Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Ožralci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Ožralci

    5 žloutků, 30 dkg cukru, 15 dkg másla, 10 dkg oříšků, 1/4 l mléka, 50 dkg polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, z 5 bílků sníh.
    Poleva: 1/4 kg 100% tuku, 10 lžic rumu, 8 lžic teplé vody,kakao. Do rozpuštěného tuku přidáme kakao, rum a vodu,zamícháme a odstavíme z plotny.
    Směs: 30 dkg moučkového cukru, 12 dkg kokosu
    Těsto:Žloutky, cukr a máslo se ušlehají, pak se do nich přidává mouka s práškem do pečiva, oříšky rozemleté, mléko a z bílků sníh. Dá se na vymazaný a vysypaný plech a nechá se upéct. Vychladlé těsto rozkrájíme na čtverečky nebo na jiné tvary a smáčíme nebo potíráme opatrně v polevě ( nesmí být moc horká, tak akorát, aby se těsto nerozmáčelo). Obalujeme v misce, kde máme směs cukru a kokosu.
    Já sama jsem je nepekla, ale jedla a jsou výborné.
    Jana H.

  • #2
    Re: Ožralci

    Jani,u nás tomu říkáme opilí Franta.Recept máme malinko jiný .Doporučuji,a hlavně se z dávky udělá hodně.

    Comment


    • #3
      Re: Ožralci

      Boženko, ten recept mám už asi 27 roků a ještě jsem ho nedělala. U nás na to sladký moc děti nebyly. Ale chystám, že ho letos upeču, protože budu píct. :P když jsem v tom důchodu , vím jen, že to bylo dost dobrý. :P Ahoj.J.H.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: Ožralci

        Ano, Boženko, u nás se jim také říká opilý Franta a jsou dobrý. Věrka. :P
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Re: Ožralci

          Miluju tenhle vánoční recept dělá je moje teta letos je musím udělat Maruška
          MARUŠKA

          Comment


          • #6
            zní zajímavě všechno kde je alkohol je určo dobrý
            www.banan.cz webové stránky zdarma

            Comment

            Pracuji...
            X