Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Chleba z hrnce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Chleba z hrnce

    POSÍLÁM KONEČNĚ TEN CHLEBA.......

    iNGREDIENCE

    1 HRNEK ŽITNÉ MOUKY /lze přidat i semínka/

    3 HRNKY HLADKÉ MOUKY/když není žitná mouka,4 hrnky hladké/

    1 LŽIČKA KMÍNU

    1/2 LŽIČKY SUŠ.DROŽDÍ

    1 LŽIČKA OCTA

    2 HRNKY STUDENÉ VODY

    MOUKA NA PODSYPÁNÍ


    POSTUP..........Mouku,kmín,sůl a droždí nasucho promícháme.Poté přidáme vodu a ocet. Promícháme,až vznikne řidší těsto,které na povrchu posypeme moukou,přikryjeme folií nebo vložíme do igelitový tašky.

    Těsto necháme v chladné místnosti/chodbě/12 až 18 hodin kynout/nejlépe přes noc/

    Po vykynutí těsto vařečkou promícháme,posypeme moukou a na teple necháme ještě 30 min kynout.

    Pečící troubu rozpálíme na 230 stupnů C a vložíme do ní na 30 minut rozpálit prázdný hrnec s poklicí/průměr cca 25 cm-suchý/

    Do horkého suchého hrnce vyklopíme pomocí stěrky vykynuté těsto,hrnec přikryjeme poklicí a pečeme při 230 stupních 30 minut. Pak poklici sundíme a dopékáme ještě 20 minut při 210 st.

    Chleba se nepřipálí a krásně se hned čerstvě upečený vyklopí,jen se musí dodržet těch 30 minut rozpálení suchého hrnce,který zůstane po pečení úplně čistý.

    Já ho peču v titanovým pekáči,takovej čtverhanej.....je vynikající,křupavý....všem strašně chutná.....



    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	2
Size:	146.4 KB
ID:	147399 Click image for larger version

Name:	SDC10298.jpg
Views:	2
Size:	134.6 KB
ID:	147400
    Hana.S

  • #2
    Hani s., velmi, velmi a ještě jednou velmi , mě recept zaujal, píši si na nákup žitná mouka a nebudu váhat a jdu na to.
    ZDENY

    Comment


    • #3
      Tohle tedy určitě vyzkouším, mooooc se mi to líbí !!!!!!!!!!!! Jen přemýšlím, v čem ho upeču..
      Iris

      Comment


      • #4
        Iris, taky jsem přemýšlela,a myslím, že v nízkém širokém nerez hrnci by to taky mělo jít. A Iris ne, že chleba upečeš dříve než já, viděla jsem ho první
        ZDENY

        Comment


        • #5
          Zitnou mouku mam, tak to urcite vyzkousim! 5 let s polovickou experimentujeme a snazime se upect cesky chleb a nedari se nedari, ikdyz uz se zlepsujeme Tenhle ma uzasnou kurku! Urcite zkusime!
          Lenka A.

          Comment


          • #6
            Mě taky zaujal, jen nemám žitnou mouku, ale to neva a nemám hranatý hrnec, tak budu mít chleba kulatý.
            Leni, někdy vyzkoušej cibulový od Lenky24, je skvělý.
            anina s.

            Comment


            • #7
              http://forum.ekucharka.net/chleba-bez-hneteni-4751

              Ahojky. Chci vás upozornit na velmi dobrý chleba,
              který sem dala před časem Iva4. Pekla jsem ho již několikrát a myslím, že dobré zkušenosti s ním má i Petrulinka.Vyzkoušela jsem i různé mouky a pokaždé se podařil.Mirka
              Šová Mirka

              Comment

              Pracuji...
              X