Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Buchta americká?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Buchta americká?

    Byla jsem na návštěvě a sestra měla zbytek buchty od kamarádky,snad se jmenovalaAmerická???Nevím přesně,ale byla výborná,z ořechů vlašských-drcených,ne mletých,kokos,broskve kompot a nějaký speciální sýr-podobný Mascarpone,prý ho mají v Globusu,ale recept nemá,nevím jak se přesně ta buchta jmenuje,co je dál v obsahu,neznáte někdo něco podobného,nebo na ten způsob?Bylo to nakrájené na obdélníčky,tak se peče na plechu!Díky Lenka
    LENKA

  • #2
    Re: Buchta americká?

    ahoj Leni, mám recept na americkou buchtu, ale není tam žádný sýr, koukala jsem po netu a všude jen ten stejný recept jako mám já. Je dobrý, buchta je opravdu vláčná. Leda, že bychom experimentovaly, já jsem pro každou srandu. Jenže nevím, maskarpone apod. se používá spíše za studena, byla ta buchta tím potřená ?
    do americké buchty patří ořechy nasekané nahrubo, jablka, na kostičky, nesmí se strouhat, kakao, olej vejce, skořice, rozinky, polohrubá mouka, cukr krupice, prdopeč, navrch čoko poleva. no jablka se dají nahradit těma broskvema, bude to i lepší, no studený bych potřela maskarpone, nebo něčím podobným / dá se koupit více podobných / a navrch polevu. Nasadila jsi mi broučka do hlavy, já to snad vyzkouším !
    Třeba se někdo ozve, to jsem zvědavá.
    jinak : 2 hrnky polohrubé mouky, 4 hrnky na kostičky ovoce, rozinky, 1 prdopeč, , 1/ 2lžičky skořice, 4 vejce, hrst sekaných ořechů, 1/2 hrnku oleje, , 1 hrnek cukru krupice, 1 lžička kakaa, čoko poleva. Klído ten experiment udělám, ale až o víkendu.
    Moc zdravím, Iris
    Iris

    Comment


    • #3
      Re: Buchta americká?

      Lenko a Iris, možná, že tím sýrem je myšlena Ricotta, ta by se mohla dát třeba i do těsta jako se dává měkký tvaroh. Je to jen takový můj nápad, kdo chce, ať vyzkouší .
      Blanka

      Comment


      • #4
        Re: Buchta americká?

        Leni dej si do Hledat Americká buchta a tam máš hodně variant,ale s tím mascarpone to bude asi nějaká jiná a nebo vylepšená.

        Comment


        • #5
          Re: Buchta americká?

          Díky všem za receptíky!Lenka
          Už jsem sestře psala ať se pozeptá,tak dám vědět co to bude,díky všem Lenka
          LENKA

          Comment


          • #6
            Re: Buchta americká?

            V receptu co mám v kalendáři je psaný mascarpone nebo nahradit lučinou.
            Míša

            Comment


            • #7
              Re: Buchta americká?

              Recept jsem už sehnala Buchta od Verunky jí říkám,je to z cheese Filadelfia,podobné Lučině,tak to příště zkusím jestli to půjde!Lenka[attachment=0:1cdldzx5]11.5.09 buchta 005.jpg[/attachment:1cdldzx5]
              Attached Files
              LENKA

              Comment


              • #8
                Tak nám sem Lenko napište recept, to mne moc zajímá. Dík předem.
                Wendy

                Comment


                • #9
                  Recept jsem psala dávno-do pečené sladké,kam patří!!!
                  LENKA

                  Comment


                  • #10
                    Pod názvem Buchta od Verunky z 12.5.pa pa
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Receptík mám,buchtička je výborná pod názvem pečené sladké-Buchta od Verunky nebo-li americká!Díky
                      LENKA

                      Comment


                      • #12
                        Ahoj všem, buchtu dělám, ale podle receptu, který napsala Iris. Přidávám i trochu mletého badyánu a ořechy moc nesekám, jablka spíše větší kousky. Nahoru dávám čokoládovou polevu a pak celý plech propíchám vařechou. Nevypadá to sice moc dobře (někdy to kryji kokosem), ale ta chuť!!!!
                        meda

                        Comment


                        • #13
                          Ahoj¨,určitě bude ta buchtička výborná,ale ta kterou jsme hledala já,není s jablíčkama,ale s brosvičkama!Ale dodnes nevím jak se jmenuje tak ji mám pod názvem buchta od Verunky Ahoj!!!
                          LENKA

                          Comment

                          Pracuji...
                          X