Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Lilek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Lilek

    Holčiny poraďte nějaký dobrý receptík z lilků-švica se mě ptala jestli něco neznám,ale nikdy jsem lilek nejedla,tak všechny moc prosím o nějaký dobrý receptík!Díky moc!
    LENKA

  • #2
    Leni někdy si dělám salát. Ovšem jen pro sebe, nikdo to nejí.
    Nakrájet na asi centim. kolečka, posolit, nechat vypotit, usušit ubrouskem. Pak peču na pánvi, na malém množství oliv. oleje. Pěkně do hněda, nechám trochu schladit, přidám jen sůl, pepř a podle chuti nějaký dobrý ocet. Nechám proležet, teda já to dlouho nevydržím a s bagetkou je to ňamka. Taky dobrá příloha k masu. Jinak můžeš rozpůlit a naplnit mletým masem, jako cuketu. Jen se musí nechat vypotit, jinak je nahořklý. Určitě ti ještě některá dá tip.
    Měj se hezky.
    Renata

    Comment


    • #3
      Díky,díky moc!
      LENKA

      Comment


      • #4
        Obraceny hrnec

        Ahojky, tohle je ze Syrie recept . Lilky oloupu a nakrajim na pul cm platky asi a necham vypotit. Potom je osmazim do zlatohneda a snazim se z nich dostat olej (jinak by to bylo dost mastny). Mezitim si podusim maso na cibulce , delame to z jehneciho ale muze byt i hovezi a nekdo dela i kureci. Koreni se dava smes arabskeho ale pokud neni staci sul pepr a tosicku skorice, kardamon . Namocim si kulatou ryzi . Necham si tolik vyvaru aby se v tom ta ryze uvarila. Lilky polozim na dno hrnce nejlepe tefal dam ryzi maso a zase ryzi aby to maso bylo tak nejak uprostred. A pak varim dokud ryze nezmekne. pak se to vyklopi, dobre je k tomu podavat bily jogur s okurkou a cesnekem trosku zredeny vodou. Mnozstvi masa zalezi na vas ja delam tak z pul kg a dvou lilku a tak tri hrnky ryze, muzete pridat kostku bujounu hoveziho. jestli budete mit zajem muzu poslat presny recept a snad tu najdu i jiny recepty .
        Jde take lilek jen usmazit a na taliri na nej pouze nalit jogurt s cesnekem a ji se to pecivem za studena .

        Comment


        • #5
          Také moc díky!
          LENKA

          Comment


          • #6
            Lailo klidně až budeš mít čas, pár receptíků písni. Klidně i jiné. Já tyto orient. jídla zbožňuju.
            Hezký pozdrav
            Renata

            Comment


            • #7
              NAKLÁDANÝ LILEK
              40 dkg lilku
              3str.česneku
              1dl bílého vinného octa
              olivový olej,sůl,pepř
              Omytý lilek nakrájíme na 1 cm plátky osolíme necháme "vypotit" pak osušíme.
              Na pánvi s ol.olejem osmahneme z obouch stran.
              Osolíme,opepříme dáme do hluboké mísy,zalijeme vinným octem a oliv.olejem.Přidáme nakrájený česnek nasekanou zel.petržal a necháme 24 hodin marinovat.
              Podáváme na krajíčcích bíleho chleba nebo s bagetou.
              MARUŠKA

              Comment


              • #8
                Maruško také moc moc díky!
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Leni, u nás se jí lilek na všechny způsoby, máme rádi i obalený v trojobalu, chutná pak trochu jako houby. Takhle se ho moje děti naučily jíst a dnes je pravidelnou součástí jejich jídelníčků. Samozřejmě nejdřív oloupaný nakrájený posolit a vypotit.
                  Jeta

                  Comment


                  • #10
                    Díky moc všem!!!!
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Tak lilek je doma a bude se potit. Pupíček bude vrňet.
                      Renata

                      Comment


                      • #12
                        Lilek taky dělám na olivovém oleji, ale přidávám sušenou bazalku - je to moc dobré. Lenka

                        Comment

                        Pracuji...
                        X