Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Horkovzdušná trouba a cukroví

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Horkovzdušná trouba a cukroví

    dobrý večer,můžete mi někdo poradit jak péct cukroví v horkovz.troubě?Je na to vhodná nebo lépe péct s funkcí běžné trouby? Pekla jsem v ní už bábovku a koláč a připadalo mi to vysušené,takže soudím,že na sněhové pusinky jako stvořené.Předem děkuji za jakoukoliv radu.Romča

  • #2
    Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

    Ahoj Romčo já jí taky mám a používám jí málo. Párkrát jsem tam pekla dva plechy najednou, ale určitě to nebylo tak opečené vespodu jako když peču jeden klasicky. A když peču horkým vzduchem jenom jeden plech, tak mám ten samý pocit a ještě tn plech musím přehazovat, protože jak to fouká zezadu, tak tam je to brzy upečené.Takže peču klasicky. Ivana M
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

      Ahoj Romčo, já mám ty samé zkušenosti. Pečivo mi přijde vysušené. Zkoušela jsem pečivo kde podle receptu byla i varianta horkovzdušné trouby se stupni, ale nějak mne to nenadchlo. Používám ho na maso, ale jen když peču pod pokličkou, když ho dopékám na kůrčičku, horkovzduch vypínám a zapínám gril.
      Kamila

      Comment


      • #4
        Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

        ahoj moc děkuji za vaše rady.Začíná mi být líto vyhozených peněz za novou troubu,čekala jsem,že bude k tomu nějaký návod na co vlastně horkov.je.A všude se dočítám na co spíš není. někde jsem četla,že je to dobré na vaření zeleniny bez tuku,a zavařování,ale přesný návod ne.Takže zatím,dávám funkci běžné trouby a stále čekám.....Romča

        Comment


        • #5
          Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

          Tak všem,kteří měli stejný problém jako já.Dnes jsem byla v obchodě elektro world, a v části kde prodávají trouby mají stojan s knihami týkající se vaření,a našla jsem tam bezva knihu jmenuje se KUCHAŘKA-ELEKTRICKÁ PEČÍCÍ TROUBA PRO ZAČÁTEČNÍKY ZA POUHÝCH 75,-KČ, a najde se tam uplně vše o o funkcích horkov.trouby.rady jak péct,na kolik stupnů,jak dlouho...a mnoho jiných rad.snad jsem ted neuděla nějakou reklamu ,mě tato kniha moc pomohla ,tak at i já ted pomůžu jiným.Pěkný večer Romča

          Comment


          • #6
            Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

            Tak já horkovzduch používám tak z 90% na všechno. Na buchty ano, ale na cukroví-jak píšou holky-ne.
            Dagmar

            Comment


            • #7
              Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

              Na horkovzduchu peču hlavně kokosky, bábovky a sekanou. Cukroví jsem zkoušela ale nebyla jsem spokojená takže peču klasicky. zdena
              ZDENKA

              Comment


              • #8
                Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

                no ono mozna i zalezi jaka je to horkovzduska.ja mnela takovou malou kulatou ,kde se perfektne pekla kruta a i cukrovi,ale bohuzel tim,ze byla sklenena tak se rozbila.cukrovi mi v tom pekli i me desetilete deti kdyz jsem byla nemocna

                Comment


                • #9
                  Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

                  Na horkovzdušnou troubu nedám dopustit.
                  Funkci horkovzduch používám téměř na všechno(snad jen kromě toho, když potřebuji něco rychle zapéct-to používám funkci turbogril, což je vlastně opět horkovzduch, ale s grilem). Před tím jsem měla stařičkou elektrickou troubu a za svobodna jsem doma používala plynovou troubu, takže si troufám tvrdit že jsem téměř trouba-odborník a mohu srovnávat.
                  V horkovzdušce peču i 4 plechy cukroví najednou a maximálně se mi stane, že nevyndavám všechny plechy najednou-což je např. v případě obalování rohlíčků apod.spíše výhoda.
                  Jinak takový celozrnný rohlíček zrovna vytažený z mrazáku se rozpéká přesně tak dlouho než si ráno po probuzení opláchnete oko a vyčistíte chrup. Z trouby pak vytáhnete rohlíček křupavý a voňavý (a na rozdíl od vytažení z mikrovlnky, tak tenhle vám za 5 min neztvrdne na kámen, ale chová se jako čerstvě upečený)
                  Takže Romčo penízků za troubu určitě nelituj, všechno naštuduj a neboj se to vyzkoušet! Uvidíš, že ji časem oceníš.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Horkovzdušná trouba a cukroví

                    Musím dát Ivaver za pravdu, také mám podobné zkušenosti, používám horkovzd. troubu téměř na všechno,
                    ani s tím vánoč. cukrovím není problém, naopak mi spíš nestačí plechy a plnit je, než se předchozí upečou.
                    Wendy

                    Comment

                    Pracuji...
                    X