Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pizza těsto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pizza těsto

    Dobrý den,

    jsem kuchař amatér a snažím se udělat pizzu. Samozřejmě je problém v těstu. Prostě to není ono.
    Můj postup je následující:

    Smíchám trochu mírně teplé vody, instantní droždí a do toho dám lžičku cukru.
    Do vedlejší misky si dám hladkou mouku, sůl, vlažnou vodu a olivový olej, to zběžně promíchám. Do této směsi naliju kvásek (který už mezitím začal reagovat) a promíchám pořádně.
    Jakmile mám bochánek, dám ho na teplé místo v misce stranou, aby nakynulo. Za půl hodiny, když už je podstatně zvětšené, ho vyjmu a začnu ho tvarovat na "pizzovou placku".
    1. problém - těsto je dost tuhé - v různých receptech a videích vždycky to těsto krásně můžou tvarovat rukou, u mě to nejde, pouze válečkem...ale budiž. (Kdybych dal víc vody, tak se zase všemožně lepí! Přitom v těch vidích se nelepí a ještě je krásně tvárné a pevné...)
    Placku šoupnu na pekáč, na placku dám ingredience, troubu dám předehřát na cca. 230°C. Jakmile je předehřáta, dám pizzu dovnitř a čekám. Za cca 15-20 min při 230°C je hotová.
    2. a zásadní problém - to těsto prostě není to "pravé". Je docela i nafouknuté (což by asi nemělo, jako by podruhé kynulo..) a chuť taky není ideální.

    Poradí někdo, jak udělat to skutečně dobré těsto? Můžete případně můj recept poopravit?

    Díky!

  • #2
    Re: Pizza těsto

    Dobrý den,či večer.Já vám mohu dát recept na pizzu.
    40 dkg polohrubé mouky
    2 dkg droždí z kostičky
    2 lžíce oleje
    2-3 dcl vody vlažné
    špetka cukru na kvásek
    špetka soli
    Zaděláme těsto a necháme přikryté vykynout.

    Pizza v prášku taky má dobré těsto.Naši mají rádi z listového těsta.

    Comment


    • #3
      Re: Pizza těsto

      400g hladké mouky
      40 g droždí
      1/4 l vlažné vody
      3 lžíce oleje/slunečnic./
      sůl
      Mám vyzkoušený a dělám na velký plech.Lenka[attachment=0:2fnfx4ay]duben 09 010.jpg[/attachment:2fnfx4ay]tohle je na 2 plechy
      Attached Files
      Last edited by lenka24; 21.01.2011, 17:14.
      LENKA

      Comment


      • #4
        Re: Pizza těsto

        Nán podobný recept
        jako lenka, dávám olivový olej.
        Na ruce si pak malinko nakapu taky oleje, opravdu trošku a testo dávám na noermální plech a vytahuju ho do velikosti plech. Na mastné ruce se nelepí.
        Určitě se ještě někdo přidá a poradí třeba i něco lepšího.
        HankaP

        Comment


        • #5
          Re: Pizza těsto

          Jednoduche tenoulinke pizza testo (nelepi se) fakt mnamozni a velice rychle:
          POTŘEBNÉ PŘÍSADY

          100g mouky,60g vody, 1 kavova lzicka olivoveho oleje, spetka soli, 1/2 k. lzicky cukru, 1/2 balicku susenych kvasnic + suroviny na oblozeni !!! mnozstvi na 1 pizzu!!! Manzel ji zblajzne sam, testo fakt tenoucke

          POSTUP PŘÍPRAVY

          Ze vsech surovin udelame testo a hned udelame placky!!! Nenechavame kynout!!!
          Ja si dam do prolisovanych rajcat cestnek, majoranku, oregano, bazalku / pizza koreni. Touto smesi pak potru testo a oblozim, miluji lilek s mladou cuketkou a mozarelku, nahoru jeste trosinku soli a pizza koreni a sup do trouby.

          Manzel samozdrejme rad se salamkem )
          Horkovzdusnou troubu rozpalit na 250`C 10 min. peceme.


          Přeposílám recept od kamarádky z emailu. Zdraví Jana S.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Re: Pizza těsto

            Zdravím Coolmane, nevím, jestli už jste některý recept na pizzu zkoušel, já se před pár dny dostala k té, co jsem psala recept a musím říct, že recept mé kámošky nelhal !
            Včera dělal tři ! pizzy sám můj 17ti letý syn, ale z dvojnásobné dávky.Lepší domácí pizzu jsem ještě nejedla. Jen peču při 220 stupních, mám m-vlnku vícekombinaci, tak peču horkým vzduchem.
            Je to rychlé, na nic se nemusí čekat, za pár minut se jí.
            Obloha jak kdo má rád - syn nemusí tvarůžky, ani nivu, ale zapečené mu chutnaly !
            Dal na to kromě protlaku sušené koření, salámy a sýry - uzený, eidam, nivu, tvarůžky..
            Tak někdy napište, jestli se vám pizza povedla podle vašich představ :P :P
            Zdraví Jana S. ( Janina S. )
            anina s.

            Comment


            • #7
              Re: Pizza těsto

              Ahojky, přidám se taky do debaty!!Tak ,my necháváme těsto normálně vykynout,ale musí být měkčí, vláčné,né moc tuhé.Ono záleží taky na mouce,lepší je ale hladká,někdy je potřeba přidat kapku vody,někdy zas trochu mouky. Pokud je správný poměr,tak nelepí,ale to se musí vychytat.Potom jednotlivé bochánky, opravdu vytahuji na rukou,ono se vytahuje vlastní vahou na spojených pěstích, na kolo a pak postupně vytahuji na plechu a pro křehkost,potřu nejprve oliv.olejem smíchaným s kečupem a event.lisovanýmčesnekem,kdo má rád!Teprve pak dávám ostatní podle libosti.Je asi úplně jedno jaké těsto,ale musí být opravdu vláčné,proto ten oliv.olej a hodně slabě, stejnoměrně,vytažené,potřené olejem,pak nijak nenakyne a je křehké.To je zas moje zkušennost.Snad jsem taky trochu poradila . Hezký den všem :P
              Hančí

              Comment


              • #8
                Re: Pizza těsto

                Ahojky,také těsto hned válím a nenechám kynout.Ale peču na pečícím papíru.
                Míša

                Comment


                • #9
                  Re: Pizza těsto

                  Ahojky Michaelo a Hančí, snad si to Coolman přečetl a někdy napíše.. :P
                  Já taky dělám na pečícím papíře, je to super vynález. Když se dají ty poměry, co jsem uvedla v receptu, tak málokdy přidáváme mouku - vodu.
                  Mi to právě vyhovuje, že nemusíme čekat na vykynutí a válíme válečkem - syn se chce učit vařit, tak mu radím, jak na co , podsypeme moukou, a nelepí se to, já to totiž rukama roztahovat neumím a obdivuju ty, co s tím těstem dokonce házejí ve vzduchu !
                  Tak se holky mějte, ráda si s váma píšu.
                  Moc zdraví Jana S.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pizza těsto

                    Janí,je hezký,že se syn učí udělat si něco sám ,to mě taky vždy těšilo,jako každou mámu asi,tak ať má hodně úspěchů a ahojky :P :P :P
                    Hančí

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pizza těsto

                      Ahoj Hančí, teď peču listové šátečky plněné salámem, sýrem , kořením a cibulkovou natí.
                      Zítra jdu do práce, dělám v potravinách, aspoň jen do dvanácti a mám už nákupní lístek na další pizzy, které Honzík chce upéct zítra.
                      Jsem taky ráda, že i názory má podobné jako já a jak řekl, nechce být závislý na ženě, co mu uvaří a když bude mít na něco chuť, ať si to umí uvařit, tak ho učím. S ním mě to baví.
                      Můj manžel, taťka, tchán i švagr taky umějí vařit i grilovat, tak je to asi v rodině.
                      Moc zdravím, Jana S.
                      anina s.

                      Comment


                      • #12
                        Ahoj.
                        Zkus do těsta nepřidávat olej, protože kvasnicím se v oleji špatně kyne. Já dělám těsto na pizzu podle tohoto receptu: 250g přesáté hladké mouky, 250ml vlažné vody, 15g droždí, špetka cukru a špetka soli. Z vody, kvasnic a cukru udělat kvásek. Až začne pracovat tak ho nalít na mouku se solí. Propracovat a potom nechat kynout dokud se těsto po natažení nesmrskává. Až to máš na plechu můžeš potřít olivovým olejem.

                        Comment


                        • #13
                          Ahojky, zdravím, je to fajn, že je někdo nový na fóru.
                          Doufám, že jsem o pizze nenapsala zas tak velký román... když se koukám zpětně.
                          Chtěla jsem jen napsat, že takto už jsme se synem napekli aspoň 15 pizz, jedna lepší než druhá, záleží na obloze ( no, s mraky jsem to ještě nejedla ), a já právě nečekám na vykynutí, zapnu předehřev trouby, mezitím to do misky všechno nasypu, naliju, pak na desku, vyválet hned, na plechu s peč. papírem obložit, mezitím je trouba předehřátá, tak šup s tím tam, nacvakám 10 minut, a po vytáhnutí za 5 minut jíme.
                          Já jsem netrpělivý člověk, a právě toto mi vyhovuje, že nemusím čekat, těsto má krásnou konzistenci a ani synovi se netrhá, ale je třeba to vyzkoušet, někomu to třeba nebude vyhovovat a bude dělat z kynutého.
                          Tak vaření a pečení zdar !
                          anina s.

                          Comment


                          • #14
                            tak jsem si ji zkusil udělat, je to snad nejjednoduší věc co jsem kdy dělal většinou se mi nic moc nepovede ale tohle bylo supr, jen tak pro ilustraci přikládám obrázek:

                            Comment


                            • #15
                              Původně odeslal petr Zobrazit příspěvek
                              tak jsem si ji zkusil udělat, je to snad nejjednoduší věc co jsem kdy dělal většinou se mi nic moc nepovede ale tohle bylo supr, jen tak pro ilustraci přikládám obrázek:

                              Ahoj Petře, jsem moc ráda, že se povedlo a chutnalo !
                              Fotky úžasné !
                              To fakt potěší, když si někdo pochutná na něčem, co třeba nikdy nedělal, ale vyzkouší to !
                              Já taky ráda zkouším a většinou jsem se tady nezklamala.
                              Tak dobrou . janaS.
                              anina s.

                              Comment

                              Pracuji...
                              X