Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Nevyběhnuté listové těsto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Nevyběhnuté listové těsto

    Dobrý den,můžete mi prosím někdo poradit?Vždy když se pustím do ovocných taštiček z listového těsta,tak mi nikdy nevyběhnou,chuťově jsou sice dobré ale nejsou tak hezky nadejchané jak mají z listového těsta být Mám horkovzdušnou toubu.Děkuji moc

  • #2
    Nickolettko, pořádně vyhřát na 200°C troubu předtím než dáš těsto do trouby, a nechat na 200°C péct nejméně 10 minut, pak teprve teplotu stáhnout a hlavně první čtvrthodinku vůbec troubu neotvírat, protože pak ti nebude těsto lístkovat. To jsou teploty pro el. troubu, nevím taky jestli těstu svědčí horkovzduch, nemám s ním zkušenost. Jo a taky to celé moc nepatlat vajíčkem, je to lepidlo, takže jen po povrch pro barvu. A poslední je to i o kvalitě těsta, mám nejraději jen chlazené od Wewalky nebo Babické.
    ZDENY

    Comment


    • #3
      Děkuji za odpověď,hned dneska to vyskouším.Bez otvírání Protože to bouhžel dělám tak,že každou chvilku chodím otvírat troubu a litovat seže už jsou ztoho zase jen placky ikdyž je do trouby vidět
      To by bylo abych na to nepřišla je mi 21let a experimentuju Ještě,že ten můj chlap všechno sní možná ze soucitu

      Comment


      • #4
        Nickolettko, všechno přesně popsala Zdeny, já jen dodám, že je lepší listové těsto vyvalovat opatrněji, jsou to vlastně vrstvy ze dvou těst (z vodového a tukového), jakmile by se spojily v jedno těsto (což by se při válení i mohlo stát,) tak těsto nebude "lístkovat". I proto je dobré těsto vyvalovat dobře vychlazené, nemělo by dlouho před zpracováním ležet mimo lednici.
        Zuzana

        Comment

        Pracuji...
        X