Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sekaná

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sekaná

    Milé kuchařinky, čím mám potřít sekanou, aby nepopraskala?

  • #2
    Re: Sekaná

    Jajino, někdo potírá sekanou bílkem. Já to nedělám a nepraská mě. Sekaná se musí hodně propracovat a když nespěchám a připravím si ji večer a nechám do rána v lednici, samozřejmě přikrytou, tak ráno jí ještě trochu propracuji a je úplně v pořádku. Jinak ještě do ní přidávám trochu solamilu. Ne moc, na jednu šišku asi tak 1-2lžíce. Někdo jí také peče v chlebíčkové formě. Každý má nějakou vychytávku, ale to propracování musí být důkladné. :P
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: Sekaná

      Ještě dělám jednu věc. než dám sekanou do pekáčku, tak si na dno rozložím slaninu nebo, když jí nemám tak dávám salám, třeba vysočinu a šišku celou uhladím rukama namočenýma ve vodě hezky se srovná, ale jak říkám, každý má svůj způsob.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Re: Sekaná

        Věrko, dle Vaší rady jsem před pečením pekáč vyložila anglickou slaninou. I když jsem se ji snažila mokrýma rukama uhladit, stejně trošičku praskla. Ale byla výborná.

        Comment


        • #5
          Re: Sekaná

          Já balímsekanou do necu (bránice). Pokud nemám, potřu povrch plnotučnou hořčicí - ještě mi nepraskla.
          Dagmar

          Comment


          • #6
            Re: Sekaná

            Jajino,já sekanou pořádně propracuju a dostala jsem radu od jedné kuchařky,že je lepší, aby měla pokojovou teplotu,ne hned ledovou ji strkat do trouby.Ještě před pečením ji potřu obyčejnou hořčicí,posypu kmínem a dám do pekáče,mám takovou bezva folii,na které peču všechno,protože se nemusí vymazat dno pekáče ničím,strčím ji nepodlitou tak cca 10-15 min. do vyhřáté trouby a až se zatahne,tak teprve podlévám horkou vodou.Vyzkoušejte to.Zdraví Věrka
            Ahojky VŠEM
            Věrka

            Comment


            • #7
              Re: Sekaná

              Věrko,takhle to neznám a určitě to vyzkouším je to něco jiného,než klasika

              Comment


              • #8
                Re: Sekaná

                Určitě to vyzkoušejte,neměla by prasknout a pokud to některá z Vás vyzkouší,dejte vědět jo? Hezký večer V.
                Ahojky VŠEM
                Věrka

                Comment

                Pracuji...
                X