Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sušená rajčátka v olivovém oleji - delikatesa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sušená rajčátka v olivovém oleji - delikatesa

    Click image for larger version

Name:	sušen
Views:	1
Size:	92.1 KB
ID:	146135Rajčata, nejlépe ta masitější...odstraníme jadérkový vnitřek, nakrájíme na čtvrtky, posolíme a necháme chvíli stát, pokud je sluníčko, tak na sluníčku.
    Pak dáme do sušičky a usušíme.
    Napěchujeme do sklenic spolu se stroužky česneku a bazalkou a zalejeme olivovýmExtra panenským olejem.
    Uchováváme ve špajzu, ne v lednici,
    P.s. foto nedodám, protože já vždycky dostanu jednu skeničku a ta je hned pryč. Je to opravdu lahoda.
    Last edited by iris; 07.10.2010, 17:53.
    Iris

  • #2
    Díky provedu
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      Iris, já si sušená rajčata v olivovém oleji už několik let kupuju, nejčastěji v Itálii, protože tam jsou levnější, a musím říct, že jsou opravdu hodně dobré. Chutnají i na čerstvém chlebu s máslem. Ale udělat domácí, tak to musí být mňamka, jenže já nemám sušičku. Ale recept si určitě schovám.

      Comment


      • #4
        Iris, ještě dotaz, ta rajčata se mají před sušením oloupat nebo se suší i s kůžičkou?

        Comment


        • #5
          Petrulinko, s kůžičkou !!!!! Je to opravdu lahoda, já je dávám i do špaget krásně to změkne a má to výsostnou chuť. Já taky nemám sušičku a tak jsem vděčná, že dostanu.
          Last edited by iris; 28.08.2010, 19:30.
          Iris

          Comment


          • #6
            Já taky nemám sušičku, ale zkusím v horkovzdušné troubě. Zkusím, až nějaká pěkná uvidím.
            Renata

            Comment


            • #7
              Iris, já už druhým rokem suším rajčata , ale pokud jsem je dala jen do oleje, tak nezměkla. Musela jsem je vždy povařit než jsem je naložila do oleje. Kde tedy dělám chybu ? Suším na slunci i v sušičce tak, že jsou hodně usušená . Jinak totiž plesnivý. Ráda bych si usnadnila práci Uchovávám je v ledničce , že by tady byl problém ? Na internetu jsem si našla tento recept podle kterého sušená rajčátka nakládám. Je to delikatesa, ale jak píši ráda bych si praci usnadnila bez předvaření Děkuji Miluš
              Recept:
              slijeme asi čtvrt litru octa (nebo směsi různých octů) s 2 litry vody a v roztoku rajčata povaříme asi 5 minut. Necháme pořádně okapat (osušíme utěrkou) a vložíme do vypařených a vysušených sklenic. Odděleně, na slunečnicovém oleji, krátce \"osmažíme\" koření podle vlastního výběru či chuti (standard nevynechává oregano) a ještě horkým olejem zakápneme rajčata (aby ve sklenici bylo asi 1 cm ode dna, na kterém by měl chybět česnek - jeden nebo více stroužků). Potom sklenici doplníme olejem až téměř po okraj (preferuje se slunečnicový, případně olivový, ale ten v úpravě bez typické vůně a chuti).

              Comment


              • #8
                Miluš, nedávej je do lednice, tam olej ztuhne a rajčátka pak nezkřehnou. já je mám ve špajzce. Musí být prostě v tekutém oleji. Ahoooj.
                Iris

                Comment


                • #9
                  Iris, ahóój a děkuji za radu, už jsou ve spíži. Mňam

                  Comment


                  • #10
                    Původně odeslal Renata Zobrazit příspěvek
                    Já taky nemám sušičku, ale zkusím v horkovzdušné troubě. Zkusím, až nějaká pěkná uvidím.
                    Renátko, já taky nemám sušičku, a tak jsem přemýšlela, jak to provést a zrovna dnes přišel manžel domů s tím, že mu říkala jedna známá, že běžně suší ovoce i zeleninu v horkovzdušné troubě. Tu mám, takže vyzkouším, a pak sem dám výsledek.

                    Comment


                    • #11
                      Petrulinko takto suším houby, křížaly apod., myslím, že půjdou i rajčata. Nemám čas to vyzkoušet. Dělám to většinou, když je noční proud.
                      Dej vědět, jak dopadlo.
                      Renata

                      Comment


                      • #12
                        Já jsem to už vyzkoušela minulý týden v horkovzduchu a je to dokonalé. Není sušičku vůbec potřeba.
                        Mirka

                        Comment


                        • #13
                          Původně odeslal Mirka Zobrazit příspěvek
                          Já jsem to už vyzkoušela minulý týden v horkovzduchu a je to dokonalé. Není sušičku vůbec potřeba.
                          Holky, prosím, poraďte, sušíte na suchém plechu? Nebo na pečpapíru? A na kolik stupňů ASI ?
                          Dík za odpověď !
                          anina s.

                          Comment


                          • #14
                            Jani houby a křížaly suším na 50stupňů, dávám na pečpapír, aby se nelepilo. Dříve jsem sušila i v normální troubě, tam to trvá déle a musí se přehazovat plechy. nechávám škvírku odevřeno, aby mohla unikat vlhkost. Rajčata půjdou asi podobně, Mirka vyzkoušela, nevím jestli takto.
                            Renata

                            Comment


                            • #15
                              Jani, určitě dám rajčata na pečící papír. Jen bych se ještě chtěla zeptat Mirky, jaké množství rajčat jsi měla, jak dlouho jsi sušila na kolik stupňů? Renátko, tobě děkuji za předání svých zkušeností.

                              Comment

                              Pracuji...
                              X