Oznámení

Collapse
No announcement yet.

KŘEHČENÍ MASA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • KŘEHČENÍ MASA

    EXOTICKÉ OVOCE NA KŘEHČENÍ MASA.

    Hovězí,vepřové,drůbeží,ale i skopové maso můžeme křehčit, exotickým ovocem.

    Ananas,kiwi a papája obsahují enzymy,které štěpí proteiny,
    tím výrazně křehčí ,různé stejky i pečeně.

    Ananas obsahuje bromelin,
    kiwi-actinidin,
    papája-papain.

    Jak na to???

    Půl hodiny před přípravou potřete maso šťávou z tohoto tropického ovoce.
    Jak už psala Jituš, asi to funguje!!! :P
    Vyčteno z něm.časopisu Lisa Kochen und Backen
    Hančí

  • #2
    Re: KŘEHČENÍ MASA

    Chtěla bych jen říct, abyste si dali pozor a na kupovaném mraženém mase sledovali etiketu. Pokud tam je, že maso je křehčeno, tak to není křehčeno dle rad Hančí, ale je to prolitý vodou = když to roztaje, máte poloviční váhu masa. Tak pozor

    Comment


    • #3
      Re: KŘEHČENÍ MASA

      Macuško,máš pravdu je to humus,mazlavý.Nevím čím to křehčej asi škrobem či čím!Já se křehčenýmu masu z obchodu vyhýbám.Pokud chci, použiji raději přírodní prostředek.Nejjednodušší a nejdostupnější je kiwi,to mám vyzkoušené.Když jsem kupovaná, křehčená, kuřecí prsa, osmahla a dusila jako přírodní plátek,máme dietu,chutnal po umělé hmotě.A máš pravdu,že to je jen nastavené nějakou vodou s něčím divným. Tak jsem to skusila jednou a nikdy více.!!!!Nikdo to u nás nechce už jíst!!!
      Hančí

      Comment


      • #4
        Re: KŘEHČENÍ MASA

        Naprosto se pod to podepisuji, tesila jsem se na nejaky dobry recept, vzala maso s sebou na chalupu a hruza, sotva z toho byly nudlicky. Nikdy vice tuto mazlavou hmotu. MATE HOLKY RECHT!!!
        Marie z Moravy

        Comment


        • #5
          Re: KŘEHČENÍ MASA

          Milé kuchařinky, naše rodina provozuje hospodu, maso kupujeme pouze v Makru.Ale jednou se nám stalo že neměli kuřecí řízky, koupili jsme tedy křehčené. Bylo to 10 kg hnusné, oslizlé a beztvaré ,slepené hmoty, která se naprosto nedala použít. Radovali se však pánečkové našich spřátelených pejsků! Varuji vás a zdravím. Mirkaeva

          Comment


          • #6
            Re: KŘEHČENÍ MASA

            A navíc je toto maso solené už se nesmí solit.Jde použít jen na čínu nebo katův šleh a jen maso kuřecí.
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Nechápu proč křehčit kuřecí , to je samo o sobě dost měkké a raz dva hotové, ještě bych pochopila, že to udělají s nějakým starším býkem - i když je to zřejmě jen další ze způsobů jak zvětšit vodou váhu masa, jako u ryb a podobně, různé šunky co se z 1 kg masa udělají 2 kg šunky! A ještě příšerně přesolené.
              Wendy

              Comment


              • #8
                jj křehčené není vůbec dobré

                Comment


                • #9
                  no fuuuj....
                  devcata mate pravdu - nekupujte krehcene maso.
                  Nejcasteji krehceji maso glutamatem a to ve vetsim mnozstvi muze byt zdravi skodlive, navic je glutamat "zesilovac chuti" a papa se toho pak vic.
                  Radeji dam o neco vic dobremu reznikovi, ktery ma "poctive" maso.
                  O co je toto maso drazsi, usetrim na mnozstvi.
                  Maso se nespece, neplave v nechutne vode, ale v dobre poctive vlastni stave.

                  Comment


                  • #10
                    Ahoj, určo máte pravdu dle zkušeností.
                    Já jsem asi měla výjimku, ale záleží na výrobci. My jednou měli u nás v obchodě akci dle letáku - křehčené mražené kuřecí řízky, balené po kilu a cena kolem 90,-.
                    Ale to maso jako řízky bylo opravdu křehké, žádná voda.
                    Od té doby jsem křehčené nekupovala, tak zkušenosti nemám .
                    Papa.
                    anina s.

                    Comment

                    Pracuji...
                    X