Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zavařování meruněk a jiného ovoce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Zavařování meruněk a jiného ovoce

    Ahoj holky.Zejtra bych chtěla koupit merunky a zavařit je,ale nevím co všechno musím mít za suroviny a neznám postup.Nikdy jsem to nedělala,tak nemám zkušenosti.Vždycky jsem si brala od tchýně,ale bohužel už ji nemám
    Vím,že jsou tady šikulky,tak prosím o radu.

    Předem moc děkuju.

    Mirča

  • #2
    6kg meruněk
    1kg cukru do 2litrů vody

    Postup:

    Nejdříve si rozpustím 1kg cukru ve 2litrech vody,nechám lehce přejít varem.
    Omyté meruňky rozpůlím a odpeckuji.Pak je řeznou plochou skládám do čistých sklenic.Každou naplněnou sklenici hned zaliji teplým nálevem,aby ovoce nezhnědlo.Upevním víčky a steriluji 20minut při 80 stupních.
    Maruš

    Comment


    • #3
      Ještě jedna otázka.Za jak dlouho se můžou otevřít?
      Moc děkuju.

      Mirča
      Last edited by Mirča; 09.06.2010, 17:05.

      Comment


      • #4
        Klidně se mohou otevřít až vychladnou, ale nesníst hned.
        Ještě když se rovnají do sklenic, tak asi 1,5 cm od horního okraje a zalít sladkou vodou tak, aby byly celé potopené.
        Maruš

        Comment


        • #5
          zavařuj v mikrovlnce je to rychlé a efektivní
          MARUŠKA

          Comment


          • #6
            maruško v mikrovlnce to neznám.Merunky mám zavařený,tak uvidím až se budou ochutnávat.
            Ještě bych chtěla třešně,ale ty až někde seženu.

            Comment


            • #7
              najdi si zavařování v mikrovlnce podle Marušky tam máš vše napsané
              MARUŠKA

              Comment


              • #8
                Ahoj holky, dobře se to čte.
                Já před lety se ségrou od její kámošky výhodně koupila meruňky a zavařila 10 sklínek. Všech 10 chytlo plíseň a ségře taky, jednu zachránila a rychle upekla buchtu. Pak jsme se dozvěděly, že byly buď nedozrálé nebo přezrálé. Vyhodila jsem je i se sklínkama a od té doby nezavařuju sladké. To si radši koupím v obchodě , když si vzpomenu na tu zbytečnou práci.
                Ale vám fandím.
                anina s.

                Comment


                • #9
                  Ahojky Jani.Tak pár skleniček jsem taky musela vyhodit,našla jsem vnich plísen,ale většina skleniček je dobrých,tak snad vydržej.

                  Měj se.

                  Mirča

                  Comment


                  • #10
                    Ahoj Mirčo, fandím ti. Já mám takovou povahu, že nemám ráda zbytečnou práci. Kdysi taky v dobré vůli jsem z našeho červeného vína chtěla zavařit marmeládu dle návodu v knížce Uchovávání potravin v domácnosti nebo tak nějak, cukru i ostatních přípravků jsem postupně přidala málem 2x víc, stejně to nezhoustlo, naštěstí toho bylo jen na 2 skleničky, které do týdne chytly plíseň, takže letěly do popelnice ( se škodolibou radostí ) a od té doby opravdu zavařuju jen slané věci.
                    Ale ostatním fandím a obdivuju je.
                    anina s.

                    Comment


                    • #11
                      ahoj Jani no třeba se přidají další skleničky,ale doufám,že se už žádné nevyhodí.Jen nevím kdy je můžu použí.
                      Chtěla bych někdy udělat koláč s drobenkou a ovocem.myslíš,že bych je mohla už použít?

                      Měj se pěkně.

                      Mirča

                      Comment

                      Pracuji...
                      X