Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kokosky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kokosky

    4 bílky
    20 dkg moučk.cukru
    16 dkg kokosu

    Ušleháme bílky do tuha,přidáme cukr a opět ušleháme a pak jen lehce vmícháme kokos.Dáme do zdobičky a děláme na plech a pečící papír kopečky ,které se při pečení splasknou na placičky a pečeme do slabě růžova.Pečeme tak na 100 °C při pečení
    až nakonec,a necháme ještě chvilku ve vypnuté troubě dosušit,ale nenechat v troubě dlouho,hlídat to.
    Až upečeme tyhle placičky,tak podle jejich velikosti k nim upečeme kokosové spodky,nebo je můžeme také spojit lineckým těstem.Mě se nepodaří všechny stejné,tak když peču kolečka,tak si oměřím kokosky malé a ty větší a podle toho si vykrojím kolečka.Dělám to tak,že když mám víc lineckého,dělám linecké a nebo kokosové.To co zbyde spojím jako slepované s marmeládou.

    Kokosové těsto:
    40 dkg hl.mouky
    30 dkg tuku
    15 dkg moučk.cukru
    25 dkg kokosu
    1 celé vejce
    Tohle kokosové těsto je hned měkké a moc dobré.
    Základní linecké těsto
    Linecké těsto

    60 dkg hladké mouky
    40 dkg hery
    20 dkg moučkového cukru
    4 žloutky
    od Jarušky také moc výborné

    Nakonec kolečka namažeme troškou marmelády , naneseme zdobičkou krém dle našeho výběru a spojíme s kokoskou .Dáme do studena vychladnout a potom kolem dokola čokoládou kokosku pomažeme a vypadají jako kokosky z obchodu.
    Attached Files
    Last edited by AnnaA; 14.12.2010, 18:33.
    ANIČKA A


  • #2
    Taky dělám takhle kokosky, ale šlehám v páře a pak se v troubě nerozjedou a zůstanou vyšší.
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Věrko dělám taky v páře. V pískacím hrnci šlehačem, jde to rychle. Zůstanou pěkné kopečky.
      Renata

      Comment


      • #4
        Děvčata,já jsem je chtěla placaté,tak jsem je v páře nedělala.
        ANIČKA A

        Comment

        Pracuji...
        X