Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Bílková poleva na zdobení perníčků

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Bílková poleva na zdobení perníčků

    Bílková poleva na zdobení perníčků

    1 BÍLEK
    20 dkg MOČKOVÉHO CUKRU -2 x prosátého !!!
    1 lžička SOLAMYLU
    pár kapek citrónové šťávy

    Vše utřeme v míse nejlépe el.šlehačem do požadované hladké konzistence-ani řídké ani tuhé..Vyzkoušíme na stůl nebo papír pár kapek či proužek-nesmí nám stéct dohromady.Pokud by byla směs hodně řídká přidáme cukr,nebo v případě,že je moc tuhá doplníme pár kapek citr.šťávy.
    Nespotřebovanou polevu uchováváme v dobře uzavřené misce nebo překryté potrav.fólií v ledničce.Zdobičku se zbytkem polevy lze uchovat taky v chladu.Pokud chceme perníčky barevné,obarvíme si části polevy v malých nádobkách pomocí potrav.barviva : BRETONU.

    Pozn.: ještě musím dodat,že poleva po důkladném zaschnutí(zasychá docela rychle) bezvadně drží,hned tak se neulomí,ani dotekem neotře..asi je to tím solamylem...
    Attached Files
    Last edited by jesterka; 26.11.2009, 13:52.
    Radka

  • #2
    Tak měnapadlo...

    Ačkoli v balení zdobičky jsou ještě další dva šroubovací hroty,napadlo mě použít k nim tubu (obal) od zubní pasty.Ovčem pokud bude shodný závit.Odstřihla bych konec tuby a důkladně omyla,pak už funguje jako koupená zdobička...
    Radka

    Comment


    • #3
      Hurá jde to...

      Obal od zubní pasty pasuje na hrot...
      Tady je důkaz...
      Attached Files
      Radka

      Comment


      • #4
        Raduš, to je bezva zjištění.
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Radko a ty jsi tu polevu teď šlehala el.šlehačem?Já ji vždy třu vařečkou jako blbec a bolí mě ruka.
          Janah

          Comment


          • #6
            Jani h ano šlehala jsem el.šlehačem a je pěkně hladká,hlavně raději prosít ten cukr,aby nebyly v polevě hrudečky.Já nemohla dělat skoro nic ani propařený sníh na trubičky,protože jsem neměla el.šlehač.Teď už asi měsíc mám,tak můžu zkoušet všechno možné.
            Radka

            Comment


            • #7
              Radko,díky.Cukr také prosívám 2x,ale šlehač mám a nenapadlo mě to ušlehat s ním.Všude se říká třít vařečkou.Tak to aspoň letos budu mít rychleji.Ahojky
              Janah

              Comment


              • #8
                Raduš, tak to jdu vyzkouset, upekly se mi pekne (delam z orechove testa), ale to zdobeni....to do galerky nepujde , no uvidime
                Marie z Moravy

                Comment


                • #9
                  Maruško držím hodně moc palečky,ať se ti povedou nazdobit .Začala jsem některé potírat štětečkem na bílo a pak po zaschnutí zdobit,jenže ten štěteček líná !!! Potřebovala bych nějaký jiný typ,nebo úplně něco jiného jak potřít.
                  Last edited by jesterka; 24.11.2009, 13:23.
                  Radka

                  Comment


                  • #10
                    Radko jsou výborné ty silikonové mašlovačky.Já mám asi 4 a jsem s nimi moc spokojená a krásně se to umyje a nezůstává v nich nic,protože se nenabalí na ty štětiny.Máš to precizní a parádní zjištění se zdobičkou.To když se přibarví a je možno mít po ruce víc tub s barevnými odstíny sněhu.

                    Comment


                    • #11
                      Jaruš já ji měla v ruce včera tady u nás v obchodě,mají tam drogerku+papír+dom.potřeby,ale z těch potřeb jen omezený,nestálý sortiment,v poslední době po kusech.Jedna kamoška co tam prodává mi ji doporučovala.Zkušenost s ní zatím nemám.Tak děkuju za typ-někde v Brně až pojedu,tak si ji koupím.
                      Last edited by jesterka; 26.11.2009, 13:49.
                      Radka

                      Comment


                      • #12
                        Radko poleva je skvělá
                        Ivana M

                        Comment


                        • #13
                          Ivanko to jsem ráda,myslím,že se ani po zaschnutí nedrolí-drží-asi je to tím solamylem.Taky jsem s ní moc spokojena.Tak ať se daří...a co jsi vlastně zdobila???Pustila ses do chaloupky...??
                          Radka

                          Comment


                          • #14
                            Naše zdobení vždycky dopadne stejně, prvních pár perníčků se všichni snaží a nakonec se všechny vemou a celá plocha se polije a je to nikdo nemá tolik trpělivosti) nejhorší je bráška, vždycky mi sní ty nejhezčí letos jsem to vychytala, dala jsem mu úkol potěšit maminku, ať ji složí písničku - koledu, bavil se u toho celou dobu, co jsem zdobila, tak máme letos pěkné) http://www.mojekoleda.cz/33903677_c062cf3c5185b

                            Comment


                            • #15
                              dobry den,nevim jestli se muj dotaz k vam dostane,ale chtela jsem se zeptat,zdobyla jsem pernicky take to u zdobickou jak mate vy,ale vytykalo mi to i z druhe strany,jak by jsem mela zpravne ze zdobickou zachazet,nemuze te mi nejak poradit?? dekuji moc,Carmila

                              Comment

                              Pracuji...
                              X