Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Dalamánky - lepší než kupované (babka)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Tak jsem včera pekla rovnou z dvojité dávky a jsou vynikající. Ještě dneska jsem dojídala k snídani a jsou pořád skvělé. Děkuji za recept.

    Comment


    • #17
      odpovím

      Ahoj Petrulinko,recept je výborný( děkuji babce ) já dělám 2 - 3 krát v týdnu !
      Eny

      Comment


      • #18
        Ahoj holky,
        dnes jsem dalamánky upekla, byly vynikající. Jen tu hrubou sůl jsem neměla. A vlastně cukr jsem dávala "normální", ale i tak byly dobré.
        Attached Files
        Zuzana

        Comment


        • #19
          Také jsem dnes opět pekla.
          Zuzanko: cukr dávám taky normální, hrubou sůl nemám a poměr mouky si přizpůsobím (měla jsem doma jen dva druhy )
          Ale i tak jsou výborný.
          Attached Files
          Gábina

          Comment


          • #20
            Gabčo, máš je krásné. Já už tu hrubozrnnou sůl mám, ale u nás o ni nutně stojí snad jen manžel, my ostatní ji spíš seškrábáváme. Minulý týden jsem mouku zase nakoupila, tak zase upeču.
            Zuzana

            Comment


            • #21
              Tak jsem se konečně odhodlala a stálo to za to. Vynikající! Původně jich bylo devět, ale dva z nich se nestačily vyfotit.
              Attached Files
              Soňa

              Comment


              • #22
                Peču je pořád dokola, pekárna se musí využít a všem moc chutnají
                Alena J

                Comment


                • #23
                  Měla bych dotaz - jaké kvasnice používáte, sušené nebo půlku kostky? Díky.

                  Comment


                  • #24
                    Jestli můžu za sebe, tak já používám sušené, vždycky (naposledy včera) se mi těsto podaří. Ale myslím, že pokud je dobré čerstvé droždí, tak to vyjde i s ním!
                    Zuzana

                    Comment


                    • #25
                      Zuzanko, díky, takže půlku sáčku, jo?

                      Comment


                      • #26
                        Ano, ano, já také používám to droždí, co je jeden sáček na kilo mouky, takže na tohle množství půl sáčku. To sušené droždí má tu výhodu, že má dlouhou trvanlivost, proto se mu asi jen tak při běžném skladování nic nestane a těsto hezky vzejde, tedy samozřejmě pokud ho někdo nespaří příliš horkým mlékem či vodou, ale to už je o něčem jiném. Včera jsem z tohoto těsta dělala chleba.
                        Zuzana

                        Comment


                        • #27
                          ZUZKO musíš kouknout na pytlík,některé sušené kvasnice jsou na půl kila mouky a některé na kilo.
                          MARUŠKA

                          Comment


                          • #28
                            Maru, já právě používám to na 1 kg, vyjde i finančně lépe, než to na půl kg (to dělá myslím Dr. Oetker).
                            Zuzana

                            Comment


                            • #29
                              To já používám čerstvé droždí Fala, půl kostičky
                              Janah

                              Comment


                              • #30
                                Zdravím nikdy mi domácí pečivo nešlo, asi byla chyba v mouce, tak jsem dala na Váš recept a jedním slovem - úžasné sice ne tak krásně nadýchané, jako na fotkách co tady jsou,ale moc nám s prckem chutnají a nadýchanost časem vypiluji ale už teď vím, že musím dělat z dvojité dávky
                                Last edited by spekounek; 09.08.2013, 14:47.

                                Comment

                                Pracuji...
                                X