Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Dýně s chutí ananasu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Dýně s chutí ananasu

    1kg dýně-1l vody a 1 lžičku kávovou kyseliny citronové!
    Dýni nakrájíme na kostky,dáme do hrnce a necháme 24 hod.odležet.
    Potom přidáme na 1kg dýně 30-40 dkg cukru,2kolečka citronu,celou skořici ,5hřebíčků a na 4kg dýně 1polévková lžíce ananasové tresti.Vaříme až je dýně průhledná-sklovitá.Horké dáme do sklenic a sterilizujeme 5 minut na 100.
    Lenka
    Je to výborný kompot.
    LENKA

  • #2
    Re: Dýně s chutí ananasu

    Ahoj. Taky jsem takhle zavařovala dýni, když jsem je pěstovala. Hřebíček dávám i do hruškového kompotu, je tak moc dobrý. Věrka.
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Ahoj Lenko, chci se zeptat jestli se to vaří v té vodě s kyselinou nebo se vylije a dá voda čistá.
      Maruš

      Comment


      • #4
        Leni a já pořád přemýšlela jestli zasít dýni,že nemám odzkoušený recept na kompot.Příští rok teda seju...Ještě se chci zeptat,není potom moc měkká?Použití pak třeba do buchet?Díky moc,ahoj Radka
        Radka

        Comment


        • #5
          Vaří se to i s tou vodou!!!!!!!
          Radko spíše je to křupavější,aspoň jsem to ještě nerozvařila,letos dýně nemám,tak nemůžu vyfotit,ale je moc dobrý.
          LENKA

          Comment


          • #6
            Já jsem dýni dříve taky dělávala a nikdy nebyla rozvařená a ještě jsem přidávala navrch kolečko citronu.
            Věrka.

            Comment


            • #7
              Dýni jsem zavařovala podobně jak Lenka,jen jsem tu vodu ředila s ananasovým džusem.Většinou půl na půl.
              Iva4

              Comment


              • #8
                Někdo tam dává i ananas.kompot,ale s tou trestí to je fakt dobrý
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Leni,s trestí jsem dělávala taky.Dokonce jsem dělala i takové špízy do čtyřlitrovek..okurka,dýně,paprika,patizon,cibulka na špejli a zalila znojemským lákem na okurky.
                  Iva4

                  Comment


                  • #10
                    Ivo tak to muselo být dobrý!
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Leni,my měli takový menší statek i se zvířectvem,pole,zahradu,les,tak jsem byla v jednom kole.Dnes se sama sobě divím,jak jsem to všechno zvládala i se zaměstnáním a přestavbou domu.
                      Iva4

                      Comment


                      • #12
                        Ivčo,tak to jsi šikovná-tohle všechno zvládnout a ještě takové dobrůtky na zavaření!
                        Pozdrav z Brna,už tu vykukuje sluníčko
                        LENKA

                        Comment


                        • #13
                          Chtěla bych se zeptat, Leni, koření se pak vytáhne nebo se může sterilizovat i s dýní?
                          V některých receptech je uvedeno, že se má vytáhnout a u některých se přidává do sklenice hřebíček i skořice.

                          Comment


                          • #14
                            Já nechávám všechno v láhvích-nic neodělávám!
                            LENKA

                            Comment

                            Pracuji...
                            X