Oznámení

Collapse
No announcement yet.

sklenice od majonézy apod. a zelené do polévky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • sklenice od majonézy apod. a zelené do polévky

    Tak já v nich uchovávám nakrájenou pažitku a petželku v mrazáku a nebojte se toho ,skleničky neprasknou
    Ivana M

  • #2
    Mohu potvrdit. Poprvé letos s obavou jsem v mražáku uchovala zelenou petržel. Stále nepraskla....

    Comment


    • #3
      Mě to totiž děvčata vyhovuje nějak víc v té šroubovací skleničce, než v pytlíku, nebo v krabičce s víčkem. Mě to přišlo praktičtější.
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Jak nejlépe na čerstvý křen ?????

        ´Možná, že to tu proběhlo, ale jak poradte mi, jak nejlépe uchovat čerstvý křen, v lednici vyschne, mám ho nastrouhat a dát do skleničky do mražáku ??????
        Iris

        Comment


        • #5
          Iris, já jej jen očistím, nakrájím na menší špalíčky, tak porci a zamrazím. Dávám do sáčku a pak ještě zabalím do alobalu. Nerozmražuju, strouhám na ostrém struhadle hned. Nastrouhaný a zamražený mi připadal málo ostrý, toto jsem četla v nějakých radách, asi z receptáře.
          Renata

          Comment


          • #6
            Také to takhle děláváme s křenem a je bezvadný. Už moje maminka to tak dělávala.
            Věrka.

            Comment


            • #7
              Já si taky dávám takhle křen na mrazák - do velké hranaté "krabičky" od Flory.

              Comment


              • #8
                Ivanko, skleničky drží, paráda. Už mám petrželku, nakrájený čili papričky a přemístila jsem do nich i ty křenový špalíčky. Prima nápad, dík.
                Renata

                Comment


                • #9
                  Křen mi dlouho vydržel v zeleninovém šuflíku v lednici- musel být čistý a suchý, v mikroten. sáčku. V zimě zase v písku ve sklepě. Písek nebyl suchý. Teď jsem vyzkoušela recept z Mimibazaru - 30 dkg křenu, 1 dcl oleje, 2 dcl vody, 1 lžíce cukru, 1 lžíce octa, 1 lžička soli. Vše jsem rozmixovala v mixeru v jemnou kaši a uložila do sklenek od přesnídávky. Doporučují uchovat v lednici, pro delší uskladnění 10 min. steril. Já ho mám v lednici. Chuťově je opravdu výborný. Recept jsem vyzkoušela, protože se nám "podařilo " vyrýt hodně velký kus, který jsme nestačili spotřebovat. Určitě to není zbytečná práce. Lze použít i do omáček. Já ho mám zatím vyzkoušený jen jako přílohu k masu a párkům.
                  Last edited by oli.oli; 05.09.2011, 22:19.

                  Comment

                  Pracuji...
                  X