Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Croissanty z plundrového těsta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Croissanty z plundrového těsta

    500g hladké mouky
    5g soli
    50g pískového cukru
    1 sáček sušeného droždí
    2 žloutky
    250ml vody
    200g tažného margarínu (např.Sluna)
    různé náplně podle chuti
    1 vejce na potření

    Mouku, sůl, cukr, droždí a žloutky smíchejte s vodou a důkladně vypracujte polotuhé těsto. Po asi 25 min. odpočinku v chladu je rozválejte na plát. Do jeho středu rozložte na plátky pokrájený tužší margarín, přeložte protilehlé rohy mírně přes sebe (podobně jako psaní), vzniklý čtvercový plát rozválejte do tvaru obdélníku a opět jej přeložte, tentokrát na třetiny. Těsto znovu lehce převálejte a ještě jednou jej přeložte na třetiny. Takto upravené nechte v chladu asi hodinu odpočinout a postup rozvalování a překládání (nadvakrát) posléze zopakujte. Následovat musí další hodinový odpočinek spojený s procesem kynutí. Nakonec vykynuté těsto rozdělte na 4 díly, z každého vyválejte buď obdélník nebo kruhový plát a rádýlkem jej rozdělte na 8 stejně velkých trojúhelníků. Každý naplňte vybranou náplní (mohou být i bez ní) a srolujet od širší základny směrem ke špičce. Na plechu každý rohlík zahněte a upravate jeho konce. Opět všechny nechte na plechu v teple dokynout, nakonec je potřete rozšlehaným vejcem a upečte v troubě při 220 st. asi 15 minut do zlatohněda.

    (zdroj: Knihovnička receptů 01/09)
    IRENA

  • #2
    Re: Croissanty z plundrového těsta

    Irenko děkuju, ale o margárínu jménem Sluna jsem ještě neslyšela
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Re: Croissanty z plundrového těsta

      Tak to Ivanko jste v Chuchli ňáký pozadu.Já ze Sluny taky někdy peču.Je žlutá a je tam napsáno,že je na pečení.Ahoj
      Janah

      Comment


      • #4
        Re: Croissanty z plundrového těsta

        Chci se připojit k tomuto receptu.Já dala příspěvek jako Kynuté lístkové těsto.Já na těsto nastrouhám ztužený tuk.Potom postupuji stejně.Když tak koukněte na něj.Je vyzkoušený a koláče z něj jsou vynikající.Dělám vázané. Ahoj Jaruš

        Comment

        Pracuji...
        X