Oznámení

Collapse
No announcement yet.

česnekové trojúhelníky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • česnekové trojúhelníky

    Suroviny:
    500 ml mléka
    100 ml oleje
    1 lžička cukru
    2 lžičky soli
    750g hladké mouky
    3 lžičky sušeného nebo 50g čerstvého droždí

    Nádivka:
    125g změklého nebo rozpuštěného tuku (nejlépe máslo)
    3 žloutky (lze vynechat)
    sůl dle chuti
    12 - 14 prolisovaných stroužků česneku

    Vypracujeme těsto, které po vykynutí rozdělíme na 4 díly a rozválíme je jako na závin. Potřeme nádivkou a posypeme Vegetou, kořením nebo semínky. Zavineme a potřeme zbylou nádivkou. Po povrchu ještě můžeme různě posypat semínky, kořením apod. Na plechu rozkrájíme na šikmo na trojúhelníky pomocí nože nebo rádýlka na pizzu (necháme vedle sebe, neoddělujeme) a necháme ještě asi 30 minut dokynout. Pečeme při 180°C / asi 30 minut. Fantazii se meze nekladou, dá se plnit sýrem, salámem apod.
    Attached Files

  • #2
    Chci vám tady jen napsat, že jsem je včera pekla a dala jsem tam nádivky - do jednoho tvrdý sýr, do druhého tvrdý sýr a salám, do třetího anglickou slaninu a do čtvrtého nivu. Rodina se shodla na tom, že nejlepší to bylo s anglickou. Tak neváhejte a vyzkoušejte!!!

    Comment


    • #3
      http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3598

      Comment


      • #4
        Krakaňo to nechápu, chcete tím něco snad naznačit? Dostala jsem od kamarádek z jednoho chatu tento recept, vyzkoušela ho a je vynikající. Chtěla jsem se s ostatními podělit a myslím, že nikdo, kdo tady dává recepty ho nevymyslel sám. Já jsem tady už dávala spoustů receptů a ani jeden není mnou vymyšlený, ale proč to nenabídnout ostatním, že?

        Comment


        • #5
          Petrulinko, to je dobře, že jsi se chtěla podělit. Když tě to chutná a pečeš to i ty sama, tak není co vysvětlovat. Jeden takový recept už sem dávala myslím Mirka. Ale nekoukala jsem jestli jsou stejný.
          Věrka.

          Comment


          • #6
            Petrulinko v pořádku,každý má recept odněkud a když ne od někoho tak ten taky od někud.Tady jde o to,že to někdo vůbec nezná a tak tímto se mu to připomene a může taky vyzkoušet.Tak se nic neděje,nikdo nemáme vlastní,jedině po maminkách či babičkách.Samozřejmě že i na netu najdeme,tak ona to asi Krakaňa tak nemyslela,jenom že ho našla taky,že mám pravdu???Mě např.přišel tento recept emailem.

            Comment


            • #7
              Původně odeslal petrulinka Zobrazit příspěvek
              Krakaňo to nechápu, chcete tím něco snad naznačit? Dostala jsem od kamarádek z jednoho chatu tento recept, vyzkoušela ho a je vynikající. Chtěla jsem se s ostatními podělit a myslím, že nikdo, kdo tady dává recepty ho nevymyslel sám. Já jsem tady už dávala spoustů receptů a ani jeden není mnou vymyšlený, ale proč to nenabídnout ostatním, že?
              Opravdu jsem netušila co dokáže udělat jeden odkaz,kde je další diskuze a fotogalerka k tomuto receptu.Jsem tady kvůli receptům a ne se dohadovat!!!!

              Comment


              • #8
                Krakaňo promiň, já jsem dnes ráno měla nějakou depku. Ráno jsem se chtěla uklidnit, a tak jsem tady koukla na nějaký recept a nějak mě to vytočilo. Měla jsem předevčírem takovou radost když jsem to upekla a všichni doma jen mlaskali, tak jsem to tady hned šoupla, ať si to vyzkouší taky někdo jiný. To je dobře, že je tady i jiný recept a ještě i s jinýma fotečkama. Doufám, že omluva se bere a pa, pa na diskuzi i u jiného receptíku.

                Comment


                • #9
                  Původně odeslal krakaňa Zobrazit příspěvek
                  Opravdu jsem netušila co dokáže udělat jeden odkaz,kde je další diskuze a fotogalerka k tomuto receptu.Jsem tady kvůli receptům a ne se dohadovat!!!!
                  Ahoj Krakaňo, pokud zůstáváš na těchto stránkách, tak tě vítám a doufám, že napíšeš nějaké receptíky.
                  Přiznám se, že když jsem uviděla odkaz na jiné stránky a že je to první příspěvek a bez dodatku, klikla jsem na odkaz a taky jsem přesně nevěděla, o co šlo.
                  Každý jsme jiný a pokud k odkazu není nějaká větička, tak to může vyznít všelijak.
                  Tak je fajn, že se to vysvětlilo.
                  Taky se na ty trojúhelníky chystám, když je tak chválíte, my máme rádi pečené slané věci.
                  Příjemnou neděli s neděláním.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Děvčata já myslím, že když to někdo upeče, tak ať se s tím pochlubí, že se mu to povedlo. Například u tohodle recpetu, to tedy nevím kdo byl první na netu kdo to sem dal a já ho budu natáčet, tak tedy nevím Moje recepty taky běhají po netu a když to někdo udělala a uznal že je to dobrý, tak ať běhají
                    Jdu to upéct, už mám vykynuto, tak držte palce
                    Ivana M

                    Comment


                    • #11
                      Já už taky zadělávám... myslím, že Petrulinka udělala, vyfotila, dala k dispozici, díky, Krakaňa doplnila , díky, to je celé. Určitě my ostatní , pokud se nám to povede, dáme třeba do galerky, určitě ještě někdo vymslí skvělé náplně, takže všechno je OK. Já třeba bych se jinak k tomu receptu nedostala, protože nemám pekárnu a tak na stránku domácí pekárny nechodím.
                      Iris

                      Comment


                      • #12
                        Já mám ten samý recept,ale na to mazání mám 250 g Hery a je to na ty 4 kusy akorát.Je lepší to mít trochu ztuhlejší než řídké.

                        Comment


                        • #13
                          Holky tak jsem dnes konečně taky upekla,ale klukům se zdají moc česnekové a dala jsem 1Ostroužků,mě to teda nevadí,můžu jen doporučit,jsou výborný a těsto bezvadný-dobře se s ním pracuje,paráda!
                          LENKA

                          Comment


                          • #14
                            česnekové trojúhelníky

                            Dnes jsem také dělala trojúhelníky,jsou vynikající, jen se po nich zaprášilo.....
                            Attached Files
                            Hana.S

                            Comment


                            • #15
                              Před chvílí jsem je dopekla z poloviční dávky dle videa, potřebovala jsem to trochu vidět.
                              Naplnila jsem nadrobno nakrájenou pikantní klobáskou a nadrobno nakrájeným Romadurem.
                              Česnek skvělý, Ramy akorát. Těsto měkké, nadýchané.
                              Příště se těším, jaká náplň mě napadne.
                              anina s.

                              Comment

                              Pracuji...
                              X