Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Hlíva ústřičná

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Hlíva ústřičná

    Nezná někdo nějaký dobrý recept z hlívy?Dělám jen omáčku a tak prosím o nějaký vyzkoušený dobrý recept.Díky Lenka
    LENKA

  • #2
    Re: Hlíva ústřičná

    Z hlívy je vynikající dršťková polévka.POostupuje se jako kdyby to byly pravé dršťky,ale je to skoro k nerozeznání.Jinak si myslím,že můžeš z ní dělat jídla,jako jsou z hub.

    Comment


    • #3
      Re: Hlíva ústřičná

      Díky za tip.Lenka
      LENKA

      Comment


      • #4
        Re: Hlíva ústřičná

        Já dělám taky držkovku, a taky řízečky, hlívu osolíš a potřeš česnekem, obalíš - hladkou mouku smíchej s trochou soli s pepře, osmaž jako řízky, nemusíš se bát, že to bude tuhé, nebude, dělám to často.
        Polévka : udělám jíšku, hl. mouka, olej, když je zlatavá, přidám červenou mletou papriku a okamžitě zaleju studenou vodou,paprika se nesmí připálit, přivedu k varu a přidám třeba hovězí bujon, nebo podravku, hlívu nakrájím napříč rourkám / je to fakt jak drštky / povařím, přidám česnek a majoránku.
        Jinak hlívu přidávám k masu, nebo do číny, prostě všude jako houby.
        Nebo na topinky, jen ji nakrájím na malé kousky, opeču s kmínem a solí, nakonec vypnu plyn a přidám rozetřený česnek.Promíchám a je to.
        Iris

        Comment


        • #5
          Re: Hlíva ústřičná

          Iris moc díky za príma receptíky,ještě k těm řízečkům,jen v té mouce osmaži¨t?bez vajec a strouhanky?Ještě abych to nějak nepopletla!Díky
          LENKA

          Comment


          • #6
            Re: Hlíva ústřičná

            Ahoj Leni, když dělám hlívu s tím česnekem, tak obalím jen v té mouce a osmažím, udělá se taková křupavá kůrčička.
            Ale můžeš použít normálně trojobal, vždycky to bude dobré. Ahojky Iris
            Iris

            Comment


            • #7
              Re: Hlíva ústřičná

              Děkuji,teď v tom mám jasno!Lenka
              LENKA

              Comment


              • #8
                Re: Hlíva ústřičná

                Ahojky Leni, mnoho receptů s hlívou, je zde http://jaruna7.bloguje.cz/tema-4-houby.php a jsou zajímavé. Třeba tě některý inspiruje. :P Ahoj Hančí
                Hančí

                Comment


                • #9
                  Re: Hlíva ústřičná

                  Jen chci upozornit,až jí budete kupovat,tak k ní vždy čichněte.Já jsem jí přinesla domů a páchla ztuchlinou,tak skončila v popelnici. Asi byla stará.

                  Comment


                  • #10
                    Šunkafleky z hlívy

                    Hlívu nakrájím na menší kousky a podusím asi 15 minut na cibulce se solí a trochou pepře.Potom přidám zeleninu (směs) a společně dám do flíčků a dále dodělám jako šukofleky.

                    Comment


                    • #11
                      Děvčata nemáte některá zkušenost z pěstováním hlívy doma?Koupila jsem si balík v květinářství,tak moc nedoufám,že z něj něco vyroste.Protože jsem doma po sléze ani nezjistila o který druh hlívy se jedná.Na obale napsáno nebylo.Přitom každý druh má jiné nároky na pěstování,hlavně teplotní a pod.
                      Radka

                      Comment


                      • #12
                        Ještěrko, tak to jsi dobrá. Já se pokouším letos už po třetí a naposledy pěstovat v truhlíku petrželku. Zatím nic moc. .-( Držím palce, aby se zadařilo.
                        Jana H.

                        Comment

                        Pracuji...
                        X