Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Semínkové cukroví

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Semínkové cukroví

    Chtěla bych vám také přispět nějakými recepty na vánoční cukrovíčko a dneska jsem vybrala toto cukroví, peču ho asi 4 roky, recept donesl manžel od kolegyně z práce. Moc nám chutná a každý si bere recept.
    Suroviny:
    těsto: 5 dkg krystalového cukru
    25 dkg hladké mouky
    15 dkg másla
    špetka soli
    strouhaná citronová kůra
    2 lžičky skořice
    1 vejce

    Vypracujeme těsto, vyválíme /jako na linecké, možná ještě tenčí/, vykrajujeme malá kolečka , které rovnáme na pečící papír. Dále si připravíme hmotu ze semínek: 15 dkg medu
    10 másla
    20 dkg slunečnicových semínek
    2 lžíce šlehačky
    Tuto hmotu svaříme a lžičkou klademe na kolečka na plechu. Pečeme asi 10 minut, až jsou kolečka dole upečená.
    Dobrou chuť!

  • #2
    Re: Semínkové cukroví

    Jé, to je paráda, tak tohle jsem neslyšela, ani nečetla, vyzkouším.Nebudou ta semínka tvrdá, píšeš svařit, tzn. že ne vařit dlouho.
    Jsem ráda, že už je tu další recept, těším se na další. Iris
    Iris

    Comment


    • #3
      Re: Semínkové cukroví

      já to taky ještě nelsyšela a tudíž ani nepekla
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Re: Semínkové cukroví

        Tenhle recept taky neznám, zase bude něco nového. Jsou tam semínka, tak to určitě půjde na odbyt. Věrka. :P
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Re: Semínkové cukroví

          Děvčata, opravdu vřele doporučuji. Semínka se pouze svaří s tím medem a ostatními surovinami a pak se pečou na těch kolečkách. Nikdy jsem neměla pocit, že by byla tvrdá. Letos jsem ale přemýšlela, že to zkusím trošku vylepšit, nejdříve ta slunečnicová semínka nasucho opražím a pak je teprve svařím s tím medem. No uvidíme, pak vám dám vědět, jak to dopadlo.Martinka

          Comment


          • #6
            Re: Semínkové cukroví

            Tak koukám,že nový druh cukroví je konečně na světě!!!Ještě dnes ho zkusím.Už se těším.Aspoň nějaká změna na jazýčku.Mocinky děkuju za super recepty!!
            Pa,pa

            Comment


            • #7
              Re: Semínkové cukroví

              Tak jsem vyzkousela upect, trosku mi napln vytekla na plech (ale byl papir, tak na nem zustal karamel ), jinak OK, jadyrka nejsou tvrda, dala jsem na vykrajovane kyticky, vypada hezky. Diky. m.
              Marie z Moravy

              Comment

              Pracuji...
              X