Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Banánová bábovka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Banánová bábovka

    Banánová bábovka z mikrovlnné trouby

    Ingredience:
    3/4 balíčku kypřící prášek do pečiva
    2 ks banán (rozmačkaný)
    200 g mouka polohrubá
    50 g máslo
    2 ks vejce (oddělíme žloutky od bílků)
    4 lžíce smetany
    125 g cukr písek


    Postup přípravy receptu:

    Utřeme máslo, žloutky a cukr. Postupně přidáme mouku, prášek do pečiva, smetanu a rozmačkané banány. Můžeme přidat dvě lžíce strouhaných ořechů, nebo kokosu. Nakonec lehce vmícháme sníh ze bílků.
    Vymažeme si formu vhodnou pro pečení v mikrovlnce a vysypeme ji kokosem.
    Mikrovlnou troubu nastavíme na nejvyšší výkon a pečeme odkryté 8 minut.
    Bábovku vyndáme, vyklopíme a po vychladnutí polijeme čokoládovou polevou.
    Velice rychle, za 15 min, připravený, chutný, moučník z mikrovlnky.

    Recept od: Jana Konvalinková
    Hančí

  • #2
    Re: Banánová bábovka

    Hanči ono na plný výkon je rozdílné.Každá trouba má jiný nejvyšší stupeň.Já mám 1000 W a sousedka má třeba jen 750 W.Tak to se asi bude muset nechat déle??Neznáš ty Waty???

    Comment


    • #3
      Re: Banánová bábovka

      Jaruš, neznám, ale vzhledem k tomu, že je to už starší recept, vycházela bych z té nižší hodnoty, tj.750 Wattů. Ty dřívější, asi víc neměly. No a pak asi zkoušet, jestli je propečená, jinak vážně nevím.
      Zkusím popátrat na něm.internet.televizi- Bon Gusto,tam se 24 hod.jen vaří a peče,výborný relax,jestli umíš německy?Pokud na něco přijdu napíši. Ahoj :P
      Hančí

      Comment


      • #4
        Re: Banánová bábovka

        Hančí tak jsem byla takový docela skeptik.A když se mi dcera ozvala,že přijede,říkám si ten kakaový určitě už snědli,já jdu zkusit tuto bábovku.Mám tu banány,které už nikdo nechce a takto měkké jsou do toho ideální.Včera z těch kroužků mi zbyly sekané lískáče a tak jsem to tam vysypala.Myslím,že to neublíží,spíš naopak.Dělala jsem na 1000 W a přesně 8 minut a hotovo.Postříkala jsem to čokoládou a posypala kokosem.Je v Galerce.Výborný.Teď už věřím,že to jde.Budu zkoušet dál.Děkuji a přidávej další.

        Comment


        • #5
          Re: Banánová bábovka

          Jaruš, gratuluji, taky ji udělám, já mám největší výkon 8OO W a na tu kakaovou to stačilo, není problém píchnou párátkem a případně přidat pár sekund-
          Moc zdravím a jak říkám, kdo se bojí, nesmí do lesa ale o hooodně přijde. Hančí je mejdlo a tak čeká, až to my, statečnější prubneme. tímto zdravím Hančí Pa, pa, Iris
          Iris

          Comment


          • #6
            Re: Banánová bábovka

            Tak hotovo, dělala jsem na 750W a je to málo, celkem jsem přidala 4 min. Mám troubu na 900 tak příště, jinak moc dobrý
            Dříve už byly trouby také na víc W, první jsem kupovala 1992 v NSR a byla na 1000W i s grilem.
            Tak si jdu udělat kafíčko a labužírovat. Čusík Renata
            Renata

            Comment


            • #7
              Re: Banánová bábovka

              Tak ahoj, vy odvážné, to jsem ráda, že se daří. Tak držím palce dál,já mám trochu komplikace ,syn má přísnou dietu na slinivku + nějaké jako alergie (tedy vše hlavně bez sóji,tuk jen kapku oliv.olej,žádná ochucovadla a jiná další omezení)a muž diabetik, no a já po žlučníku,tak to není jednoduché, něco vymyslet, aby to eventuelně mohli všichni, pro každého musím použít většinou jiné suroviny a já bych si třeba i něco už dala, ale oni nemůžou , tak nechci dělat chutě. :P :P :P A já alespoň tolik nepřiberu Musím si dávat pozor!!!!Hlavně,že vám chutná, :P já to oželím.Tak pá,pá,pá
              Hančí

              Comment


              • #8
                Tak mě honila mlsná a Janina naladila na buchtu z mikra. Už jsem ji dlouho nedělala. Banány byly, ořechy taky a je zajímavé, že jsem dnes pekla na 750W přesně 15 min. Už se chladí. PA
                Renata

                Comment


                • #9
                  Ahoj Renat, ta moje s broskvema už je pěkně ujezená, je to fakt super rychlovka, nasypat, nalít, uvlnit.
                  A to jsem poprvé pořád koukala přes okýnko, co to bude dělat.
                  Zapomněla jsem napsat, že já jsem pekla tu buchtu, co je za 5 minut, ne tuto...
                  Ale myslím, že neva, že jsem v jiné kolonce, chválím i tak...
                  Last edited by janina s.; 13.01.2010, 00:04.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Ha, ha Jani. Brzy jsem chválila. Vlnila se trochu moc dlouho a vršek byl už tvrdý, no namočila jsem do čaje a super.
                    Renata

                    Comment

                    Pracuji...
                    X