Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kremrole

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kremrole

    Ahojky všichni!!Mám prosbu.Nedávno jsem zkoušela kremrole,krásně se mi povedli až na sníh.Měl by jste někdo radu jak udělat dobrý sníh ktery drží??Mě totiž v lednici klesl a pod kremrolema byla mokrá lepkavá hmota. Předem děkuji za radu.Lucka

  • #2
    Re: Kremrole

    Ahoj Lucko, nejsem zkušená cukrářka, ale mám dojem, že se sníh šlehá s cukrem ve vodní lázni a to by pak měl držet. Ale určitě se ozvou děvčata, co mají nějaké zkušenosti, já jen co jsem kde vyčetla.J.H.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Kremrole

      Ahoj Jani.Já to právě takhle dělala,ale nevím co bylo špatně.Mám napsaný recept:Vyšlehám si bílky do tuha a po troškách přidám cukr,pořád šlehám.Pak dám mísu nad páru a šlehám do zcukernatělé konzistence.S tačí aby chvilku mísa stála a bílek pouští tekutinu.Co dělám špatně? Děkuji za jakoukoliv radu.Lucka

      Comment


      • #4
        Re: Kremrole

        Ahoj Lucko, ale Jana psala že je šlehala ve vodní lázni a ty jsi je šlehala normálně a přidávala jsi cukr? Podívej se tady na webu na laskonky, ty jsem šlehala ve vodní lázni a jak jsem je potom dělala a ten sníh jsem měla venku, tak už jsem cítila, jak přiměřeně tuhne, nádhera. A to když sníh ušlehám normálně, tak to nedělá. Ivana M
        Ivana M

        Comment


        • #5
          Re: Kremrole

          Ahoj Lucko nevím co děláš špatně. Já mám sníh krásně tuhý .Nesmí se ti voda moc vařit a mísa nesmí být ponořená ve vodě. Nevím co bych ti ještě poradila
          Měj se Zdena
          ZDENKA

          Comment


          • #6
            Re: Kremrole

            Ahoj holky.Chci vám poděkovat,už vím čím to bylo,já tu mísu měla ve vodě a Zdena píše,že se voda nesmí vařit a mísa nesmí být ponořená ve vodě a to jsem já udělala špatně.Moc diky doma vyzkouším.Jinak Ivance moooc děkuji,ne jen za sebe,ale i za ostatní co vaří podle ekuchařky je to fakt supeer.Hodně jsem se naučila.Pa Lucka

            Comment


            • #7
              Re: Kremrole

              :P Ahojky Lucko, tak jsem včera dělala laskonky a ještě než jsem tam přidala oříšky, tak jsem bobeček sněhu odebrala a dal do lednice co to udělá do příštího dne. Teď jsem na to koukala, povrch to mělo zavadlý a vevnitřku byl sníh takový polotuhý, ale určitě by to z kramrole nevyteklo. Asi to bude opravdu tím zpracováním. Ivana
              Ivana M

              Comment


              • #8
                Re: Kremrole

                Naše babička je vždycky dělala dědovi k svátku a narozeninám, sama je má moc ráda, nadělaly jsme se jich spousty, vždycky udělala ráno těsto, já přišla odpoledne, upekly jsme a pak vařily sníh.

                Vařený sníh:
                6 bílků
                36 dkg krupicového cukru
                Ušleháme pevný sníh, opatrně přimícháme cukr a teď šleháme ve vodní lázni asi 15 - 20 min, to už normální metlou ručně, ono to nechce ani tak rychlost, spíš čas, pak už cítíte, jak to na stěnách nádoby cukernatí a když tu metlu vytáhnete, tak ten sníh pěkně stojí, pak se to vyndá z té lázně a ještě se to každou chvíli prošlehává do vychladnutí. Vždycky byl tuhý a nikdy nám nevodnatěl, naplněné a to pěkně celé, žádné mezírky bez sněhu, ty kremrole vydržely dost dlouho, ani v ledničce jsme je neskladovaly, to si myslím, že zvodnatí krátkým procesem při vaření nad párou.
                Voda jsem měla vždycky až k míse a byla v lehkém varu.
                Nebo el. šlehačem na nejnižší stupeň by to asi taky šlo.
                A to těsto vám taky musím napsat, protože kam se hrabou z lístkového, tyhle jsou křehoučké, jen se rozplývají.
                1 ztužený tuk (Omega, ap.)
                1/4 l smetany na šlehání
                1/2 litru hladké mouky
                Těsto necháme odpočinout a pak natočíme a zprudka upečeme do žlutorůžova. Jsou VÝBORNÉ !!!
                Wendy

                Comment


                • #9
                  Re: Kremrole

                  Wendy, já je dělám taky tak a sníh šlehám taky ve vodě a ještě se mě nestalo, že by se nepovedl. Jen těsto mám kapinku jiné, ale taky ze šlehačky. Dávala jsem ho do sladkého pečení, tak se podívej. To těsto je určitě lepší, než lístkový i se s ním hezky dělá. Věrka.
                  Věrka.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kremrole

                    To je pravda Věrko, z lístkového těsta jsou kremrole moc hutné a tvrdé, z tohohle těsta jsou lehoučké, křehoučké, dobře se s ním pracuje .... prostě ňamka, zkuste, milé kuchařinky.
                    Wendy

                    Comment


                    • #11
                      Ahoj holky.
                      Moc prosím o radu.. vážně nevím, co dělám špatně.. vyzkoušela jsem už snad všechny možnosti, které existujou na sníh, a vždycky to dopadne tak, že ze začátku sníh vypadá hezky, je lesklý, ale po nějakej chvíli jakoby zhrudkovatí.. už si nevim rady.. Zkoušela jsem jak variantu nad párou, tak i s tím rozvarem.. bohužel nakonec to vyjde nastejno..

                      Comment


                      • #12
                        kremrole

                        Původně odeslal Wendy Zobrazit příspěvek
                        Naše babička je vždycky dělala dědovi k svátku a narozeninám, sama je má moc ráda, nadělaly jsme se jich spousty, vždycky udělala ráno těsto, já přišla odpoledne, upekly jsme a pak vařily sníh.

                        Vařený sníh:
                        6 bílků
                        36 dkg krupicového cukru
                        Ušleháme pevný sníh, opatrně přimícháme cukr a teď šleháme ve vodní lázni asi 15 - 20 min, to už normální metlou ručně, ono to nechce ani tak rychlost, spíš čas, pak už cítíte, jak to na stěnách nádoby cukernatí a když tu metlu vytáhnete, tak ten sníh pěkně stojí, pak se to vyndá z té lázně a ještě se to každou chvíli prošlehává do vychladnutí. Vždycky byl tuhý a nikdy nám nevodnatěl, naplněné a to pěkně celé, žádné mezírky bez sněhu, ty kremrole vydržely dost dlouho, ani v ledničce jsme je neskladovaly, to si myslím, že zvodnatí krátkým procesem při vaření nad párou.
                        Voda jsem měla vždycky až k míse a byla v lehkém varu.
                        Nebo el. šlehačem na nejnižší stupeň by to asi taky šlo.
                        A to těsto vám taky musím napsat, protože kam se hrabou z lístkového, tyhle jsou křehoučké, jen se rozplývají.
                        1 ztužený tuk (Omega, ap.)
                        1/4 l smetany na šlehání
                        1/2 litru hladké mouky
                        Těsto necháme odpočinout a pak natočíme a zprudka upečeme do žlutorůžova. Jsou VÝBORNÉ !!!




                        Tohle těsto se jen smíchá vše dohromady?
                        Děkuji

                        Comment

                        Pracuji...
                        X