Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Jehněčí kýta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Jehněčí kýta

    Krásné odpoledne,snad mi tu pomůžete... .Máte někdo prosím recept na jehněčí kýtu,nějaký obzvláště dobroučký.Zkusila jsem ji s rozmarýnem,ale dětem to moc nechutnalo(ale to mohlo být i tím jehněčím masem ).Předem díky a veselé velikonoce veronva
    P.S.:Ivanko,mazanec ...NEMÁ chybu.Jen musím péct ještě jednou,jelikož už skoro neni.Zítra mám v plánu medová vajíčka,díky moc za recepty

  • #2
    Re: Jehněčí kýta

    Ahojky veronvo, tak to se nedivím, že to dětem nechtnalo, ten rozmarýn má takovou zvláštní chuť. Doufám že se někdo ozve. Veronvo celé rodince přeji hezké velikonoce Ivana |M
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Re: Jehněčí kýta

      Ahojky, já dělám jeněčí kýtu podle pana Stupky, vždycky ji předem naložím. Do misky dám olej, sůl, razmačkaný česnek, tymián a trochu šalvěje a pepře, pořádně zozmíchán a vetřu do masa. Druhý den peču s hodně cibulí a celými stroužky česneku,odleji vodou nebo vývarem, nejprve přikryté, a na mírnou teplotu. Jinak se maso vysuší a není to dobré. Pak odkryju, trochu teplotu zvýším a dopeču. ˇStávu nechám vypéct na tuk, aby se všechno hezky opeklo a pak podleju vývarem . Můžete přidat do pekáčku kořenovou zeleninu a pak stačí podlévat jen vodou. Štávu přepasíruji přes síto.Nakonec dám kousíček másla.
      Já k tomu dělám špenát a bramborové knedlíky, ale dobrý je opečený brambor a zeleninový salát.
      Zdraví Iris
      Iris

      Comment


      • #4
        Re: Jehněčí kýta

        Už napsané to vypadá dobře.Dám vědět,jak dětem chutnalo.Děkuji moc

        Comment

        Pracuji...
        X