Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Ovocný táč - koláč

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovocný táč - koláč

    dobrý den chtěl sem poprosit jestli někdo nemáte recept na ovocný táč ( koláč z kynutého těsta , z něj se vyválí placka a dá se na plech , na to ovoce a drobenka ) , máme doma z dovolené v Jeseníkách rádi borůvkový koláč , který se prodává na Ramzové v jedné restauraci . díky za pomoc .

  • #2
    Re: Ovocný táč - koláč

    Jarku,já dělám z kynutého těsta jako na buchty.Roztahnu těsto na omaštěný plech na tenko,pokladu ovocem a žmolenkou.My tomu říkali metynka.Třeba ti dá ještě někdo jiný recept.

    Comment


    • #3
      Re: Ovocný táč - koláč

      Jarku, táč, je krajový název pro kynutý koláč. Většinou bývá kulatý, ale je to úplně jedno jestli je kulatý nebo hranatý.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Re: Ovocný táč - koláč

        Jarku, jestli mohu taky trochu do mlejna. Pokud netrváš na kynutém, tak výborné těsto tady má Iva u koláče s rybízem. Pikud to má být kynuté, tak makmkový závin, výborně se s ním pracuje a je moc dobrý. Jinak tak jak píšou děvčata. těch borůvek dej dost. Tak já jen takhle trošku.
        Jana H.

        Comment


        • #5
          Re: Ovocný táč - koláč

          díky moc za vaše rady a odpovědi, je moc milý že ste mi odpověděli tak rychle , chci se zeptat jestli to může být jakékoliv kynuté těsto a nebo nějaké určité , nás to totiž ve škole neučili , jinak koláč z ribízem od paní Ivany sem zkoušel kolikrát a ten se hodně podobá druhému koláči který sme na dovolené jedli taky a taky si ho moc oblíbili .

          Comment


          • #6
            Re: Ovocný táč - koláč

            Jarku,pokud trváš na kynutém těstě,tak normálně na buchty těsto.Pokud jiný,je mnoho druhů z jogurtu,hrnková,kefírová atd.Záleží co přesně chceš.

            Comment

            Pracuji...
            X