Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Fazolový guláš

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Fazolový guláš

    Fazolový guláš,
    namočíme si přes noc asi dva hrnky fazoli,nevařím z bílých,nejsou moc chutné.Na omastku si osmahnu cibulku,stejně jako na guláš masový,když cibulka zhnědne,nasypu na ní scezené fazole,a podleju mírně vodou,pokud používáte masox,nebo zel.kostky,tak přidejte,mírně osolit,podle chuti přidat trochu chilli papričky.Dusíme dokud fazole nezměknou a teď je několik způsobů jak guláš zahustit.Já zahušťuji do hněda upraženou jíškou,a nebo nechám vyvařit vodu až na omastek a popráším hladkou moukou a naředím vodou.Do jíšky a nebo po poprášení moukou přidám dvě vrchovaté lžičky červené papriky.Po naředění je potřeba ještě alespoň 10min,míchat a vařit,aby se mouka řádně rozvařila,a guláš nechutnal po mouce,Když je hotovo,tak se přidá lžička majoránky,se přidává až když jídlo už nevaří,přikreje poklicí a nechá před podáváním chvilinku stát,aby natáhl vůni majoránky.Nepsala jsem přesné poměry,cibule jasně dávám hodně,cibule udělá dobrou štávu,a hnědá cibule spolu s červenou paprikou barvu,ochutit si můžete podle svého,buď masoxem,zeleninovou kostkou,nebo maggi vývarem,majoránku můžete a nemusíte,opravdu každý dle své chuti,jenom místo masa dáte přes noc namočené fazole.Jako příloha mi k fazolovému guláši nejlépe sedí těstoviny,no snad ještě rýže,s ostatními přílohami mi to chuťově neladí.,Ještě jeden doplněk,pokud někoho fazole nadýmají,tak do guláše přidejte tak deset minut před dovařením alespoň tři prolisované stroužky česneku.Nadýmání nebude tak drastické

  • #2
    Re: Fazolový guláš

    Click image for larger version

Name:	fofr guláš.jpg
Views:	1
Size:	100.1 KB
ID:	144355


    Zdravím, tento recept nějak neznám a určitě ho vyzkouším.
    Ale pokud to nebude vadit, napíšu, jak ho dělávám já, i když někdo může namítnout, že to už není FAZOLOVÝ guláš, ale pro nás je to mňamka: Na oleji ( sádle ) orestuju nakrájenou cibuli, na to koření na guláš - každý ale jak je zvyklý, já dle nálady např.gulášová paprika,drcený kmín, sušený česnek, hovězí vývar v prášku nebo kostce, uzenou sladkou papriku apod.,potom na kostky nakrájené maso (když nemám, tak dobré párky nebo točený), podliju a dusím doměkka (maso).
    Potom přidám fazole V PLECHOVCE, nejlíp v rajčatové šťávě, jsou hotové, tím pádem měkké. Nerada namáčím a čekám..
    Promíchám, přidám i kečup a dle potřeby a hustoty zahustím záklechtkou
    ( mouka s vodou ).
    Ochutím majoránkou, jinak každý dle sebe. Jím s chlebem, s těstovinama a rýží jsem to ještě nezkoušela..
    Ale sto lidí...
    Tak snad to neva a asi už to hodně lidí zná.
    Last edited by janina s.; 22.01.2013, 21:31.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Re: Fazolový guláš

      Dobrý večer,moc Vám oběma děkuji.Už mám namočené fazole a zítra se do toho pustím. Příště vyzkouším i ten z plechovky.Dobrou noc
      Míša

      Comment


      • #4
        Re: Fazolový guláš

        Pěkný večer Michaelo, jestli ho někdy vyzkoušíš, písni, jestli vůbec chutnal.
        Já sbírám recepty a ve fóru je plno inspirací.

        Last edited by janina s.; 22.01.2013, 21:32.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Re: Fazolový guláš

          Taaak dnes jsem vařila ten z těch namočených fazolí,ale strašně dlouho jsem to vařila Ale chuťově byl super.Děti se pochutnaly
          Míša

          Comment


          • #6
            Re: Fazolový guláš

            Ahoj, delavam zhruba oba recepty a pridavam na kosticky najkrajenou a osmahlou anglickou, nema chybu ). Marie
            Marie z Moravy

            Comment


            • #7
              Re: Fazolový guláš

              Ahoj Michaelo, právě proto ho já vařím z těch fazolí v plechovce, nebaví mě moc dlouho vařit.
              Jinak si i připlatím a kupuju předvařenou čočku nebo hrách, nechce se mi přebírat, namáčet a dlouho vařit.
              Čočka je za 10 minut, když mám na ni chuť, prostě si ji uvařím.
              Tak pěkný večer.
              Last edited by janina s.; 22.01.2013, 21:32.
              anina s.

              Comment


              • #8
                Re: Fazolový guláš

                Ahoj Janino,včera byl fazolový guláš z plechovky.Super rychlé papání za 30 min hotovo.A moooc dobrý.Už ho budu vařit jen z plechovky Ještě jedou díky
                Míša

                Comment


                • #9
                  Re: Fazolový guláš

                  Ahoj Michaelo, tak to jsem ráda, že chutnalo a že ti taky vyhovuje rychlé vaření, pokud to jde.
                  Pak záleží jen na dochucení nebo si tam přidat i něco navíc dle chuti...
                  Já se přiznám, že "obyčejné" fazole ani nekupuju...
                  Vždycky si vybavím, jak kdysi taťka nebo mamka přebírali na kraji stolu čočku, pryč zmetky i kamínky, pak namočit, pak dlouho vařit. To já nemusím.
                  Tak pa a někdy tady..

                  Last edited by janina s.; 22.01.2013, 21:33.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Fazolový guláš

                    maji se ty fazole varit ve stejne vode,co jsem je namacela???dekuji

                    Comment


                    • #11
                      Re: Fazolový guláš

                      Veroniko,já je vařím vždycky ve stejné vodě.
                      Janah

                      Comment


                      • #12
                        Re: Fazolový guláš

                        také vařím ve stejné vodě.Ale guláš jedině z plechovky
                        Míša

                        Comment

                        Pracuji...
                        X