Oznámení

Collapse
No announcement yet.

špenátový šnek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • špenátový šnek

    špenátový šnek
    POTŘEBNÉ PŘÍSADY

    500g listového těsta.Náplň:400g řezaného mraženého špenátu,100g tvrdého sýra,100g sýra feta(balkánský),2 stroužky česneku,1 vejce,sůl,pepř,sezamové nebo lněné semínka.

    POSTUP PŘÍPRAVY

    Špenát rozmrazíme a vymačkáme z něho vodu.Přidáme bílek,nastrouhaný tvrdý sýr,nakrájenou fetu,osolíme(ze solí opatrně,sýry jsou slané) a opepříme.Těsto rozmrazíme, rozvalíme do obdélníku(cca 30x40) a nakrájíme ho na 5 proužku.Na každý proužek dáme náplň.Proužky spojíme do ruličky(prsty namáčíme v mouce).Z ruliček tvoříme šneka.K žloutku přidáme trochu vody a namažeme šneka.Posypeme semínky a dáme péct na 180°C dozlatova(cca 40-45 minut).Šneka můžete udělat z kynutého těsta a také dat jinou náplň(pekla jsem z makovou náplní).Jsou dobré jak teplé,tak i studené. S listovým těstem je to křupavé, ale s těstem kynutým je to měkčí

    RECEPT PŘEVZAT Z MIMIBAZARU
    MARUŠKA

  • #2
    Maruško, dík za připomenutí. Špenát budu muset koupit já, jak už jsem psala,
    chlap se k tomu nemá přes seznam nákupu.
    Problém je u mě vyválet obdélník 30x40, já vyválím vždy jiný tvar.
    Ty v galerce jsem ale pekla kolem 20 minut a už měly zlatou barvu. Jestli upeču tyto, vyfotím a ukážu.
    anina s.

    Comment


    • #3
      uPEČENÉ KRÁJÍŠ JAKO DORT NA VÝSEČE,je to trochu něco jiného,netradičního na studené pohoštění
      Last edited by maruška; 17.06.2011, 12:58.
      MARUŠKA

      Comment

      Pracuji...
      X