Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zapečené tagliatelle s artyčoky, pórkem a ementálem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Zapečené tagliatelle s artyčoky, pórkem a ementálem

    Zapečené tagliatelle s artyčoky, pórkem a ementálem.

    Ingredience:
    250 g vaječných těstovin „tagliatelle“,
    5 pórků,
    300 g mražených artyčoků,
    asi 100 g ementálu,
    máslo,
    olivový olej,
    sůl a pepř.

    Postup:
    Pórky nakrájíme na kolečka a pak je rozdělíme na „prstýnky“ a necháme dusit na másle s kapkou oleje. (já je nechávám přičmoudnout, jsou pak chutnější, ale pozor, nespálit).
    Potom přidáme artyčoky nakrájené na plátky, osolíme, opepříme a přikryté pokličkou, dusíme do změknutí. Dlouho to netrvá, zvláště když jsou mražené.
    Mezitím si dáme vařit vodu na těstoviny a připravíme (nastrouháme) sýr. Když jsou těstoviny uvařené „al dente“ (nerozvařit, budou se ještě zapékat, ať z toho není matla-patla), slijeme je, promícháme s artyčoky a pórkem a dáme jednu vrstvu do zapékací misky, posypeme sýrem a přidáme zbytek těstovin a navrch další sýr. Pak už jen zapečeme a ....
    Dobrou chuť!
    Na tento recept používám artyčoky mražené, protože s čerstvými je příliš práce, vyjde to dráž a někdy nejsou nic moc. U tohoto receptu to nevadí.
    Attached Files
    Soňa

  • #2
    .... a nakonec ....
    Attached Files
    Soňa

    Comment


    • #3
      Sonii, to je úžasný receptík, někdy používám i konzervované artyčoky jsou jen v mírně slaném nálevu, to by taky šlo a nevím proč, ale u nás moc nejede ementál, ale parmazán to nezkazí, to bude lahůdka, těším se a poreferuji
      ZDENY

      Comment


      • #4
        Hezká fotodokumentace, ale mražené artyčoky jsem tu fakt neviděl.
        PAVEL

        Comment


        • #5
          Zdeny, stříkni to trochu citronem, aby to dostalo takový "šmrnc", když jsou v mírně slaném nálevu. Nebudou mdlé. Důvěřuj mi.
          Soňa

          Comment


          • #6
            Pavliku, tak si nejake zamraz
            Marie z Moravy

            Comment

            Pracuji...
            X