Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rady a porady

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Rady a porady

    Dobry den, nasla jsem vasi stranku vcera a nemuzu se od ni odtrhnout. Ziji v Australia a s postupem casu jsem nasla cestu k vareni, coz me moc bavi!
    Mela bych par dotazu? Prosim vas napiste mi co je to grilias (chci pect laskonky) a taky jsem se nikdy nesetkala se ztuzovacem slehacky, tak bych prosila napsat co v tom prasku je, abych se po tom tady v Sydney mohla podivat (to je na Jadran, ktery chci pect pristi tyden).
    Ono to neni vzdycky jednoduche najit ingredience k ceskym receptum. Napriklad hruba mouka tu vubec neni!
    Ja si doma pecu i chleba protoze se to jejich blato neda jist a akorat to prinasi zazivaci problemy a tloustnuti
    Moc diky za radu!
    Olga Dolezalova

  • #2
    Re: Rady a porady

    Dobrý den paní Olgo, to je problém ty suroviny v cizině. Ten griliáš si někdo dělá i sám a tady Vám posílám odkaz na stránky a jenom místo mandlí si dáte oříšky.
    http://www.femina.cz/moucniky-a-dezerty ... ias/5888/9
    Ten ztužovač smetany, je fakt výborná záležitost, ta šlehajda zůstane tuhá i čtyři dny. Složení: modifikovaný bramborový škrob,cukr,stabilizátor(fosforečnan vápenatý) a ten balíček má jeden dekagram a je na 2 dl šlehačky. To myslím že asi bude u Vás problém. Přeji hodně úspěchů a když tak klidně napište. Zdraví Ivana Malatincová - Praha :P :P
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Re: Rady a porady

      Dobrý den paní Olgo, známích dcera se tam taky vdala a tak se zkusím zeptat jak to řeší ona.
      Pěkný den Renata
      Renata

      Comment


      • #4
        Re: Rady a porady

        Mile damy,

        mnohokrat dekuji za radu! Pro me je vareni a hlavne peceni velke hobby, po tydny stravenem v kanclu, je to parada neco pekneho vytvorit.

        Budu se tesit na nove recepty.

        Olga

        Comment


        • #5
          Re: Rady a porady

          Ahojky Olice, tak to jsi tady správně tady jsou samé šikuldy :P Ivana M
          Ivana M

          Comment


          • #6
            Re: Rady a porady

            dobrý den , gliáš je vlastně utavený cukr s jádrovinou , já dělám griliáš bez vážení . roztavím si cukr na karamel a potom přisypávám rozemleté ořechy dokud nemám takový rozsýpací griliáš , nevím jestli si to podle mého vysvětlení budete schopná vybavit , nevím , dyžtak se ptejte , jinak jestli nemáte ztuřovač na šlehačku tak si kupte rostlinou šlehačku na tu ztužovač není potřeba a krásně drží a je výborná .

            Comment

            Pracuji...
            X