Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pizza těsto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Jani, už jsem psala, je to opravdu žůžo,jenže do pokecu, tak píšu ještě sem, at má ještě mnoho dalších lidí inspiraci. To těsto je super, už nebudu dělat jinak, moc díky
    Iris

    Comment


    • #17
      Původně odeslal iris Zobrazit příspěvek
      Jani, už jsem psala, je to opravdu žůžo,jenže do pokecu, tak píšu ještě sem, at má ještě mnoho dalších lidí inspiraci. To těsto je super, už nebudu dělat jinak, moc díky

      IRIS, díky, příjemně mě to překvapilo, že to píšeš i sem. Je škoda, že někteří se sem nevrátí a nenapíšou, ale co se dá dělat...
      Já už nedělám pizzu jinak a kluk si ji dělává sám, hladkou mouku a sušené droždí už máme v zásobě...
      Ale znám lidi, co pizzu nejedli - moje bývalá spolupracovnice - a chtěla recept a ona i její vnučka se oblizovaly.
      Prosím, neberte to, že jsem mistr světa, ale komu chutná pizza, jako nám, tak se snažím o to nejlepší.
      Chlap byl nedávno s klukem v centru v nové pizzérce a říkal, že se to nedalo jíst, hrubé těsto, málo náplně.
      Takto si za 15 minut uděláte teplé chutné jídlo, ale opravdu nikomu nenutím !
      Papa.
      anina s.

      Comment


      • #18
        Janino,já se kaju,že jsem nedala reakci na recept sem,ale do pokecu.Tak píšu,že se mi pizza povedla.Jenom že já to roztáhla na celý plech a tak teď nevím,jestli jsem to neměla moc slabé,ale oni to mají rádi.Tak že rychlé a chutné.Díky.

        Comment


        • #19
          JANINA S - Jani, už dávnejšie som Ti chcela poďakovať za Tvoj super recept na pizzu, ale aj Tvojmu synovi. Cesto je úúúžasnééé. Ingrediencie sú vo výbornom pomere. Netreba nič pridávať ani uberať. A oblohu na pizzu si každý dá podľa svojej chuti. Páčila sa mi Tvoja veta, že pizzu s mrakmi si ešte nerobila.
          Je to presne tak, ako píšeš : je to rýchle, na nič sa nemusí čakať, za pár minút sa je. Také recepty mám veľmi rada aj ja. Hladká múka a sušené drožie je v každej domácnosti. Ja nerada robím z čerstvého droždia, aj preto som veľmi rada, že si sa podelila s nami o tento super recept zo sušeného droždia.
          Tvoju pizzu som si nazvala "PIZZA HONZÍK".
          Ešte raz vďaka Tebe aj Honzíkovi. Olala
          olala

          Comment


          • #20
            Ahoj holky, až jsem zamáčkla slzu do oka...
            Ani nevíte, jaké to pro mě je, taková chvála od vás, zkušených kuchařek a že jste to nejen vyzkoušely ( asi jsem o tom moc často básnila ) ale že to i chutnalo !!!
            Doufám Jaruš, že tě ani nenapadlo to myslet na sebe, myslela jsem třeba Coolmana, který chtěl poradit těsto na nějakou pizzu a do teď se vůbec neozval...
            ale to mě spíš mrzí, ale asi se sem už nedostal?
            A tenké si to můžeš udělat dle sebe, aby tam nebyly díry , my máme radši co nejtenší.

            Olala, doufám, že slovensky je to jako vtip to samé - " obloha " jako nebe, mraky na ní nebo obloha jako příloha.
            To vyřídím klukovi, že se jídlo jmenuje po něm... = se červenám...
            Přečetla jsem to klukovi a vzkazuje ti, že tím, že sis pizzu pojmenovala po něm, JE POCTĚN.

            Holky, dík za povzbuzení k psaní dalších receptů a papa.
            Krásnou neděli !
            Last edited by janina s.; 06.09.2009, 12:43.
            anina s.

            Comment


            • #21
              Ahoj JANI - áno," obloha" po slovensky je to samé čo po česky, ale práve to vtipné prirovnanie sa mi páči.
              Aj keď je ešte nedeľa, prajem Ti kľudný pracovný týždeň a hlavne slušných zákazníkov.
              olala

              Comment


              • #22
                Ahojky Olala, dík za přání, klidné to nebude, sama od 9.30 na odpo, než ve 12.30 odejde kolegyně, pak krájení, skládání, ukládání a děsím se sekání třeba jen pěti kotlet, chodí nám s kostí, i krkovice, už mám zabalenou a namazanou ruku na zápěstí, na noc, snad se mast vsákne a obvaz trochu pomůže...
                Prostě nemoc z povolání, nechci si stěžovat, jen se potřebuju vykecat...tahání beden se zbožím, krájení a to sekání a večer piju kafe levou rukou...
                I smskovat umím levou i jíst, to mám po mamce.
                A můj taťka je původem Slovák, i když od 18 - ti žije tu, dostal práci na Nové huti v Ostravě a mluví teď česky ( i když, když zajede domů, " hútorí " po slovensky ) , tak proto jsem se radši ptala na tu oblohu, aby byl vtip ok...
                Zatím papa.
                anina s.

                Comment


                • #23
                  JANI PIZZOVÁ KRÁLOVNO,

                  už tu tolik dní čtu jenom samé chvály na těstíčko,že mi nezbývá než ji zítra udělat k večeři. Už se těším tedˇ. Sice mám ledničku po víkendu vymetenou, takže bych tam nějaký salám težko hledala, ale zítra dokoupím.

                  A JESTLI SE MŮŽU OPTAT NA PŮVOD PIZZY "HONZÍK". Těsto si vydedukovala sama po mnoholetém bádání?????????? Nebo vyčetla někde recept?
                  Papa EMKA

                  Comment


                  • #24
                    Ahojky Emko, zaprvé, poslala jsem ti nějaké recepty na email, na prvním místě na ty utopence.
                    Tu pizzu jsem nevykoumala, poslala mi to kdysi kámoška na email ( ale bylo to přeposlané, ne od ní ), a název " nejlepší, tenoulinké těsto, co se nelepí " tak jsem se zasmála.
                    Ale jednou mi to nedalo a just jsem to vyzkoušela a byla jsem fakt tak překvapená, že od pizzérky si už i přes dovoz neobjednáváme a kluk se to naučil, že když bude mít hlad, že si to upeče a do 20 min. může jíst.
                    Nečekáš na vykynutí, obloha - salámy a sýry dle chuti, protlak nebo my kečup, ten je doma pořád, a koření Pizza nebo sušený česnek, sušené houby, Oregano apod.
                    Vyzkoušej a dej vědět, jestli chutnalo.
                    Jak říkám, je to i pro nečekanou návštěvu, pohodíš zbytkama z ledničky, posypeš sýrem a je to.
                    Zatím papa.
                    anina s.

                    Comment


                    • #25
                      Taky dělám, pizzu. Těsto mám z televize s Italem v kuchyni. Nevím jak, ale když ji upeču a řežu na jednotlivé porce tak mi z toho všechno sjíždí, nemáte někdo nějakou radu jak na to?
                      Potřebujete půjčit čtěte zde.
                      Pokud budete někam cestovat určitě se vám hodí cestoní pojištění.
                      Máte vozidlo a myslíte si, že Vám nestačí povinné ručení, pak je právě pro Vás toto havarijní pojištění.

                      Comment


                      • #26
                        Kiri3, asi správně neporadím, ale my máme na krájení kolečko
                        z nerezu na rukojeti z um. hmoty zn. Tescoma a krájí se to dobře a nic neujíždí. Ale taky záleží, jaká je obloha. Pokud není úplně upečená (a nemyslím to špatně, i sýr 30% je každý jiný), tak se obloha může při krájení "hýbat".
                        Mi se to stalo u pizzy se šlehačkou, ale už vím podruhé, jak na to.
                        anina s.

                        Comment

                        Pracuji...
                        X