Oznámení

Collapse
No announcement yet.

tvrdé koláčky po upečení

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • tvrdé koláčky po upečení

    Zdravím všechny cukrářky,
    dovolím si vás oslovit s prosbou, co jsem udělala špatně,vrtá mi to hlavou a říkala jsem si, že se podělím s dotazem i pro jiné, kterým se to buď stalo nebo stane. Jsem amatérka , ale moc ráda peču.

    Každý týden peču převalované koláčky a vždycky je mám krásně nadýchané, ale dneska jsem je měla po upečení takové tvrdé. Normálně je dělám ze sádla, ale to mi došlo,tak jsem použila ceres soft myslíte, že to může být tím? Neumím techniku převalování převaluju tak, že rozválím těsto a jednou ho složím na 3x,rozválím ten pruh zase do obdélníku a pak buď na 4x a na 3x nebo 3x a 3x. pak do lednice cca 30-45 min a znova takto ještě 2x pak do lednice a až na počtvrté dělám koláčky, ale to bylo poprvé co jsem si všimla jak vlastně převaluju do té doby jsem to neřešila.To těsto je kynuté-převalované. A ještě ke krému nevím co se stalo, ale dělala jsem pudinkový a jak jsem ho dala do lednice udělala se mi v něm jako by krupička, ale když jsem vytáhla věnečky do tepla tak se krupička ztratila. Do toho krému jsem zašlehala i zbytek z mrazáku, ale krém sražený nebyl. Hold jsem měla den na nic to bylo tím, že jsem pekla pro kluky do lázní a moc se asi snažila. Všem předem děkuji za rady

  • #2
    Vladko121 já dělám taky toto těsto a říkáme jim překládané a já na to strouhám ztužený tuk Omega a jsou parádní.Ale já to dělám na sladko jako koláče,Je to takové listové kynuté těsto.Že by to bylo droždím???Vykynulo to pěkně???

    Comment


    • #3
      no já na to těsto strouhám heru, ale myslela jsem při zadělání, že dávám sádlo. A teď jsem se na netu dočetla, že by to mohlo být řídké těsto. Každopádně to jdu dneska znovu zkusit a uvidíme. Jinak nevíš prosím, co se stalo s tím krémem? Proč mi v chladnu krupičkovatí???

      Comment


      • #4
        Vladko já bych řekla,že to dělá pudink.Ale kdyby jsi měla i krém krupičkovatý,stačí malinko nahřát mísu s krémem v mikrovlnce a zase vyšlehat a nebo přidat změklé máslo,není nic zkaženého.

        Comment


        • #5
          tak to zítra zkusím děkuji a dám vědět. Jinak k těm koláčkům včera jsem je opět dělala ze sádla a z mouky nevím jestli se to tu může psát takže 3 písmenka první začíná na N a končí to e a opět se nepovedly. Pekla jsem je ale stašně dlouho tak zítra je zkusím udělat z kvalitní mouky a uvidíme. Tendenci lístkovat mají, ale v troubě už neskočí. Ale může to být moukou. No je to divné, ale nevzdávám to. Jo ještě mě napadlo, jestli to nemůže být máslem z mrazáku

          Comment


          • #6
            tak nebudete tomu věřit, jak jsem hloupá, stačilo si přečíst návod a tam psali, že pokud je pečivo tvrdé stačí ubrat stupně. Tak jsem stupně ubrala a jéje co myslíte, že se stalo koláčky mám opět jako dech. Všem děkuji za odpovědi. pokusím se vytvořit foto aspoň v mobilu

            Comment

            Pracuji...
            X