco jiného než játra a hranolky.
          Last edited by ; 27.11.2009, 20:20.

          Comment


          • #6
            Ahoj Petře, máš pravdu, i když já játra + hranolky dělala snad před 100 lety.
            Vařím většinou játrovou omáčku s rýží pro kluka - má to rád - a zbytek jako "čínu" na topinky.
            Játra kupuju a vařím taky občas a tvůj recept vyzkouším.
            Pěknou noc.
            Last edited by janina s.; 28.11.2009, 00:39.
            anina s.

            Comment

            Pracuji...
            X