Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Dvoubarevné věnečky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Dvoubarevné věnečky

    250g margarínu na pečení
    100g moučkového cukru
    350g hladké mouky
    trochu kakaa na přibarvení části těsta + cca 2 lžičky moučkového cukru
    cca 50g rozsekaných mandlí
    cca 50g rozsekaných arašídů nebo vlašských ořechů

    Smícháme margarín, mouku a moučkový cukr - nejlépe prosátý. Vypracujeme těsto, které rozdělíme na dvě poloviny. Do jedné vpracujeme najemno rozsekané mandle, do druhé trochu kakaa (pokud používáme hořké, můžeme vpracovat ještě cca 2 lžičky moučkového cukru) a arašídy nebo vlašské ořechy. Těsta dáme odpočinout do lednice, bude se s nimi lépe pracovat. Potom rozválíme na tenké válečky, které okolo sebe vzájemně omotáme - jako spirálky. Ty pak stočíme do kroužku - jako do věnečku, nebo lze péct jenom spirálky. Pozor, těsto s oříšky se občas trochu trhá, ale chuť potom stojí za trochu námahy. Jinak lze určitě upéct i bez ořechů.
    Po upečení můžeme obalit ve směsi moučkového a vanilkového cukru, ale kdo nemusí mít cukroví příliš sladké, může ho nechat "jen tak".
    Attached Files
    Last edited by Zuzana F.; 19.11.2011, 17:01.
    Zuzana

  • #2
    Zuzanko,mívali jsme je doma ..a byly mé oblíbené,díky za připomenutí!!!!
    Hančí

    Comment


    • #3
      Zuzko díky za receptík!
      LENKA

      Comment


      • #4
        Holky, nemáte za co děkovat! Jenom chci dodat, že takhle, jak jsem to udělala, tak to není ani moc sladké, tak kdo nechce být přeslazený, může to udělat takhle, kdo má naopak rád hodně sladké, ať si přidá trochu víc cukru - podle libosti.
        Zuzana

        Comment


        • #5
          No právě,proto mi chutnaly,tedy my měli jen bez ořechů a nebalili do cukru a proto mi chutnaly,že nejsou tak sladký,já moc nemám ráda ani ty různý krémy a náplně..jen různý suchý cukroví, to nám chutná nejvíc.Ještě tak slepované marmeládou, to zas má taky rád manžel.
          A ted už i jen pocukrovat,než obalit v cukru..to co by se mělo.....
          A mužský někdy ani to nééé..Jsme divná rodina. Tak pá
          Hančí

          Comment


          • #6
            Zuzko, vypadají skvěle, asi je zkusím a pak napíšu, jak mi chutnaly. Děkuji a ahoj

            Comment


            • #7
              Tak jsem včera tohle cukroví už ochutnala, vyloženě měkké ještě není, ale chutě už se proležely - vlastně týden po upečení, tak do Vánoc to ještě určitě udělá své.
              Zuzana

              Comment

              Pracuji...
              X