Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sádlové rohlíky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sádlové rohlíky

    Sádlové rohlíky
    220 ml mléka
    2 lžičky soli
    1 lžička cukru
    100 g sádla
    500 g hladké mouky
    2,5 lžičky sušeného droždí

    Do pekárny dáme vlažné mléko, rozpuštěné sádlo a mouku. Do jednoho rohu dáme sůl do druhého cukr. Doprostřed mouky dáme droždí. Droždí zahrneme. Zapneme program. Příprava těsta.
    Vykynuté těsto si rozdělíme na 16 kousků. Z každého vyválíme oválek a oběma rukama smotáme. Dáme na plech s pečícím papírem a přikryté necháme ještě kynout 20-30 minut. Pak potřeme olejem nebo sádlem a můžeme posypat mákem nebo sezamem. Pečeme na 200°C asi 10-15 minut.

    Click image for larger version

Name:	PICT1071-600.JPG
Views:	1
Size:	78.3 KB
ID:	145706
    Last edited by zdena1028; 06.05.2010, 17:12.
    ZDENKA

  • #2
    Zdeni jsou moc pěkný,nemám pekárnu ani pekárničku..tak si nechám zajít chuť,ale už o ní přemýšlím...Rohlíčky jsou krásný!!!
    LENKA

    Comment


    • #3
      Leni, ty pečeš hodně kynutá těsta tak si myslím, že bys pekárnu využila. S těstem z pekárny se moc dobře pracuje. Ručně jsem to tak pěkně neumíchala.
      ZDENKA

      Comment


      • #4
        Musím se po nějaké poohlídnout,ale podle čeho hledat?Nemám zkušenost a nikoho neznám kdo ji má???
        LENKA

        Comment


        • #5
          Já mám ETU SIESTU jsem sní spokojená. Měla by mít hlavně dva hnětací háky je to lepší. Zadej si domácí pekárny a tam si radí mezi sebou jaká pekárna je lepší.
          ZDENKA

          Comment


          • #6
            Díky,už jdu na to!!!
            LENKA

            Comment


            • #7
              rohlíky určitě vyzkouším, vypadají dobře. Leni, také koukej na to, aby se v pekárně dala dělat i marmeláda, protože ty to určitě využiješ.
              Alena J

              Comment


              • #8
                Na pekárny jsem už koukla,ale jsem z toho jelen,tak to musím ještě probádat a nějakou vybrat,mužíček už koukal semnou a není problém...
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Rohlíčky jsou bombastické.Dík za recept
                  Attached Files
                  Last edited by Iva4; 16.11.2009, 14:12.
                  Iva4

                  Comment


                  • #10
                    Leničko, chuť si nenechávej zajít. Všechny těsta, která se dají dělat v pekárně uděláš ručně nebo v robotu. Tak vesele peč. Papa. Scarlet.


                    ----------------------------------------------------------------------------

                    Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
                    Voltaire

                    Comment


                    • #11
                      Zdeni, když se tam dávají 2 lžičky cukru, nejsou rohlíky sladké?

                      Comment


                      • #12
                        Petrulinko, moc se omlouvám už jsem to opravila. Má tam být 2 lžičky soli, 1 lžička cukru.
                        ZDENKA

                        Comment


                        • #13
                          Zdeni, děkuji, takže vlastně lžička cukru jen na vykynutí droždí. Určitě vyzkouším, neboť vypadají moc dobře.

                          Comment

                          Pracuji...
                          X