Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Okatý chleba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Okatý chleba

    OKATÝ CHLEBA
    nevím, odkud původně pochází recept, ale jde najít na spoustě stránek s recepty...

    1 hrnek chlebové mouky (žitné)
    3 hrnky hladké mouky
    1/2 lžičky sušeného droždí
    1 lžička octa
    1 lžíce kmínu
    2 čajové lžičky soli
    2 hrnky studené vody

    V míse nejdříve smícháme sypké suroviny. Potom přidáme vodu, zamícháme - vznikne řídké těsto. Mísu přikryjeme a těsto necháme kynout 15-18 hodin. Poté promícháme a necháme ještě chvíli kynout (v originálním receptu těsto vyklápí na pomoučený vál, vytahují do 4 stran, rohy zakládají nahoru... Podle mě je to naprosto zbytečné. Jen byste zuřili, protože těsto je dost řídké ).

    Hodně rozpálíme troubu (na cca 230 stupňů) a dáme do ní na 30 minut nahřát nádobu, ve které budeme chleba péct (nerez hrnec, pekáč, velký kastrol . Pozor-musíme na nádobu mít pokličku). Těsto nalijeme/překlopíme do nahřáté nádoby (nevymazáváme!)a pečeme při 230 stupních 30 minut s pokličkou a potom 20 minut bez pokličky. (Čas není 100%, ale to už vychytáte. Já do chleba píchám špejlí).
    Dagmar

  • #2
    Re: Okatý chleba

    Ještě jsem chtěla dodat, že můžete použít skoro jakoukoli mouku. Záleží na vás, jakou máte rádi (jakou máte doma ). Já třeba kupuji chlebovou mouku jedině pšeničnou (žitná mi připadá taková "těžká"), místo části hladké dávám celozrnnou...

    Jen bych doporučila, ať dáte aspoň část mouky chlebové
    Dagmar

    Comment


    • #3
      Re: Okatý chleba

      Prosím má z chlebem někdo nějáké zkušenosti ? Děkuji Lilie.
      Lilie

      Comment

      Pracuji...
      X