Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pudinkové linecké těsto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pudinkové linecké těsto

    Prosím o radu, kde najdu těsto linecké, které se dělá s pudinkového prášku?
    Děkuji moc
    Janine

  • #2
    Janine, pokud můžu, já to našla na netu, když jsem si ten název zadala. Tady jsem ho zatím nenašla. Mám doma nějaké pudinky, tak uvidím, jestli je použiju na tohle nebo něco jiného.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Jani, já nějaké našla taky, ale nevím které je dobré a tady je jistota, že je odzkoušené, protože jste šikulky

      Comment


      • #4
        Janine, tak snad holky poradí, pokud už to nějaká dělala.
        Já peču spíš ty jednodušší věci - teď půjdu na ráno asi mikrovlnit buchtu a nejsem moc na menší věci, a vím, že tě taky napadlo si to zadat na netu tak snad někdo napíše.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Janinko, děkuji za reakci. Asi zkusím vybrat něco z netu. A pak to sem písnu, když to bude stát za to

          Comment


          • #6
            Janine:
            Já mám toto těsto a dělám z něho strojkem banánky:

            1/2 kg polohrubé mouky
            1/4 kg moučkového cukru
            4 vanilkové pudinky
            3 celá vejce
            1 Hera
            1/8 másla
            1/2 prášku do pečiva

            Na strojku uděláme banánky, upečeme, slepujeme marmeládou a máčíme v čokoládě.Click image for larger version

Name:	P1050717.JPG
Views:	1
Size:	118.7 KB
ID:	142443
            Last edited by gabriela.jakoubeova; 08.12.2010, 13:29.
            Gábina

            Comment


            • #7
              Gábi, děkuji za receptík. Na netu se receptíky hodně liší v poměrech. Tak jsem právě nevěděla, který je mňam Zkusím, ještě jednou děkuji.

              Comment


              • #8
                Janine,
                já tyhle banánky zrovna pekla v sobotu a v neděli jsem je dodělala. Zítra vyfotím a hodím sem foto - vždycky se mi povedou.
                Gábina

                Comment


                • #9
                  Gábi, já je zkusím vyválet a vykrajovat, protože nemám strojek. No možná nějaký ještě po babičce, ale ten už je určitě rezavý . Už mám v ledničce těsto a snad zítra na ně hupsnu
                  Děkuji za ochotu.

                  Comment


                  • #10
                    Já mám starý recept, který dělávala moje máma, když jsem byla malá. Je to z kuchařky Vaříme zdravě, chutně hospodárně.

                    25 dkg hladké mouky, 25 škrobové moučky (máma dávala někdy stejné množství pudinku) 20 dkg cukru, 10 dkg tuku, 1 vejce, 3- 5 lžic mléka, 1 prášek do pečiva
                    vanilkový cukr, citronová kůra. může se přidat, skořice, zázvor, anýz, kakao. Bývaly dobré.
                    Nedělaly se strojkem, ale vykrajovaly se
                    Koukni taky na Ivančiny videorecepty, má tam linecké cukroví 2 , do toho Ivanka dává kukuřičný škrob, asi půjde taky o nějaký podobný recept, protože pudinky dneska dělají z kukuřičného škrobu. Ten dělá to cukroví křehké.
                    HankaP

                    Comment


                    • #11
                      Ještě se vracím, mám podobný recept na banánky jako Gábi
                      60 dkg hl mouka
                      25 cukr moučka
                      40 másla nebo hery
                      4 žloutky
                      4 pudinky
                      HankaP

                      Comment


                      • #12
                        Děkuji moc všem za receptíky a reakce. Jste hodné

                        Comment

                        Pracuji...
                        X