Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Vaření brambor podle MARUNKY

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Vaření brambor podle MARUNKY

    Maruna napsal: 29. 6. 2009 v 18.34
    Paní Ivanko dobrý den,jak vařím brambory v mikrovlnce? Středně velké brambory pořádně umyju a osuším,každou zabalím do ubrousku,dám na talíř(7-8brambor),ještě než je zabalím,propíchnu brambory vidličkou 3-4krát.Vložím do mikrovlnky a přikryji krytem a na plný výkon vařím 6 min,pak brambory přetočím a vařím dalších 6 min.(čas podle velikosti brambor a výkonu mikrovlnky-já mám 800W).Tím,že je nevařím ve vodě,zůstává škrob v bramborách a těsto se lépe dělá.Kdysi jsem to někde vyčetla a od té doby to stále dělám.
    Děvčata to jsem přetáhla z kuchařky, připadá mě to zajímavé. Sice je tady vaření podle Mirka, ale tohle se mě taky moc líbí.
    Ivana M

  • #2
    Ivanko to myslíš do normálního papírového ubrousku nebo jakého????
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      paní Ivanko,
      mě se osvědčil parní hrnec do mikrovlnky (plastový hrnec s poklicí a pařáčkem možná teskoma, nevím mám ho dlouho). Brambory nakrájm na hranolky nebo plátky osolím okořením dám trochu vody a zapnu mikrovlnku na 5- 15 minut podle množství. Pokud párkrát promíchám neslepí se. Dělám tak i mrkev na kolečka, rúžičky brokolice nebo květáku. Stačí přidat sýr pro bílkoviny a je chutná a rychlá večeře po příchodu z práce

      Comment

      Pracuji...
      X